1,780 דוחות בגין חניה בחניות נכים בפ"ת בשנת 2016

29/11/2017
חדשות


לרגל היום הבינלאומי לקידום זכויותיהם של אנשים עם מוגבלות: ליאו ברנט ונגישות ישראל יעלו בקמפיין יוצא דופן למיגור תופעת עברייני חניות הנכים.

ב-29 לנובמבר יתעוררו נהגי ישראל ויגלו כי תמרורי חניות נכים זכו לפנים ושמות של אנשים אמתיים עם מוגבלויות, שיחליפו את התמרורים הכחולים הסטנדרטים.

באדיבות לשכת דובר עיריית פ"ת

גם בפתח תקוה יתלו על חלק מתמרורי חניות הנכים מדבקות עם פנים אמיתיות שיחליפו את התמרורים הכחולים הסטנדרטיים במרכז העיר.

ראש העיר איציק ברוורמן: "אנו גאים לקחת חלק בקמפיין חשוב זה המקדם את המודעות לזכות הנכים לחנות במקומות החנייה המיועדים עבורם. אני קורא לכל התושבים לכבד את מקומות החניה של הנכים על מנת להקל עליהם את ההתנהלות בחיי השגרה והיומיום".

מעל ל- 180,000 אנשים עם מוגבלויות בישראל נעזרים באישורי חניה לנכים. עבורם ועבור בני משפחותיהם זמינות חנייה זו הינה קריטית לניהול אורח חיים נורמליים. חנייה במקום מרוחק מקשה עד מאד על ניידותם של אנשים עם מוגבלויות ואף מונעת מהם את היכולת להגיע למקומות מסוימים.

למרבה הצער, ישנם עברייני חניות נכים רבים בישראל - רק השנה ניתנו קרוב ל-20,000 דוחות על ידי משטרת התנועה והרשויות המקומיות (בשווי 20 מיליון ש"ח), בגין חנייה לא חוקית בחניית נכים. עברייני חניות הנכים מתחלקים לשניים. קבוצה ראשונה: נהגים הבוחרים לחנות בחניות נכים, על פי רוב מתוך מחשבה שאין בחנייה בחניית נכה נזק אמיתי, והקבוצה השנייה כוללת בני משפחות של אנשים עם מוגבלות הזכאים לתו נכה, המנצלים לרעה את תו הנכה וחונים בחניית נכים, גם כשבן המשפחה הנכה אינו ברכב.

ב-29 לחודש נובמבר השנה, יום רביעי, לקראת היום הבינלאומי לקידום זכויותיהם של אנשים עם מוגבלות שיחול בשבוע שאחרי (3/12), תקיים עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, קמפיין תקשורתי ארצי, מקורי ורחב היקף למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא.

בשנת 2015 נרשמו בפתח תקוה 362 דוחות בגין חניה (של רכב ללא תו נכה) בחניות נכים ואילו בשנת 2016 נרשמו 1780 דוחות!

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...