ביטוח עסק - טיפים לרכישה נכונה

21/07/2021
עסקים וכלכלה


אם יש לכם עסק משלכם, מומלץ מאוד שיהיה לכם גם ביטוח עסק. מדובר על פוליסה שכוללת בתוכה מגוון גדול של כיסויים כמו, ביטוח תכולה, ביטוח מבנה, כיסוי מפני פריצה לעסק, כיסוי חבות מעבידים, כיסוי צד שלישי, כיסוי נזקי צנרת, כיסוי מחשבים וציוד אלקטרוני, כיסוי ביטוח תאונות אישיות, כיסוי על אובדן דמי שכירות (במקרה בו נגרם נזק לציוד העסק ולא ניתן להשתמש במבנה העסק לצורך קיום תקין של פעילות העסק), כיסוי שמשות (פיצוי במידה ונגרם נזק לחלונות בעסק), אובדן רווחים וכיסויים נוספים. למעשה, כאשר בעל העסק יפנה לחברת הביטוח לצורך עשיית ביטוח עסק, הצוות המקצועי יתאים עבורו את הביטוח עם הכיסויים המתאימים.

(פריפיק ברישיון)

למה חשוב לשים לב לפני שרוכשים ביטוח עסק?

אם התחלתם לבדוק את הנושא לעומק והתעניינתם בחברות ביטוח לגבי פוליסת ביטוח עסק, מומלץ לקרוא את הטיפים הבאים:

- יש להתאים את הביטוח לצרכים המדויקים של העסק. בפגישה עם סוכן הביטוח, ספרו לו על הפעילות של העסק, כמה שנים העסק קיים, כמה עובדים אתם מעסיקים ומידע נוסף רלוונטי.

- מומלץ לא לבטח רכוש בסכום הנמוך מערך הרכוש שיש ברשותכם.

- יש לקרוא בעיון את הפוליסה ולשמור אותה אצלכם במקום זמין ונגיש.

- יש לקבל פירוט של בסיס ביטוח הרכוש.

- כאשר מדובר על ביטוח חבויות, יש להשוות את גבולות הכיסוי עם הצעות של חברות ביטוח אחרות.

- יש לתת את כל האינפורמציה לסוכן הביטוח לגבי העבר הביטוחי של העסק, תביעות וכו'. אין להשמיט מידע, כי אחרת הדבר יכול לבוא לרעתכם שכן לא יהיה לכם כיסוי ביטוחי מתאים.

- יש לבדוק מהו גובה ההשתתפות העצמית בפוליסת הביטוח.

- הביטוח אוטוטו נגמר? מומלץ לבדוק עם סוכן הביטוח את תנאי הפוליסה החדשה וכמו כן להוסיף כיסויים ביטוחיים במידת הצורך.

- עובדים מהבית? לא מספיק שיש לכם ביטוח דירה שכן הוא לא מכסה את העסק. עליכם לעשות ביטוח עסק.

- שוכרים מבנה לצורך ניהול העסק? מומלץ לבדוק עם בעל המבנה האם הוא הוסיף אתכם כשוכרים למבנה. במידה ולא, אתם חייבים לבטח את המבנה.

- התרחש אירוע ביטוחי? מומלץ לעדכן את חברת הביטוח כמה שיותר מהר.

איך בוחרים חברת ביטוח?

בישראל, פועלות המון חברות ביטוח וכאשר נדרשים לבחור חברת ביטוח, הבחירה הופכת למורכבת. לכן מומלץ לפני הכל, יש לבדוק המלצות על חברת הביטוח, דירוג, כמה שנים היא פועלת בתחום, האם יש לה התמחות בביטוח לעסקים וכו'. לאחר מכן, מומלץ להתקשר לכל אחת מחברות הביטוח ולקבל הצעת מחיר. לאחר שיש את כל הנתונים, ניתן לבחור בחברת הביטוח המתאימה.

שורה תחתונה

פוליסת ביטוח עסק היא משמעותית וחשובה מאוד לכל בעל עסק. פוליסה כזו תספק שקט נפשי וידיעה ברורה שעל כל מקרה שלא יבוא חלילה, העסק והתכולה שלו יהיו מבוטחים בביטוח שיהיה מותאם אישית לעסק עצמו.   

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...