המדריך לתהליך קבלת אזרחות רומנית עם עורך דין מומחה

19/06/2024
חדשות


בעוד שאם יש לכם קצת שפעת אולי תלכו לרופא המשפחה, הרי שאם אתם צריכים טיפול רפואי מורכב וחשוב יותר, אתם תלכו לקבל חוות דעת של רופא מומחה בתחום. זה נכון ברפואה כמו שזה נכון גם במשפטים, ואם אתם מעוניינים לעבור את ההליך ה"רפואי" של קבלת אזרחות רומנית בצורה חלקה, מוטב לא לשקול פעמיים, ולגשת מיד לעורך דין המתמחה ספציפית בהשגת הדרכון הרומני לאזרחי ישראל.

המוני הישראלים כבר מחזיקים בדרכון רומני, ורובם ככולם עשו את התהליך עם עורך דין, ולא לבד. הסיבה? החשיבות הגבוהה של השגת הדרכון לא מאפשרת לקיחת סיכונים מיותרים עם טעויות בדרך, טעויות שיכולות לעלות לכם ביוקר – גם בכסף, גם בעוגמת נפש, וגם בקבלת סירוב מהרשויות הרומניות.

אז מה הצעדים לקבלת האזרחות הרומנית שלי?

1. יצירת קשר עם עורך דין מומחה – ברגע שיצרתם קשר עם עורך דין המתמחה בתהליך השגת האזרחות הרומנית אתם תקבלו מיד הסבר מלא על הצעדים הבאים כולם, וכל צעד בנפרד, החל מהצעד השני שהוא תחקור על-ידי עורך הדין שצריך לברר ולוודא כי אתם אכן זכאים לקבלת האזרחות.

2. איסוף מסמכים – ברגע שעורך הדין סיים את התחקיר ה"ביטחוני" שלכם והגיע למסקנה שאתם, כמו אזרחים ישראלים רבים אחרים, אכן זכאים לקבלת אזרחות ודרכון מרומניה, אתם תתבקשו להמציא את המסמכים הנדרשים לצורך הצגת המקרה שלכם לרשויות, ודרישת השבת או מתן האזרחות המגיעה לכם כדין.

3. הגשת המסמכים – לאחר שאספתם את כל המסמכים, והם אושרו ונחתמו באפוסטיל או אישור נוטריון או כל מה שצריך לפי דרישות השלטונות ברומניה, יש להגיש את המסמכים בצורה מסודרת. זה כולל מילוי טפסים, קביעת תורים, וביצוע התהליך בצורה קפדנית מאוד, כי אין כאן מקום לטעויות, שהרי כל שגיאה יכולה לזכות אתכם במקום בדרכון רומני בדחיית הבקשה, וזה מתסכל ומיותר לגמרי. זו, אגב, אחת הסיבות העיקריות לעבוד אך ורק עם עורך דין מומחה שכבר עובד שנים מול הרשויות ברומניה, ויודע כיצד להתנהל מולן.

וכעת רק נותר להמתין לגלגלי השיניים הבירוקרטיים

אחרי שעברתם את מסע הכומתה הקצר, אספתם והגשתם את המסמכים, ועמדתם בכל תנאי הסף לקבלת האזרחות שלכם, כל מה שנותר לכם זה להמתין. לעיתים ייווצר מצב בו רשויות ההגירה המטפלות בתיק שלכם יבקשו מסמך נוסף, אישור זה או אחר, או עוד חותמת על מסמך קיים. לא משנה מה הם מבקשים, חשוב לדעת שעורך הדין שלכם יעדכן אתכם, שכן כל הודעה שמגיעה מהרשויות תגיע ישירות אליו – וטוב שכך!

במידה ואין צורך בהגשת מסמכים נוספים, והרשויות מסופקות מההוכחות שהצבתם בפניהם כי אתם זכאים לקבל אזרחות רומנית, אתם נשארים בהמתנה עד לסיום התהליך הבירוקרטי. עו"ד מאיה לנקר ירדני מלווה יחידים ומשפחות בהוצאת האזרחות הרומנית שלהם כבר שנים רבות, והיא תלווה גם אתכם בדרך הבטוחה לקבלת הדרכון האירופי שלכם.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...