הצגה מונגשת לעיוורים ולקויי ראיה

06/03/2016
חדשות

מהפיכה תרבותית - חוויה מיוחדת ללקויי ראיה ועיוורים שהשתתפו בהצגה מונגשת בהיכל התרבות העירוני בפ"ת.

אגף הרווחה המחלקה לשירות לעיוורים ולקויי ראיה, בניהולה של עו"ס נורית חי יהודה, בשיתוף אורלי עדני מהיכל התרבות העירוני ואריה ימיני מנהל ההיכל, חשבו על פתרון לטובת העיוורים ולקוי הראיה אשר רוצים ליהנות אף הם מהצגה איכותית, אך לא זוכים לראות את הנעשה על הבמה, ואינם מתרשמים מהתפאורה, האביזרים והתלבושות של השחקנים. על מנת להעצים את חווית העיוורים ולקויי הראיה המגיעים להצגה הוחלט על מפגש בין השחקנים והעיוורים ולקויי הראיה, על הבמה, עוד בטרם מתחילה ההצגה. באופן כזה הצליחו העיוורים ולקויי הראיה להתרשם מגודל הבמה, מהאביזרים המונחים עליה, מהתפאורה כפי שהיא מתוארת להם ומהשיחה עם השחקנים.

העיוורים ולקויי הראיה הגיעו להצגה "המוגבלים" של תיאטרון בית לסין בכיכובם של אפרת בויימוולד, יורם טולדנו, יניב ביטון, אופיר וייל ועוד. ההצגה מאת גורן קורן ובבימויו של גלעד קמחי, מספרת את סיפורה של קבוצת תיאטרון צעירים בעלי מוגבלויות שאינה מצליחה לגייס את הסכום הדרוש לצורך ייצוג המדינה בפסטיבל לבעלי מוגבלויות במקדוניה. לעזרתם נחלצים באופן מפתיע אבי משפחת פשע ובנו המבריק.

עו"ס נורית חי יהודה: "השירות צועד לקראת מהפיכה תרבותית, ולשמחתי הגיעה העת בה גם אלה שללא חוש ראייה מצליחים לראות ולהשלים את המראה החסר הנשקף מבמת התאטרון, כל זאת בדרך אחרת, המאפשרת ליהנות ככל צופה אחר. תיאור המתרחש על הבמה למעשה הוא השלמה לחסר שעיוורים רבים התרגלו לו שנים, כי גם בחלומם לא דמיינו שאי פעם יהיה אפשר ליהנות כאדם עם ראייה תקינה".

מאגף הרווחה והיכל התרבות העירוני נמסר כי יש כוונה להמשיך מגמה זו ונבדקת האפשרות להנגיש הצגות נוספות.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...