האם אימון אישי הוא הפתרון לתקופת הקורונה?

20/01/2021
קריירה ודרושים


תקופת הקורונה היא תקופה מאוד לא פשוטה. בכל המובנים מדובר על תקופה מטלטלת מבחינתנו. תקופה בה אנחנו צריכים להתרגל לשינויים מהותיים, דברים שלא הכרנו בעבר. זו תקופה לא פשוטה, בין אם זה מבחינה אישית, זוגית, מקצועית ועוד.

(שאטרסטוק)

מי שעוקב אחרי החדשות לעומק, יודע שבתקופה זו ישנם נתונים לא מעט קלים על כמות אנשים אשר מתמודדים עם דיכאון, חרדות ומצבים אחרים שיכולים להשפיע על התפקוד האישי, לא רק כעת אלא גם אחרי שהתקופה תחלוף. לכן צריך למצוא פתרונות שיכולים לתת מענה נכון וחכם.

עבודה עם מאמן אישי היא דוגמא לפתרון אפקטיבי לתקופה זו. כידוע, מאמנים אישים עובדים עם המתאמנים שלהם על בעיות שונות שמשפיעות עליהם ביום יום ובכלל, מתוך כוונה לספק להם אפשרות לצאת מהאזור בו הם נמצאים, ולבצע שינוי שיאפשר להם להתקדם הלאה.

באופן טבעי, ביום יום זה נחוץ, אחת כמה וכמה בתקופה כמו זו, בה מתמודדים עם שינויים הן במובן החיצוני והן במובן הפנימי, תקופה בה נאלצים להתמודד עם לחצים, חרדות, חששות לגבי ההווה ולגבי העתיד. מעבר לכך, בתקופת הקורונה, כפי שאנחנו יודעים, הרבה מאוד אנשים נאלצו להתמודד עם סיטואציות של בידוד, עם ובלי הילדים, ומצבים אחרים שלא הכירו בעבר.

מאמן אישי יכול לספק כלים שונים, בשביל להתמודד עם הסיטואציות, הן מתוך מטרה לא "ליפול" יותר, והן מתוך כוונה לצאת מהתקופה הזאת חזקים ומוכנים להמשיך הלאה. לפני שנסביר כיצד מאמן יכול לעזור, חשוב לומר, למרות שאי אפשר לבצע פגישות פנים אל פנים, הרי שניתן לעשות את הפגישות דרך וידיאו (זום), וכן ניתן לשוחח בטלפון ולהחליף הודעות בפלאפון.

מדוע משתלם לעבוד עם מאמן אישי בתקופת קורונה?

תקופת הקורונה יצרה שתי בעיות עיקריות. הראשונה, היא אי וודאות. בין אם בהיבט הכללי, מתי זה ייגמר, ובין אם זה בהיבט הכלכלי, מקצועי, ובהיבטים אחרים. הבעיה השנייה היא, הקורונה יצרה חששות גדולים, איך נצליח להתמודד עם המצב, איך נוכל לצאת ממנו, וכן, היא מונעת מאיתנו לקבוע יעדים ומטרות, שכן אנחנו לא יודעים מתי היא תסתיים.

עבודה עם מאמן אישי תעזור לנו למצוא עוגנים, לחזור לאיזון נכון, עד כמה שאפשר, כפי שהיה לפני שהקורונה התחילה. למשל, אנחנו נייצר לעצמנו יעדים ומטרות מסוימים, גם בתקופה זו. דברים שיעודדו אותנו לפעול ולעשות דברים. כמו כן, העבודה איתו תוכל לעזור לנו לייצר תוכנית פעולה, כלים כיצד לצאת מהתקופה הזאת באופן נכון.

חשוב להדגיש כאן עוד נקודה. ברגע שאנחנו יוצרים תהליך עבודה מסודר עם מאמן, אז יש לנו תהליך עם המשכיות, ואנחנו לא קוטעים אותו או מתחילים אותו בשלבים מאוחרים מדי. אם אנחנו התחלנו את התהליך לפני הקורונה חשוב להמשיך אותו גם כעת, ואם אנחנו מתחילים אותו כעת, אז יהיה נכון להמשיך אותו גם לאחר מכן.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...