היתרונות של גיבוי ענן לעסקים

20/05/2024
מחשבים ואינטרנט


דאטה הוא משאב קריטי עבור כמעט כל עסק, קטן כגדול. המשאב הזה חשוף לסכנות רבות: הצפה, שריפה, קריסה של מערכות מחשב עקב תקלה בהן, מתקפת סייבר ועוד. בהתאם חובה להגן עליו, והדרך המומלצת בימינו היא גיבוי בענן. כאן בעמוד תמצאו פירוט של כל היתרונות של פתרון זה.

מקסימום מודולריות

גמישות היא איכות קריטית בעידן הנוכחי, ובפרט בעולם העסקים. זהו גם היתרון הראשון של גיבוי ענן לעסקים: הוא יכול להתרחב ולהתכווץ בהתאם לשינויים בנפח הפעילות של העסק ובהיקף הדאטה שרוצים לשמור. באופן טבעי התשלום הוא בהתאם לשטח האחסון שנעשה בו שימוש, כך שזהו יתרון גם בהיבט הכלכלי.

מקסימום הגנה

לפני שנפתחה בפנינו האפשרות של גיבויים בענן, הגיבוי התבצע באמצעים פיזיים – דיסקים חיצוניים וכו'. אמנם הדיסק החיצוני אינו חלק ממערכת המחשוב של העסק, ולכן הוא מוגן מפני פשעי סייבר, אבל אם חלילה מתרחשת שריפה, גם הוא עלול להינזק והמידע לא באמת יישמר. גיבוי בענן מבטיח הגנה אמיתית, בפני כל תרחיש, וכשבוחרים נכון את הפתרון אפשר לדעת בוודאות של-Data לא ייגרם שום נזק בזכות מנגנוני אבטחה מתקדמים (שרק לחברה שמספקת שירות כזה יש משאבים לייצר אותם).

מינימום משאבים

פתרונות גיבוי בתוך העסק מחייבים הקצאת שטח, ואילו גיבויי ענן לא מצריכים שום תשתית פיזית אצלכם בעסק. בנוסף, הגיבויים מתבצעים באופן אוטומטי לחלוטין, על סמך מדיניות שאתם קובעים, כך שגם אין צורך להקדיש לכך זמן עבודה יקר.

אם חלילה מתרחש אסון, ונדרש שחזור של המידע, אפשר לעשות זאת בקלות, כך שגם במצב כזה נדרשים מינימום משאבים כדי להתאושש ולחזור לשגרת פעילות מלאה.

איך לבחור את הפתרון הנכון ביותר לעסק?

יש מספר סוגים של גיבויים בענן: גיבוי ענן לעסקים יכול להיות ציבורי, פרטי, היברידי (כלומר נתונים רגישים יישמרו בשטח פרטי ואלה הפחות רגישים באזור הציבורי, שגם הוא כמובן מוגן לחלוטין) וארגוני (פתרון גיבוי ספציפי לעסק שלכם).

כדי לבחור נכון מומלץ למצוא חברה המספקת שירותי ענן לעסקים וכבר צברה ניסיון רב בתחום. חברה כזו תדע למפות את הצרכים שלכם באופן מדויק, ולהתאים להם את הפתרון המושלם.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...