מתחילים לרוץ? טיפים לבחירת נעלי ריצה

29/10/2023
חדשות


בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מגלים את חדוות הריצה ובוחרים לרוץ באופן קבוע.
לריצה יתרונות רבים לגוף ולנפש: היא מסייעת בחיזוק העצמות והשרירים, שמירה על משקל תקין, הפחתת מתח ושיפור מצב הרוח.
כדי ליהנות מהתנאים האופטימאליים לריצה אפקטיבית ולמזער נזקים, חשוב להצטייד מבעוד מועד בנעלי ריצה איכותית המותאמות לכפות הרגליים ולסוג התשתית תחת רגליכם.
לפניכם מספר שיקולים חשובים בבחירת נעלי האצנים הבאות שלכם, שישרתו אתכם בנאמנות תוך כדי תנועה:

בחנו את סוג המשטח
התשתית עליה אתם נוהגים לרוץ משחקת תפקיד חשוב בבחירת הדגם שייבחר כשדגמים המיועדים לריצה בשבילים, בתנאי שטח, מצוידים לרוב במדרך עמוק וזיזים בולטים או חריצים גסים תוך שימת דגש על תמיכה בקרסול חלק עליון יציב אשר מגן על הרגליים.
ואילו דגמים לאימון על מדרכות או משטחים נוקשים נחשבים לקלים יותר - אך בעלי ריפוד משמעותי לצורך בלימת זעזועים מספקת להפחתת פציעות, אלא אם כן אתם מאלה שאוהבים להרגיש את הקרקע תוך כדי אימון.
אגב, נהוג גם לבחור נעל מרופדת יותר עבור ריצה למרחקים ארוכים לעומת מרחקים קצרים.

בצעו התאמה במידה
חשוב לבחור נעל ריצה המתאימה לצורת כף הרגל כולל גבוה הקשת – האם יש עיקול בולט לאורך החלק הפנימי של כף הרגל או לא.
לבעלי קשת גבוהה לרוב יתאימו  נעל במינימום ריפוד לעומת קשת נמוכה שיזדקקו לתוספת של תמיכה ושליטה.
יש לקחת בחשבון שייתכנו הבדלים במידות בין דגם לדגם ובין מותג למותג ולכן, יש לבצע מדידה או אם מזמינים באינטרנט לבחון אם יש אופציה להחלפה במידה וחלה טעות במידה.
בעת המדידה הפיזית, מדדו את שתי הנעליים יחדיו ונסו לרוץ במקום או ברחבי החדר, זאת על מנת לבחון איך הן מרגישות.
וודאו גם שקיים מרחק של בערך בוהן בין קצה האצבעות לקצה הפנימי של הנעל. הימנעו מתחושת לחץ לעומת תחושת הידוק שיכולה להקנות הגנה. מצד שני, אינכם רוצים לגלות שהרגל רפויה ומשוחררת יתר על המידה אם הדגם רחב או גדול מדי ושבעקבות כך גם האחיזה בקרקע אינה טובה.
לרוב המבחן הטוב הוא לבצע טוויסט קל עם האצבעות בקצה הנעל ולבדוק אם זה אפשרי וכך לדעת שיש גם מקום מספק לבהונות והן לא משוחררות יתר על המידה. לעומת זאת, אם הבוהן הקטנה נוגעת בקצה הפנימי של הנעל כנראה שאתם צריכים דגם אחר או מידה יותר גדולה. אפשר לבחור אולי דגם אחר בעל ריפוד שמגונן יותר על הרגל. בכל אופן וודאו שהמפרקים נעים באופן חופשי וגם נסו לבצע הרמת עקב וכיפוף.
את כל זה וודאו רק לאחר ששרכתם היטב את השרוכים ואתם כביכול מוכנים לצאת לדרך.

אל תתפשרו על איכות ומותגים מובילים
העדיפו מלכתחילה מותגי ריצה מובילים כמו נעלי Asics, שידועים בדגמים שלהם, שעומדים בסטנדרטים הגבוהים ביותר ומציעים מגוון רחב של גזרות, שמירה על איזון בין משקל, חומרים עמידים ומבנה מהונדס שאינו מגביל את התנועה הטבעית אך שומר עליה היטב ומאפשר ביצועים טובים. הטכנולוגיה המתקדמת היום מציעה מהדורות שונות עם קצף ייחודי והחזר אנרגיה גבוה, יכולת נשימה טובה וכן סוליות ביניים וכריות ג'ל המספקות רכות וגמישות, כולל תוספת בלימת זעזועים. דעו גם להחליף את הנעליים בדגם חדש כאשר הן נשחקות ושימו לב שלעיתים החברות והמותגים מרעננים דגמים כך שלא תמיד תוכלו להחליף לאותו דגם בדיוק, אבל תוכלו למצוא דגם דומה.
בצעו מראש רכישה באתר אינטרנט או רשת שמתמחה בנעליים, כך שתדעו שאתם נחשפים לסחורה מקורית ואיכותית.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...