היתרונות ברכב חשמלי

21/02/2024
נדל"ן ותחבורה


רכבים חשמליים כבר מזמן הפכו לרכבים סטנדרטיים, שניתן לראות יותר ויותר מהם על כבישי ישראל כיום. לרכבים אלו שלל יתרונות לא מבוטלים אשר הופכים אותם לבשורה החדשה ולא בכדי. אם אתם מתלבטים לגבי רכישה של רכב חשמלי או שאינכם מכירים את יתרונותיו הרבים, הרשו לנו לספר לכם עליהם במאמר זה.

1. שמירה על סביבה ירוקה

היתרון המובהק של רכב חשמלי הוא, שרכב זה מונע על ידי סוללת ליתיום ולא על ידי מנוע בערה. כדי למלא סוללת ליתיום שהתרוקנה, יש להטעין אותה בעמדת טעינה חשמלית, בעוד מכל של רכב בעל מנוע בערה צריך למלא בדלק. השימוש בדלק נחשב לאחד המזהמים הגדולים ביותר בכדור הארץ אשר גורם לנזק עצום לסביבה, לאוויר שאנו נושמים, למי הים והאוקיינוסים ועוד. המצאתו של הרכב החשמלי והשימוש בו כמובן, מסייעים בשמירה על הסביבה ובמניעת זיהום אוויר.

2. עלויות משתלמות במיוחד

כמה פעמים ראיתם את המספרים מתחלפים במהירות ומעלים את הסכום שתשלמו בסוף התדלוק במהירות מסחררת? כמה פעמים ניגשתם למוסך להחליף חלקים שונים ברכב וקיבלתם חשבון מנופח? אם החלטתם שנמאס לכם לשלם הון תועפות, דעו כי רכישה של רכב חשמלי היא משתלמת במיוחד ובפרט לטווח ארוך. זאת משום שכבר לא תצטרכו לשלם על מכל דלק, שמחירו הרבה יותר יקר ממחיר החשמל. כמו כן, למכוניות חשמליות אין בלאי כמו לרכבים בעלי מנוע בערה, כי אין בהם חלקים נעים כמו במכונית חשמלית. דבר נוסף הוא, אגרת הרישוי של מכונית חשמלית זולה באופן משמעותי מזו של רכב ממונע בנזין. בסופו של דבר תוכלו לחסוך אלפי שקלים ברכישה של רכב חשמלי.

3. טעינה נוחה במיוחד

כמה פעמים יצא לכם לעמוד בתור שמשתרך לאורך רב רק כדי להגיע אל פיית התדלוק בתחנת הדלק? אם אינכם מוכנים לבזבז עוד דקה נוספת מזמנכם, הכירו את עמדת הטעינה החשמלית הביתית. כאשר אתם רוכשים רכב חשמלי יש לכם את האפשרות להתקין עמדת טעינה ממש בחנייה הביתית שלכם אם הדבר ניתן לביצוע. כך, אתם מטעינים את סוללת הרכב בשעות הלילה וקמים למוחרת בבוקר לרכב עם סוללה מלאה שמוכן לצאת לדרך! אפילו אם יש מקרים שבהם לא ניתן להתקין את עמדת הטעינה הביתית, תוכלו תמיד להטעין אותו בעבודה. חניונים רבים מאפשרים עמדות טעינה, וכך בזמן שאתם עובדים הסוללה שלכם נטענת בקלילות רבה. במקרים שאפילו פתרון זה אינו ישים, תוכלו להטעין אותו בעמדות הטעינה הקיימות במרכזים המסחריים השונים או אפילו ברחוב הקרוב לביתכם, שכן כיום יש פריסה רחבה מאוד של עמדות טעינה אשר מיועדות לעודד צרכנים לרכוש רכב חשמלי.

במקרה ולא הטענתם את רכבכם עקב שכחה, תמיד תוכלו להיעזר בתחנות טעינה מהירות. חשוב לזכור שהן לא מיועדות לשימוש קבוע כדי שהסוללה שלכם לא תינזק, אך מהוות פתרון נוח במיוחד במצבים שבהם נדרשת טעינה של הסוללה ברגע זה.

4. עלויות תחזוקה נמוכות במיוחד

עלויות התחזוקה של רכב חשמלי הן נמוכות במיוחד. כיוון שאין לו בלאי כפי שיש לרכב עם מנוע בערה, ופחות חלקים אשר יכולים להינזק בעת תאונה חלילה, הוא אינו נדרש להגיע למוסך באותה תדירות. כך גם לגבי הטיפול הכללי של הרכב אשר מבוצע בכל 35,000 ק"מ, בניגוד לרכב רגיל שצריך טיפול בכל 15,000 ק"מ.

5. חוסכים אנרגיה בפקקים

אם עד היום בזבזתם דלק יקר בעמידה בפקקים, זה הזמן להתחיל לחסוך כסף ואנרגייה. שלא כמו במכונית רגילה, צריכת החשמל של המכונית החשמלית היא פקטור של רמת המאמץ הנדרשת מהסוללה, כך שלמעשה כשאתם עוצרים בפקק לא רק שאינכם מבזבזים חשמל, אלא אתם אפילו נהנים מכך שהרכב שלכם מטעין את עצמו ומחזיר חשמל לסוללה.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...