לשבת בבית - כסאות לפינת אוכל ועיצוב הבית

13/02/2024
עיצוב ויופי


עולם עיצוב הפנים עשיר ומרתק. זה מתחיל בצבעים שונים שמשפיעים על התחושה בחדר, זה ממשיך במיקום ועיצוב התאורה בבית כולו, וזה ממשיך בבחירת ועיצוב רהיטים ואלמנטים אמנותיים אשר בהרמוניה עם הנ"ל יוצרים את התחושה בבית. מכיוון שעיצוב הבית הוא עולם ומלואו, וניתן לכתוב עליו מאמרים אקדמיים שלמים, מוטב שנתמקד. במאמר של היום נתמקד בעיצוב בהקשר של כסאות לפינת אוכל.

פוקוס ברור, ממוקד, מדויק ובהיר על אלמנט שקל יחסית להחליף בבית, וקל יחסית לשדרג. לא מדובר בהחלפת ארונות המטבח למשל, או בעיצוב מחדש של החדרים עם שבירת קירות ובנייתם מחדש. בסה"כ בחירה נכונה יותר של כסאות הביתה ובעיקר לפינת האוכל, וכבר התחושה והאווירה בבית משתנים, וגם הרצון לשבת.

הכיסא המושלם – קווים לדמותו:

בכל דבר בעולם הזה, כל מוצר, כל אביזר, יש רמות שונות. מפטיש ומסמר באיכות ובצורה מסוימת, ועד למוצרי הטכנולוגיה המתקדמים, להכול יש רמות וסוגים, ולפעמים רמה זהה אך בעיצוב אחר שיתאים לאדם אחר. זה נכון גם בכיסאות. זה אפילו הגיוני. אם תחשבו על זה, הרי שכיסאות מלווים אותנו מזה מאות, אם לא אלפי שנים. אז למה שלא תהיה התקדמות בתחום, הבנה יותר עמוקה שלו, ושיפור מתמיד בעיצוב ובבנייה?

הכיסא המושלם בעצם:

1. נוח ברמה הנכונה – כן, יש כיסאות שבכוונה לא נוחים יותר מדי, כדי לגרום לאנשים לשבת לזמן מה, ואז לקום. בכל הנוגע לפינת האוכל שלכם, אתם רוצים כמובן כיסאות נוחים עד מאוד.

2. מתאים לעיצוב הכללי של הבית – הרי לא מעצבים בית סביב כיסא (לכל הידוע לנו), לכן העיצוב של הכסאות בבית צריך להחמיא ולהתאים לעיצוב הכללי שמכתיב את האווירה – לצבעים והגוונים, לגודל ולצורה, וכמובן לגובה – בטח אם זה כיסא אוכל שיושב מול שולחן וצריך להתאים לו.

3. אטרקטיבי דיו בפני עצמו – חלק מהמכלול, אבל גם יחיד ומיוחד, כסא יכול להיות בעל משמעות גבוהה בעיצוב החדר אם הוא ייחודי ותואם. ובאותה נשימה נאמר כי זה נכון שיש עיצובים מעולים לכסאות פינת אוכל שדווקא נבלעים לגמרי כחלק מהעיצוב, ולא בולטים בעד עצמם. כוחם הוא בשזירת המראה הכללי של החדר, והם נותנים כתף בעיצוב הכללי של המרחב.

אז איך בוחרים כסא?

כסאות לפינת אוכל חייבים להתאים לשולחן. הם חייבים להיות בגובה ובזווית שתתאים לביצוע הפעולה לשמה נתכנסנו – אכילה. ברע שהבנו את זה, הגיע הזמן לשלב הבא – בחירת הגודל שלהם. לא הגובה בהכרח, אל הרוחב והעיצוב הכללי, שהרי אתם רוצים שיתאים מספר כיסאות מדויק סביב השולחן. גדול מדי לא ייכנס, קטן מדי לא יהיה נוח. למזלנו ישנם סטנדרטים, אבל הדרך הנכונה היא ממש למדוד.

שלב העיצוב נכנס בכל אחד מהשלבים הללו, שכן בחירת כיסאות לבית או לפינת האוכל היא, בין היתר, בחירה של עיצוב, וסטייל.

בנוסף לכסאות, תוכלו לבדוק גם על שולחנות סלון מעץ

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...