מטבחים כפריים - אי של טבע בתוך העיר

01/06/2021
עיצוב ויופי

ככל שאנחנו מתבגרים וככל שהשנים עוברות, הרצון והצורך למטבחים מעוצבים ויוקרתיים הולך והופך רחב יותר; אי במרכז המטבח, ארונות חכמים ועוד חידושים והמצאות, הופכים את עיצוב המטבח לחוויה של ממש. לצד עובדה זו, ישנם סגנונות עיצוביים שנחשבים פופולאריים יותר מאחרים, לדוגמא מטבחים כפריים שגם עבור מי שמתגורר במרכז העיר הגדולה, נחשבים לשאיפה עיצובית אהובה ומקובלת במיוחד. במה מדובר ובמה שונה המטבח הכפרי ממה שנחשב למטבח מודרני? על כל אלו, נרחיב מיד.

מהם המאפיינים העיקריים של מטבחים כפריים   

כשמדברים על מטבחים כפריים מיד עולה תמונה של צימר עשוי כולו מעץ, עם מטבח קטן בצבעים חמים וחריטות בדוגמאות מיוחדות. עם זאת, המציאות במאה ה-21 שונה במעט. כיום מדובר בעיצוב רלוונטי ואהוב במיוחד בכל רחבי העולם ובכל אזורי המגורים השונים, כשבשורה התחתונה מדובר במטבח שעיצובו משלב אלמנטים טבעיים, לעתים יחד עם טאצ' מודרני. מדובר בעיצוב המעניק תחושה ביתית, חמה ונעימה ומבחינת התוצר המוגמר גם פשוט יותר מהעיצוב המודרני.

עם זאת, נשאלת השאלה מה מאפיין את המטבח הכפרי מעבר לעיצוב המיוחד?

* צבעים – לא תאמינו כמה קל ליצור מראה כפרי ברגע אחד באמצעות צביעה של קירות, יצירת חיפויים ואביזרים ייחודיים בצבעים חמים ומיוחדים המאפיינים את המראה הכפרי. המטרה היא ליצור מראה מזמין, חם וביתי כשהצבעים השולטים בדרך כלל יהיו פסטלים, צבעים בהירים אחרים, גווני שמנת ועוד, לעתים בשילוב צבעים אחרים.

* חומרי גלם – המטבחים הכפריים מטרתם להכניס את הטבע הביתה, כך שבאופן טבעי ייעשה שימוש נרחב בחומרי גלם כגון עצים, אבנים, אריחי קרמיקה בגוונים שונים ושאר חומרים שמגיעים מהטבע. כשמשלבים את חומרי הגלם הללו עם אלמנטים מודרניים מתקבלת תוצאה מרהיבה ומיוחדת!

* מרכיבים אדריכליים שונים – המטבח הכפרי ייראה לחלק מהאנשים כמיושן מאוד, כאילו חצה את הזמן והחלל ונחת במאה ה-21 ממש בטעות. עם זאת, יש קסם שאי אפשר להתנגד לו בסגנון העיצוב הזה וכיום הרבה מאוד אנשים מסביב לגלובוס משלבים ארובות, לבנים חשופות, עצים ואלמנטים תקופתיים אחרים בביתם בכדי להקנות לו מראה כפרי ומעט מיושן על פני השטח, כשבפועל מדובר בבית מודרני לחלוטין, רק בעיצוב שונה.

ביתיות שאין דומה לה

אולי המאפיין המוכר ביותר של מטבחים כפריים טמון בביתיות שלהם. אלו שבוחרים לעצב את ביתם בסגנון הכפרי, מרגישים לא פעם כאילו הם מתעוררים בבוקר לתוך צימר פרטי משלהם – עם כל העצים מסביב, הקמין, העיטורים החרוטים על הארונות והידיות העתיקות, יוצרים חוויית מגורים מיוחדת במידה.

אם גם אתם עומדים בפני מעבר לבית חדש או מעוניינים לשפץ את ביתכם ולהעניק לו מראה ייחודי, כדאי לשקול עיצוב של מטבח כפרי לבן המשלב צבעים חמים בגווני עץ, כשהתוצאה הסופית תגרום לכם להרגיש כאילו אתם עצמכם מתגוררים בתוך קטלוג של ממש, בבית מהמאה הקודמת, אך שמותאם לחלוטין למאה ה-21.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...