בית הדין לעררים - כל מה שחשוב לדעת לפני שפונים אליו

12/09/2023
חוק ומשפט


במדינת ישראל, עד לשנת 2011, כל העניינים שהיו קשורים לנושאים כמו הגירה או כניסה ויציאה מישראל נידונו בפני בית המשפט המחוזי. עם זאת, במרוצת השנים התברר שיש עוד ועוד מקרים בתחומים האלה, מה שהוביל לעומס רב מידי על בתי המשפט. מעבר לכך, התבררו גם מקרים קיצוניים יותר הקשורים להגירה. למשל, מקרים קיצוניים ומצערים של סחר בבני אדם, עבדות וכדומה. לכן התעורר הצורך להקים בית דין שיהיה אחראי אך ורק על הנושאים האלה: על כל מה שקשור להגירה לישראל. בנוסף, בית הדין לעררים דן בנושאים של המעמד בישראל, האזרחות בה, השהייה בה וגם היציאה והכניסה אליה. בשנת 2014 הוקם בית הדין הזה וכיום פועלים בארץ לא פחות מארבעה בתי דין מסוג זה. הם נמצאים במחוזות: תל אביב, חיפה, ירושלים והדרום. בית דין זה מהווה למעשה ערכאה שיפוטית שמקבלת החלטות חשובות ביותר. לעיתים מדובר על החלטות שקשורות גם לזכויות אדם, כך שברור מדוע בית דין זה זוכה למעמד מכובד והצורך בו ברור לכולנו.

מה הופך את בית הדין לעררים לייחודי?

ראשית, כאמור, בית דין זה דן במקרים מהותיים שיכולים להיות קשורים גם לזכויות אדם. למעשה, אנחנו רואים שהייחודיות שלו קשורה למקצועיות של דייני בית המשפט בכל מה שקשור להגירה. בעבר, כאשר כל המקרים הללו היו מגיעים לדיון בבתי המשפט המחוזיים, לא תמיד השופטים היו מספיק בקיאים בתחום הספציפי הקשור להגירה. לעומת זאת, כאשר המקרים הללו מגיעים לדיון בבית הדין לעררים, כמובן שכל מי ששופט אותם מגיע עם מומחיות ספציפית בתחום הייחודי הזה. לכן כדאי שתדעו: אם גם אתם מתמודדים היום עם סוגיה כלשהי שקשורה להגירה או לאזרחות בישראל, בית הדין לעררים הוא הכתובת שלכם. עם זאת, האם באמת חשבתם לפנות אליו לבד, בלי סיוע של עו״ד מוצלח? התשובה היא כמובן לא. לכן כדאי שתתקשרו עוד היום אל משרד עו"ד דפי שגל-פודור, כי כאן תוכלו לקבל סיוע מוביל לכל אורך הדרך.

למה חשוב בעצם להיעזר בעו״ד שמומחה בתחום הזה?

רגע לפני שאתם מתקשרים אל משרדה של משרד עו"ד דפי שגל-פודור, בוודאי תרצו להבין למה אתם בכלל צריכים את שירותיה. הרי אם תבדקו אונליין, תוכלו למצוא הסברים מפורטים על האופן שבו צריך להגיש בקשות לבית הדין לעררים. יחד עם זאת, חשוב להבין שזה לא משהו שתרצו לעשות לבד. רצוי לעשות זאת בעזרת אנשי המקצוע הכי טובים שיש, כמו עורכת דין שזו בדיוק המומחיות שלה. היא תוכל ללוות אתכם כבר מהרגע הראשון שבו היא תבקש לראות את כל המסמכים ולהבין באיזה מקרה מדובר. בנוסף, היא תוכל לעשות לא מעט כדי שבית הדין יקבל את הבקשה שלכם ובסופו של דבר העניין יסתיים על הצד הטוב ביותר.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...