טיפים לראיון עבודה בהייטק

17/06/2021
חדשות

לא תמיד מצליחים לקלוע בול בבחירת העיסוק. אינכם חייבים להמשיך במשלח היד הנוכחי שלכם, במידה ואתם לא שבעי רצון. שמא הנכם מהרהרים "איך בכלל הגענו הלום"? זהו תמרור אדום שאמור לנווט אתכם לכיוון אחר, כמו למשל – הייטק. לא משנה אם אינכם בטוחים מספיק בכישורים שלכם, או לחלופין אף פעם לא חשבתם בכלל על עבודה בהייטק, כדאי שתשקלו הסבת מקצוע. על מנת לסייע לכם, נביא לפניכם מספר טיפים לראיון עבודה בהייטק, והן נדון על דרושים הייטק, כמו גם על דרושים QA.

טיפים לראיון עבודה בהייטק

קצרה היריעה מלהכיל את כל הטיפים לשם צליחת ראיון עבודה בהיי טק. החלטנו להציג בפניכם שני טיפים לראיון עבודה בהייטק מובילים, שיסייעו בידכם לצלוח ראיונות עבודה בתחום:

* בראיון עבודה למשרה בהיי טק תציגו את תחומי העניין שלכם – כאשר תתראיינו למשרה בהייטק, בתפקיד טכנולוגי, עליכם להבין כי אף מי שמראיין אתכם עוסק בטכנולוגיה, משמעות הנאמר היא שהנכם יכולים לחלוק אינטרסים משותפים. גם אם מושא אהבתכם מתבטא בשפת הקידוד הפופולרית ביותר, או לחלופין מושך אתכם כל נושא החדשות האחרונות בטכנולוגיה – הראיון עבודה הוא הצ'אנס שלכם לשוחח עם מומחים בטכנולוגיה אחרים, תוך כדי ביסוס הקשר הראשוני בינכם. התוצאה בהכרח תהיה שמי שראיין אתכם לעבודה בהיי טק יצליח להתרשם ממכם ולא ישכח אתכם איך שתצאו מהמקום, והוא יוכל להבין אם אתם מתאימים לתרבות העובדים הנוכחית.

* הגיעו מוכנים היטב לראיון העבודה בהייטק – כשם שלא מומלץ להתראיין לפני שמבינים את אופי התפקיד, בטרם תגיעו לראיון עבודה בהייטק תרחיבו את השכלתכם בהטמעת טכנולוגיה או בגרסה האחרונה של התוכנה. במידה ואתם מרגישים שאינכם שולטים בתחום העשייה של החברה, תחפשו לקרוא כמה שיותר מאמרים ברשת האינטרנט, וממש אל תגיעו בלי הידע הנדרש. כידוע לכל – "ידע זה כוח". הראיון עבודה בהחלט לא הזמן לשתוק. לאחר שהעמקתם בנושא, אל תהססו לשאול שאלות בתחום ההיי טק שבו עוסקת החברה המראיינת אתכם, ותשרבבו המלצות להתייעלות שאותן הסקתן תוך כדי התכוננות לראיון עבודה מבעוד מועד.

האם דרושים הייטק מחייב חשיבה מחוץ לקופסה?

על שאלה זאת נשיב – כן ולא. אין תשובה חד משמעית, ולהלן נסביר. ניתן למצוא כיום המון מודעות של דרושים הייטק, שאינן מחייבות חשיבה מחוץ לקופסה, כך שאם אינכם יצירתיים, לא כדאי לכם מיד להתייאש. בקלות תוכלו להשתלב בהייטק בלי תכונת היצירתיות. יש עבודות בהייטק שמצריכות השקעה בפתירת בעיות טכנולוגיות ובסיוע צוות העובדים להפיק מקסימום מן הטכנולוגיה שבשימושם. מאידך, אפשר אף למצוא כיום הרבה מודעות של דרושים הייטק, אשר בהן נדרשת מידה רבה של חשיבה מחוץ לקופסה. כמו למשל – מעצבי ומפתחי אפליקציה, שהם אמורים לנצל את יכולת היצירתיות שלהם, על מנת לספק ללקוחות מוצרים מדהימים ועכשוויים.

מה ניצב על כף המאזניים בהיבט של דרושים QA?

המון דרכים ניצבים על גבי כף המאזניים בהיבט של דרושים QA, ונציג בפניכם אחד מהם – באלמנט של בדיקות איכות קיימות מספר דרכים לקידום, כמו לדוגמה – אפשר להתחיל לעבוד בתור בודקים ידניים, ומשם להתקדם לבודקים אוטומטיים. בשלב הבא לא תהיו רק מריצים של בדיקות אוטומטיות, כי אם אף תכתבו אותן, והן תוכלו לעלות שלב ולפתח כלי בדיקה.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...