הרכב הפך לגרוטאה? הוא שווה הרבה כסף!

27/11/2020
נדל"ן ותחבורה


הרכב שלכם שבק חיים? זה אמנם לא נעים אך תתפלאו, יכול להיות שהוא שווה לכם לא מעט כסף.

במאמר הבא נסביר למה כדאי לכם למכור את הרכב לפירוק, איך עובד התהליך וגם, מה אתם תצטרכו לעשות לפני המכירה? כל התשובות.

מכירת רכב לפירוק - למה זה כדאי?

אמנם זה נשמע לכם מוזר, אך למכירת הרכב הישן שלכם לפירוק יש המון יתרונות.

מקבלים כסף מזומן - במידה והרכב שלכם הפך לגרוטאה ששבקה חיים, אולי זה הזמן למכור אותו לפירוק ולעשות מזה קצת כסף.

נכון, סביר להניח שמהכסף הזה לא תהפכו לאנשים העשירים במדינה, אך לפחות תוכלו להרוויח כמה פרוטות שכלל לא הייתם מרוויחים אם לא הייתם מוכרים אותו לפירוק. את הכסף, אגב, תקבלו מיד ובמזומן.

נמענים מהוצאה כספית מיותרת – גם אם תבחרו להשבית את הרכב ולהחנות אותו מתח לבית, עדיין תדרשו להוציא כספים על ביטוח חובה ואגרת טסט. בנוסף, סביר להניח שתקבלו קנס על העמדת הרכב.

עוזרים לרכבים אחרים – בסופו של דבר חלקי החילוף שהוציאו מהרכב שלכם ישמשו רכבים אחרים שזקוקים לחלפים תקינים ומשופצים. אז אמנם הרכב שלכם סיים את תפקידו בעולם, לפחות הוא יסייע לרכבים אחרים להאריך את אורך החיים שלהם.

תורמים לאיכות הסביבה – את חלקי החילוף הלא תקינים של הרכב שלכם הצוות המקצועי יאסוף וישלח אותם למחזור.

מדובר למעשה על חלקים כמו מראות, זכוכיות, חלקי מתכת, פלדה, דלתות, פלסטיק ועוד. אז אם אתם כבר מוכרים את הרכב שלכם לפירוק, לפחות תדעו שאתם עושים משהו טוב עבור העולם.

כך זה עובד בפועל

אז במידה והחלטתם למכור את הרכב שלכם לפירוק, תצטרכו ליצור קשר עם הדמות המקצועית שעוסקת התחום, שהיא למעשה סוחר רכבים. בחרו כמובן בסוחר מקצועי וכזה שיש לו ניסיון של שנים בתחום, על מנת שיכווין אתכם ויתאם אתכם את הציפיות מראש.

במידה ואתם גרים בפתח תקווה למשל, תצטרכו להתקשר לסוחר פירוק רכבים בפתח תקווה על מנת שיגיע אליכם ויגרור את הרכב למגרש ייעודי. חשוב לציין כמובן שגרירת הרכב מתבצעת על חשבון הסוחרים ולא על חשבונכם.

ברגע שהרכב מגיע למגרש, צוות מקצועי מתחיל בעבודת הפירוק, על מנת לקבל גישה לחלקי החילוף שלו. כעת הוא יפרק את חלקי החילוף של הרכב שלכם ויבדוק האם הם תקינים לשימוש או לא. את חלקי החילוף הללו הוא ימיין לשתי קבוצות ויפנה להערכת שווי חלקי החילוף התקינים.

מה אתם צריכים לעשות לפני המכירה?

תחילה עליכם לגשת למשרד הרישוי עם רישיון הרכב שלכם, על מנת להוכיח להם שאתם אכן הבעלים של הרכב. לאחר מכן, עליכם למלא טופס בקשה לביטול הרישום של הרכב. את הטופס הזה תוכלו למלא גם באופן מקוון.

לאחר מכן עליכם לבדוק אופציה להחזר כספי בגין אגרת רישוי הרכב ששילמתם. על מנת לעשות זאת, תצטרכו למלא טופס נוסף להחזר האגרה, שגם אותו תוכלו למלא באינטרנט. לאחר ביטול הבעלות על הרכב תצטרכו כמובן לחתום על חוזה בינכם ובין הגורם שקונה מכם אותו.

זהו, כל שנותר לכם הוא למכור את הרכב לפירוק ולהתקדם לרכב הבא שלכם!

לפרטים נוספים בקרו באתר גרר איתי

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...