מתי כדאי לעשות ייפוי כח מתמשך?

07/04/2021
חדשות


ישנם זמנים מובהקים שבהם מומלץ לעשות ייפוי כוח מתמשך, במקרים של מחלה קשה, זקנה, דמנציה ומצבים נפשיים. ניתן לעשות ייפוי כוח המבטיח את העתיד הרחוק, כפי שמרבית האוכלוסייה מבטחת עצמה בביטוח חיים. ייפוי הכוח מקנה סמכות לממונה לנהל את ענייני הממנה כאשר לא יוכל לעשות זאת ללא עזרה. ניתן לעשות ייפוי כוח בנושאים שונים הנוגעים לתחומים רפואיים,  אישיים, עייניני רכוש ועוד. לדוגמא: ייפוי כח מתמשך לבנקים.

ייפוי כח מתמשך כדאי לעשות אצל עורך דין שהוסמך לנושא:

* עורכי דין שהוסמכו לנושא, מייעלים ומפשטים את ההליך.

* אם יש צורך לערוך או לשנות את ייפוי הכוח, ניתן לעשות זאת רק עם עורך דין שהוסמך לכך. לכן עדיף לבחור בעורך דין מוסמך כבר בהתחלה.

* ייפוי הכוח יכול להוות תחליף להליך של אפוטרופוס.

* חוסך זמן וטעויות.

* מאפשר חופש בחירה בנושאי ייפוי הכוח ובגבולות המוסכמים במסמך המשפטי.

ייפוי כח מתמשך לבנקים יתאים לאדם המעוניין לתת לאדם אחר לבצע פעולות בחשבון שלו. וזאת אם האדם בעל כושר שיפוט עצמי. בזמן שאדם נוסע מחוץ לגבולות המדינה לתקופה קצרה ומעוניין שהממונה יקבל אחריות לתקופה קצרה על פעולות פיננסיות בחשבונו. על פי מה שיוסכם בחוזה. או בזמן שהאדם שוהה לתקופה ממושכת מחוץ לגבולות המדינה וחפץ שהממונה יוכל לעשות פעולות בנקאיות בחשבון שלו.

ייפוי כוח מתמשך יכול להיערך ולהשתנות בכל אימת שמעוניינים לשנות את ההסכם או חלקים בו. כל שינוי כזה צריך להיעשות עם עורך דין המוסמך לייפויי כוח מתמשך. את רשימת עוה"ד שהוסמכו ניתן למצוא באתר לשכת עורכי הדין וגם באתר האפוטרופוס הכללי.

עורך דין מוסמך בקיא בתחומי החוק ובאפשרויות המגוונות המאפשרות גמישות בהסכם ובסעיפיו השונים, הוא יזרז את ההליך ויפשט את ההגעה להפעלת המסמך המשפטי. עורך הדין המוסמך יכול לעשות את ייפוי הכוח באופן מקוון ומהיר. ואמון גם על הפקדת ייפוי הכוח. עורך הדין יוודא  שנעשתה ההפקדה, ללא הפקדה כחוק אין תוקף לייפוי כוח מתמשך שנעשה באופן מקוון.

בימי הקורונה, המעבר בין הגבולות לא פשוט ולעיתים גם אינו אפשרי, מומלץ לעשות ייפוי כוח מתמשך לחשבון הבנק, ולאפשר לאדם שסומכים עליו כגון בן משפחה או חבר, לעשות את כל הפעולות בחשבון או חלקן.

ייפוי כח מתמשך הוא ללא ספק אחד הכלים שניתן להיעזר בהם בימים אלו של הקורונה ובימים רגילים על מנת לאפשר המשך פעולות שוטף בחשבון הבנק ובנושאים שונים ומגוונים נוספים. לרבות נושאים של רכוש ונושאים אישיים או רפואיים.

לסיכום כאשר ניגשים לעשות ייפוי כח מתמשך מומלץ לעשות זאת דרך עורך דין המוסמך לייפוי כוח מתמשך. על מנת לחסוך בזמן יקר ולהימנע מטעויות. בעיקר כאשר רוצים  ייפוי כח מתמשך לבנקים שיהיה מקצועי ומיטבי.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...