סופרים זוכי פרסים שכדאי שתכירו

11/07/2023
בידור ופנאי


פרסים ספרותיים ממלאים תפקיד משמעותי בעולם הספרים, מכירים בכישרון יוצא דופן ומקדמים מצוינות בכתיבה. הם משפיעים על בחירות הקוראים, מגדילים את מכירות הספרים ומספקים חשיפה נחוצה מאוד לסופרים פחות מוכרים. לכן זה לא מפתיע שאנשים רבים, בבואם לבחור את ספר הבא שהם ייקראו, בוחרים לקרוא ספר של סופר מוכר. זה לא משנה אם מדובר על סופר מוכר ישראלי או מהעולם. מה שבטוח זה שכדאי גם לכם להכיר מספר סופרים שאת הספרים שלהם אתם חייבים לקרוא. עוד לפני שנדבר על בחירת הספר הנכון, כדאי לעצור ולהבין מה בעצם התפקיד של פרסים בעולם הספרות. ראשית, פרסים ספרותיים

משמשים אמת מידה לספרות איכותית, ומכירים ביצירות הטובות ביותר בז'אנרים ובקטגוריות שונות. על ידי מתן כבוד לסופרים מצטיינים, כמו למשל דן אריאלי, פרסים אלה מסייעים להציב סטנדרטים גבוהים לקהילה הספרותית ולעורר השראה בסופרים אחרים לשאוף למצוינות במלאכתם. שכן כידוע "קנאת סופרים תרבה חוכמה".

השפעה על בחירות הקוראים ומכירות הספרים

פרסים גם ממלאים תפקיד מכריע בבחירות של הקוראים, שכן הם נתפסים לעתים קרובות כחותמת אישור לספר מסוים. סביר יותר שהקוראים יבחרו ברומן שזכה בפרס ספרותי חשוב, מתוך אמונה שהוא נבדק על ידי מומחים ונחשב ראוי לתשומת לב. זה יכול להיות מתורגם למכירות ספרים עבור הסופר הזוכה ולכן יש לכך חשיבות. בנוסף, כמובן שאם אדם כמו דן אריאלי מוציא ספר וזוכה בפרס, הרי שהוא זוכה לחשיפה אדירה. מדהים לראות שבעזרת פרסים ספרותיים גם אנשים פחות מוכרים, או סופרים שנמצאים בתחילת דרכם זוכים לחשיפה. לכן ברור מדוע גם אם, כמו אנשים רבים אחרים שמחפשים ספרים טובים לקרוא, רוצים לדעת מי מהסופרים זכה לאחרונה בפרס כזה או אחר. אומנם לא תמיד חובה לקרוא ספרים של זוכי פרס נובל לספרות, כמו טוני מוריסון או גבריאל גרסיה מארקס. עם זאת, בהחלט כדאי לבדוק, בעת רכישת ספר של סופר כזה או אחר, האם הוא זכה בפרס כלשהו.

פרסים ספרותיים חשובים

אתם תוהים האם כדאי לקנות ספר של יובל נוח הררי או ספרים של סופרים ישראלים אחרים? אם כך, בהחלט כדאי לדעת שקיימים בעידן שבו אנחנו חיים מגוון רחב של פרסים ספרותיים בעלי חשיבות. מעבר לפרס נובל בספרות, יש עוד מגוון רחב של פרסים, כמו למשל: פרס בוקר, פרס פוליצר, פרס הספר הלאומי ועוד. כל עוד אתם בוחרים ספר שבאמת נראה לכם מעניין, אתם תראו שתוכלו ליהנות ממנו. במילים אחרות, לבחור את הספר רק כי הסופר זכה בפרסים כאלה ואחרים בספרות זו גם לא דרך נכונה. צריך לבדוק על מה הספר מדבר ולהבטיח בצורה כזאת שהוא באמת יכול לעניין אתכם. אין ספק שקריאה זו דרך נהדרת להעשיר את עולמנו, אז למה שלא תבחרו לכם עוד היום ספר נהדר?

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...