מרכז הנוער ווליום ורבר מצטיין מחוזי

25/12/2017
חדשות


מרכז הנוער ווליום-ורבר הפועל בשכונת רמת ורבר בפ"ת קטף את פרס ההצטיינות המחוזי לנוער מתנדב על שם אלעד ריבן ז"ל, כמקום השמה מצטיין בתכנית התפתחות אישית ומעורבות חברתית - על עשייה, התנדבות ופעילות ענפה.

הפרס ביוזמת שר החינוך נועד להעלות את נושא התנדבות בני הנוער על סדר היום הלאומי, להטמיע ההתנדבות כערך מוביל בקרב רבים מבני הנוער בישראל, לעודד בני הנוער לנורמה של מעורבות והתנדבות בקהילה, ולעודד וטיפוח גופים ומוסדות הקולטים ומפעילים נוער מתנדב.

הבחירה במרכז הנוער ורבר כמרכז מצטיין נעשתה בראש ובראשונה על ידי הנוער שפוקד את המרכז מידי יום, והן על ידי הרכזות החברתיות בבתי הספר, שהעידו על פעילות משמעותית בפיתוח הנוער בתחום הכלל ובתחום המוזיקלי בפרט.

למרכז נוער ורבר, הפועל במסגרת אגף חברה, נוער וצעירים ובשיתוף פעולה עם מתנ"ס רמת ורבר, מגיעים למעלה מ-220 חניכים קבועים שלוקחים חלק בפעילות ופרויקטים למען הקהילה, לרבות השתלבות בני נוער בעזרה והתנדבות בצהרונים ופעילות ייחודית לנוער גאה. פרויקט נוסף שנחנך במרכז הוא דווקא ביוזמת מד"ב (מדריך בוגר) תלמיד כיתה י"ב שמטרתו העלאת המודעות לאימוץ כלבים. הפרויקט מבוסס על בניית מערכי שיעור לבתי ספר בעיר והנגשת מידע בנושא, הן במדיה החברתית והן במקומות מרכזיים בעיר.

הייחוד של מרכז הנוער ווליום הוא ביצירה ופיתוח מוזיקלי של החניכים, בלווי מדריכי מוזיקה. במרכז יש חדר מוזיקה מושקע שכולל כלי נגינה לרשות החניכים, אולפן הקלטות, וחדרי פעילות גדולים. הרעיון המרכזי סביב מרכז הנוער הוא לעודד בני נוער ליצירה מוזיקלית, ונותן במה ליוצרים צעירים, תוך חניכה וליווי מקצועי בכל הקשור למוזיקה, אך במרכז קיימת גם קבוצה שלמה שעוסקת בלימוד הגברה וסאונד.

הפעילות במרכז הנוער משלבת בצורה יוצאת דופן התנדבות לקהילה ויצירה מוזיקלית. במרכז מוצאים דרכים יצירתיות לשלב את המוזיקה בפעילות השוטפת דוגמא לכך היא מיזם התנדבותי בבית חולים תל השומר שהובילו חניכי וצוות המרכז, בו הגיעו לנגן לשמח חולים במשך חמישה חודשים.

במרכז פועלות כבר כמה שנים קבוצות חניכים בגילאי תיכון שנקראות "סיירת ווליום". קבוצות אלו נפגשות אחת לשבוע במרכז, במטרה ללמוד וליצור תכנים במטרה להופיע בפני קהילת העיר.

שי ציפורי - חניכה בכיתה י"א במרכז הנוער: "המטרה של הקבוצה שלנו היא קודם לחנוך את האהבה שלנו למוזיקה עם הסביבה ודרך זה להשפיע על איך שבני הנוער יוצרים בעיר ובשכונה שלנו. בנוסף חשוב לנו להצליח להשתפר בלהביע את עצמנו, את דעתנו ואת הרגש שלנו דרך המוזיקה".

מרכז הנוער מעבר למרכז ליצירה מוזיקלית לבני הנוער בעיר, נותן מענה לנוער בשכונה בפעילות על בסיס יומי לגילאי חטיבות ותיכון. ספיר קדישמן שמחון - מנהלת מרכז הנוער: "מה שיפה במרכז ווליום הוא הגיוון של החניכים שפוקדים את המרכז, זה אומנם מרכז שכונתי אך מגיעים אליו מכל רחבי העיר עצם היותו מרכז מוזיקלי. אני בתור מנהלת המרכז נהנית מאוד לראות חיבורים מעניינים בין בני נוער הן מהבחינה המוזיקלית והן חברתית. המרכז נותן מענה חינוכי, ערכי וכמובן כיפי לבני הנוער".

במרכז מתקיימות גם פעילויות של מנהיגות נוער שבאה לידי ביטוי בפעילות מד"צים ענפה וגם על ידי "בית תרבות" - קהילת נוער יוצר המקנים הכשרה ופעילויות בתחום האמנות. צוות המרכז מורכב ממנהלת מרכז, מדריכת מד"צים, 3 חיילות, רכזת נוער ו-2 מדריכי מוזיקה מטעם "בית היוצר". ההשקעה בנוער היא מה שמניע את הצוות, תחושת השליחות והטמעת ערכים בחניכים היא התעסקות יומיומית ועל כך הזכייה כמקום השמה מצטיין מחוזי בטקס של משרד החינוך שיערך ביום 26.2.18.

כמו כן מרכזי הנוער עין-גנים ונווה גן של אגף חברה, נוער וצעירים, זכו השנה כמרכזי השמה מצטיינים עירוניים, על פעילות התנדבותית ומעורבות חברתית בקהילה ויקבלו על כך הוקרה בטקס העירוני שיערך ע" המחלקה להתפתחות אישית ומעורבות חברתית בניהולה של אלה זילברמן בתאריך 15.3.18.

סגנית ראש העיר אורנה דוידאי: "מערכת היחסים מול ביתי הספר, המזינים את מרכז הנוער ווליום ורבר הדוקה ונכונה מבחינת רצץ חינוכי. החשיבות שרואים שני הצדדים, הן בחינוך הפורמאלי והן בבלתי פורמאלי תורמת רבות להקמת פרויקטים חינוכיים ערכיים ומבורכים אלו. בני הנוער עטופים במסגרת רציפה, נעימה ומלמדת אשר יוצרת עבורם רצף חינוכי משמעותי מחזק, מפרה ומעצים כל אחד ואחת מהם. על זאת ועוד זכה מרכז הנוער באות ההוקרה המחוזי על מקום התנסות מצטיין".

גיא אליהו מנהל אגף חברה, נוער וצעירים: "מרכז הנוער ווליום ורבר הננו מרכז נוער מוביל ואיכותי הודות למחויבות של הצוות החינוכי שמפעיל אותו והיכולת לקיים שיתופי פעולה רוחביים מול בתי הספר, מול המחלקה להתפתחות אישית ומעורבות חברתית ואל מול התושבים, אנו רואים בשיתופי הפעולה וחיבור הנוער לקהילה משימה חברתית וצוות המרכז עושה זאת על הצד הטוב ביותר.

(צילום: ווליום ורבר)

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...