סקירת המצב בשילוב מנהלות בכירות בארגונים בישראל

01/05/2021
קריירה ודרושים


שילוב נשים היא שאלה מרכזית בחיי החברה הישראלית. בתהליכי קבלת ההחלטות החשובים ביותר, לא תמיד נשמע קולן של נשים ויש לכך השפעות על איכות החיים של נשים ועל היכולת של נשים לקבל מעמד שווה בתוך החברה. השינוי המיוחל ביחס לנשים, התחיל מהשטח ובא לידי ביטוי בנכונות של צעירות רבות לרכוש השכלה מקצועית. כך שהן עולות בסולם הדרגות בארגונים וחברות, עד שהן הופכות להיות חלק מקבוצת מנהלות בישראל, של ארגונים. הוא היא תקרת זכוכית שאנו חוזים כיום בפריצתה, עם כמות הולכת וגדלה של נשים איכותיות, חכמות, משכילות ומקצועיות שרק רוצות להוכיח את היכולות שלהן. אז איך נראית ההצלחה של נשים מנהלות בישראל של היום? במאמר הקרוב נציג לכם סקירה קצרה על מצבן של הנשים במשק.

מנהלות בישראל – תמונת מצב מהשנים האחרונות

כשמסתכלים על מצבן של מנהלות בישראל ניתן לראות שינוי חיובי בשנים האחרונות שמאפשר לעוד נשים להצטרף למהפכה. בין היתר, השינוי בא לידי ביטוי ב:

1. אחוז הולך וגדל של נשים שמקבלות הזדמנויות לראיונות עבודה לתפקידים בדרג הבינוני והבכיר. במיוחד בתפקידים שעד היום נחשבו תפקידים מאוד "גבריים", כמו בעולמות ההייטק, הייצור, והתעשייה הכבדה. עצם העובדה שנשים מגיעות לראיונות העבודה, מעלה את הסיכויים שלהן להתקבל למשרות ולהצליח להתברג בתפקידים משמעותיים.

2. כמות גדולה יותר של מנהלות בכירות שמקבלות את האחריות על קבלת החלטות ברמה הארגונית. לא רק מנהלות משאבי אנוש. אלא מנהלות רכב, אחראיות מוצרים, אחראיות קשרי לקוחות ועוד מגוון רחב של תפקידים, שכולם מאוישים על ידי נשים והופכים לתפקידי מפתח בזכות אותן הנשים. לעיתים דווקא נקודת המבט הנשית, היא זו שיוצרת את ההצלחה של הארגון שלכם.

3. הזדמנות ליצור הכשרות מקצועיות לנשים בארגון. היום, ההשקעה ברכישת יעד בקרב נשים, הוא אולי המשימה המרכזית שלנו כחברה, ושל הארגונים שבהן מועסקות נשים. ארגונים שרוצים לאפשר קידום ושיוון בין נשים לגברים, הם ארגונים שרוצים לאפשר לכלל העובדים שלהם לקבל את הידע המתאים כדי להחזיר אותו בחזרה לארגון בדמות פיתוחים מקצועיים מעולים.

הכוח שלכן, לשנות את פני העתיד

ככל שיהיו יותר נשים שישברו את תקרות הזכוכית האישיות שלהן, כך הן יהוו דוגמה ליותר נשים צעירות שרוצות לכבוש פסגות חדשות. זה הוא תהליך טבעי שכבר נמצא בעיצומו ומקבל חיזוקים משורה ארוכה של חוקים שעברו בשנים האחרונות. היום לנשים צעירות יש הרבה יותר אפשרויות בחירה, ככול שהן מאמינות בעצמן וביכולות שלהן להצליח, ורוצות להתברג בחברות המצליחות ביותר במשק הישראלי. אתן רק צריכות לקחת את ההחלטה ואם אתן לא בטוחות או שיש לכם קשיים לאורך הדרך, חשוב שתדעו שיש לכם מי שסללה את הדרך ואיתה אתם יכולים להתייעץ, כדי לקבל את ההחלטות הנכונות לכן.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...