כל מה שחשוב לדעת על רשתות לחלונות

20/04/2021
עיצוב ויופי

חלונות הם מרכיב חיוני מאוד בכל בית. בזכותם אפשר להכניס פנימה לכל חלל אוויר רענן וגם להתחבר אל הסביבה. בתקופה החמה – שמתחילה כבר באפריל ונמשכת עד סוף אוקטובר – חלון סגור עלול לייצר תחושת מחנק של ממש בדירות שלנו. מצד שני כשאנחנו פותחים חלון כדי לאפשר לאוויר להיכנס, אנחנו מאפשרים גם לאורחים פחות רצויים להיכנס – זבובים, ג'וקים, יתושים ושאר חרקים מעופפים.

איך אפשר גם לנשום אוויר ולראות את הנוף וגם להימנע מכל אותם חרקים מזיקים? התקנת רשתות על החלונות מספקת פתרון פשוט ויעיל, וגם לא יקר – כמובן בתנאי שבוחרים נכון רשת איכותית.

הסוגים השונים של הרשתות

הבחירה הראשונה לפני הוספת רשתות לחלונות היא של אופן ההתקנה של הרשת. אופציה אחת היא רשת קבועה, כזו שחוסכת לכם את הצורך לזכור אם פתחתם או סגרתם אותה, כך שבכל מקרה נמנעת חדירת מזיקים.

אופציה שנייה היא רשת שמיועדת לחלון הזזה, כלומר רשת שגם אותה אפשר להזיז וכך להחליט לפי הנסיבות אם לאפשר כניסת מקסימום אוויר או אם לוותר על חלק מהבריזה על-מנת לחסום את החרקים.

סוג שלישי של רשת לחלון הוא זה הנשלף. הרשתות הנשלפות כוללות מנגנון של קפיצים, שהוא זה שמאפשר את הסרת הרשת בקלות וכמובן את התקנתה מחדש תוך זמן קצר ובפשטות. רשתות נשלפות מתאימות לחלונות ציר, והן גם פתרון מעולה למי ששוכר דירה ויודע שיוכל לקחת איתו את הרשת בתום תקופת השכירות.

רמת השקיפות של רשתות לחלונות

רשתות לחלונות נבדלות האחת מהשנייה גם על-פי מידת השקיפות שלהן. המוצר הסטנדרטי הוא רשת רגילה, שאמנם מספקת פתרון יעיל לבעיית החרקים אבל גם חוסמת במידה מסוימת את הנוף הנשקף מהחדר. מוצר משוכלל יותר, ולכן גם מעט יקר יותר, הוא רשת שקופה לחלון, ויש גם רשתות שמוגדרות כ"אולטרה שקופות" – רשתות מחומרים מתקדמים שכמעט תשכחו שהן בכלל קיימות...

מידת העמידות של הרשת

עוד פרמטר חשוב לגבי בחירת רשתות לחלונות הוא רמת החוסן של כל מוצר. אמנם רשת שמותקנת על חלון רגיל לא חייבת להיות חזקה במיוחד, משום שכמעט לא מופעלים עליה לחצים, אבל אם יש בבית חיות מחמד ומדובר על רשת שמותקנת על חלון גדול (למשל זה שמפריד בין הבית למרפסת) – כן חשוב לבחור רשת בעלת חוסן גדול מהרגיל, כדי שתעמוד בניסיונות השריטה של חיות המחמד.

כיצד נקבע מחיר רשת לחלון?

כשקונים רשת לחלון, לצד הרצון להבטיח תועלת מרבית ישנו מן הסתם גם שיקול כלכלי. טווח המחירים המקובל בתחום זה הוא החל מ-250 ₪ לרשת לחלון בגודל של מטר על מטר. רשתות לחלונות עמידות מאוד ו/או אולטרה שקופות יכולות להימכר גם ב-600-650 ₪ למטר רבוע.

מעבר לכל הפרמטרים שצוינו קודם, גם המידות של החלון משפיעות על התמחור, ובפרט כשיש מידות חריגות שמחייבות התאמה מיוחדת של הרשת. מורכבות ההתקנה היא עוד פרמטר, כשמצד שני לא כדאי לוותר על התקנה מקצועית שתבטיח דיוק ועמידות מרביים.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...