חקלאות בת קיימא - לחקלאים מתקדמים

29/04/2021
סביבה וקיימות


עסקי החקלאות הם הרבה יותר מעסק. חקלאים הם אנשים מלאי תשוקה, וטיפוח של צמחים, בטח ובטח של צמחי מאכל, זו פעולה שאפשר לתאר כממכרת. חקלאות בת קיימא היא בעצם הצעד הבא, הדרך הנבונה והמתקדמת ביותר להוציא מן הכוח אל הפועל את התשוקה שלכם לגידול ירקות, ובכך לעשות חסד לכל המעורבים בדבר – כדוה"א, האוויר, המים והאדמה, לכם ולבריאות האישית שלכם, וללקוחות שלכם, במידה ואתם מתפרנסים ממכר התבואה שלכם.

החקלאות בת הקיימא היא לא מושג חדש, אך לקח לו זמן לתפוס את מקומו במרחב. כמו הרבה דברים חדשים שנושבת בהם רוח של שינוי, בתחילה פגש קונספט זה הרמת גבה, התנגדות, ואפילו כעס מצד חקלאים וותיקים ואנשים בעלי עמדות מפתח ועמדות רעיוניות בתחום החקלאות. אך כיום ישנה הבנה בכל רמות הממסד והארגונים החקלאיים בישראל כמו גם בעולם כולו, שיש סיבה טובה לחקלאות מקיימת.

שורת הרווח בחקלאות בת קיימא:

בסופו של דבר, עם כל התשוקה והחיבור לאדמה, הרי שחקלאות היא עסק לכל דבר, ושורת הרווח חייבת להצדיק את כמות העבודה הנדרשת בכדי לקיים חווה חקלאית. בת קיימא או סטנדרטית לחלוטין, אם החווה שלכם לא מייצרת רווח, זו בעיה, לכן לחקלאות המקיימת פתרונות ותוצאות בשטח:

1. מערכת NFT – מערכת הידרופונית בחקלאות המודרנית, מערכת, אשר במידה ונבנית ומנוהלת בצורה נכונה, יכולה לחסוך הון תועפות מצד אחד (מההשקיה, דרך חומרי ההזנה, ועד לקטיף), ולהוביל לצמיחה אדירה ביבול מן הצד השני, כך שמרוויחים בכל הכיוונים, וזה עוד לפני שדיברנו על החיסכון האדיר בהדברה.

2. השקיה בעיבוי – עוד רעיון וטכנולוגיה פנטסטיים שחוסכים בהוצאות המים הגדולות. מים זה מצרך מספר 1 בעולם, ובלעדיו אין חיים. כך גם בחקלאות ובגידול ירקות, חלקם ירקות מאוד תובעניים. השקיה בעיבוי מאפשרת מינוף של הלחות באוויר לצורך השקיה, טכנולוגיה ייחודית ופורצת דרך.

3. ניהול טמפרטורה – מערכות ייחודיות לחקלאות בת קיימא מאפשרות ניטור טמפרטורת בית השורשים, לצד ניתוח המידע המגיע מהחיישנים לצורך הפעלה אוטומטית של השקיה, דישון וכיו"ב.

עוד כמה יתרונות לחקלאות בת קיימא

החקלאות הופכת לא רק קלה יותר, אלא יעילה יותר, ועם תבואה רבה יותר, במינימום מאמץ, ובאיכות התוצר הגבוהה ביותר. אחד היתרונות הגדולים של דרך המחשבה של חקלאות זו היא הניסיון לשלב כמה שיותר אלמנטים בפיתרון טכנולוגי אחד. דוגמא לכך היא במערכת יחידה שנועדה לנטר ולהשפיע על הטמפרטורה בבית השורשים, ויודעת גם לחמם וגם לקרר, בכדי לאפשר וויסות מלא ושליטה בתהליך הגידול.

למי שחושב במספרים, דעו לכם כי החזר ההשקעה בטכנולוגיה של חקלאות בת קיימא הוא מהיר, ומתבטא בכמה מישורים. חיסכון בהוצאות השוטפות על מים, הדברה וכיו"ב, לצד גידול בכמות ושיפור באיכות התבואה, מאפשר לחקלאים המודרניים לגרוף חזרה סכומים נכבדים, כיאה לאנשים שדואגים שיהיה לכולנו מה לאכול.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...