מכונת כביסה - פתח עליון או לא?

08/03/2021
חדשות


מאת: אתר www.finder.co.il

מכונת כביסה היא אחד ממכשירי החשמל המצויים בשימוש תכוף בבית, ולפיכך חשיבותה רבה. במשפחות שבהן כמה ילדים מופעלת מכונת הכביסה באופן תדיר במהלך השבוע, לעיתים אפילו על בסיס יומיומי. נוכח האמור, לפני רכישת מכונת כביסה יש לתת את הדעת על שורה של שיקולים אשר יטו את הכף לטובת מכונה זו או אחרת, ויובילו לקבלת החלטה.

בשוק מכונות הכביסה ישנם שני סוגים עיקריים של מכונות – מכונות כביסה עם פתח עליון ומכונות בעלות פתח קדמי. לכל אחד משני הסוגים מעלותיו וחסרונותיו, אך הבחירה ביניהם בסופו של יום תיעשה לפי צרכיו של הקונה המסוים, לאחר בחינת קריטריונים שונים. אלה ההיבטים המרכזיים אשר חשוב לשקול ולחשוב עליהם טרם בחירה במכונת כביסה:

גודל המשפחה – מכונות כביסה עם פתח עליון הן בדרך כלל בעלות קיבולת קטנה יותר (כ-5 ק"ג בממוצע) לעומת מכונות עם פתח קדמי (בין 10-5 ק"ג בממוצע). לכן בעלי משפחות גדולות המעוניינים לדחוס כמה שיותר ק"ג כביסה למכונה אחת, כדי לחסוך בזמן, טרחה וגם חשמל, עשויים להעדיף מכונת כביסה עם פתח קדמי, ולא מכונת כביסה בעלת פתח עליון.

החלל הפנוי בחדר הכביסה – בהיבט זה בא לידי ביטוי יתרונה של מכונת הכביסה עם פתח עליון, שהיא צרה וקטנה יותר בהשוואה למכונת כביסה עם פתח קדמי. מכונת פתח קדמי היא רחבה ומסיבית, ולפיכך תופסת מקום רב יותר, כאשר לכך יש להוסיף גם את זווית הפתיחה של דלת המכונה, התופסת אף היא מרחב. זהו שיקול אשר יש להביא בחשבון בנסיבות שבהן המרחב אשר לו מיועדת מכונת הכביסה הוא מוגבל ומצומצם. ההעדפה במקרים אלה תהיה למכונה בעלת פתח עליון.

נוחות פיזית – בהיבט זה מציעה מכונת כביסה עם פתח עליון נוחות רבה יותר לעומת מכונת כביסה עם פתח קדמי, היות שלא צריך להתכופף לצורך הכנסת הבגדים למכונה והוצאתם ממנה בגמר הפעולה. שיקול זה חשוב במיוחד עבור אנשים מבוגרים או מי שסובל מבעיות אורתופדיות, היות שמכונת פתח עליון עשויה לחסוך כאב ואי נוחות משמעותיים הכרוכים בפעולת ההתכופפות. ככלל, מכונת כביסה בעלת פתח עליון היא נוחה יותר לגישה.

מיקום מייבש הכביסה – למי שמעוניין להציב מייבש כביסה מעל מכונת הכביסה מומלץ לבחור מכונת כביסה מומלצת בעלת פתח קדמי המאפשרת למקם את המייבש מעל המכונה, תוך חיסכון במקום. במכונה בעלת פתח עליון הדבר אינו מתאפשר, ויש למקם את המייבש לצד המכונה (מה שמציע לעומת זאת נוחות בהעברת הכבסים לייבוש), למעט דגם משולב של מכונת פתח עליון שבו המייבש מותקן מעליה כיחידה נפרדת.

האפשרות להכניס בקלות פריט נוסף לכביסה במהלך פעולת המכונה – אפשרות זו קיימת בעיקר במכונות כביסה בעלות פתח עליון, גם לאחר שהמכונה כבר החל את פעולתה. זאת לעומת מכונות כביסה עם פתח קדמי אשר ברובן הדלת ננעלת במהלך הכביסה, ואז יש לעצור את התוכנית ולהמתין לירידת מפלס המים ולהשתחררות מנגנון הנעילה.

מגוון הדגמים המוצע לבחירה – בפן זה קיים יתרון קל למכונות כביסה בעלות פתח קדמי היות שמבחר הדגמים שלהן גדול יותר וההיצע רחב יותר בהשוואה למכונות כביסה עם פתח עליון, שהמבחר שלהן מצומצם יחסית.

עלות מכונת הכביסה– בדרך כלל  מחיריהן של מכונות כביסה עם פתח עליון נמוכים יותר בהשוואה למכונות כביסה בעלות פתח קדמי. העלות הזולה אינה באה במקרה זה על חשבון הנוחות והקִדמה: מכונות כביסה עם פתח עליון מבוססות אף הן על טכנולוגיה חדשנית המגינה על בדים עדינים ומתירה קשרים ופיתולים בין הבגדים, לא פחות מאשר מכונות כביסה עם פתח קדמי.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...