בחירת קולטי אדים: יותר קל ממה שחשבתם!

27/05/2021
איכות חיים


מטרת קולט אדים היא מניעת ריחות שאינם נעימים במהלך פעולות טיגון ובישול, והוא מיועד גם למניעת תקלות פעולת מזגנים. קולטי אדים מטהרים את האוויר מרסיסי שומן ועשן ומגנים על ניקיון ארונות המטבח.

בעונת החורף והקיץ, כשהחלונות סגורים להגנה מפני הקור או כדי לאפשר למזגן לעבוד ביעילות, קולטי אדים הם פתרונות הולמים, אבל לפני שתרכשו את המכשיר המתאים לכם, כדאי שתבינו איך לבחור את הדגם הנכון.

הסוגים העיקריים של קולטי אדים

קולטי אדים זמינים בשני סוגים עיקריים:

קולט אדים עם ארובה

מכשיר זה מותקן מעל הכיריים, ללא ארונות שמורכבים מעליו. הוא נתלה מהתקרה או מהקיר, וברוב המקרים זמין במחירים יקרים יותר מקולט אדים תחתון

קולט אדים תחתון

מכשיר זה מותקן מעל הכיריים, בתחתית ארון המטבח או מעל התנור. מערכת השאיבה שמורכבת ממפוח ומנוע מוסתרת בארון מעל המכשיר. קולטי אדים אינטגרליים עם יחידה חיצונית גלויה, נחשבים למכשירים המועדפים על צרכנים רבים.

עכשיו חשוב לבחור קולטי אדים במידות הנכונות. שימו לב:

קולטי אדים זמינים במידות שונות. הגובה הסטנדרטי של מכשיר רגיל הוא שישים סנטימטרים לקולט אדים אינטגרלי, ושבעים סנטימטרים כשהוא מותקן מעל הכיריים. כדי להימנע משאיבת להבות גדולות מדי, חשוב להקפיד לבחור קולט אדים במידות שאינן נמוכות משישים סנטימטרים, ולהקפיד לבחור מכשיר בגודל הכיריים או אף גדול מהן.

קולט אדים עם ארובה במידות גדולות מדי בולט החוצה, מה שעלול לפגוע בתהליך הבישול. הבחירה הנכונה תלויה בגודל התנור והכיריים הממוקמים במטבח, ובמקום הפנוי הזמין מעל הכיריים.

בחירת העיצוב של קולטי אדים

קולטי אדים נחשבים לפריטי עיצוב מרשימים, כך שכדאי להקפיד לבחור מכשיר שמתאים למטבח מבחינת סגנון עיצוב הפנים ומבחינת המידות. העיצובים הזמינים של קולטי אדים כוללים:

* עגולים

* ארוכים

* מסך טלוויזיה מובנה

* מלבניים

* או סגנונות עיצוב נוספים.

חשוב לתת את הדעת גם על הגימור של קולטי אדים, כמו למשל גימור מט מוברש, ברק של נירוסטה או זכוכית, כי עיצוב בגימור חלק מאפשר ניקוי קל.

עוצמת השאיבה של קולטי אדים

עוצמת פעולת קולטי אדים תלויה בכמות הטיגונים והבישולים המבוצעים במטבח, ובגודל המטבח. למטבחים גדולים מתאים לבחור קולט אדים שפועל בעוצמת שאיבה חזקה, כך שתהליך סילוק האדים של הבישול יהיה יעיל יותר.

מומלץ לבחור קולט אדים שפועל בעוצמה מוגברת, אבל חשוב לזכור שעוצמת הרעש תלויה בעוצמת הפועלה של קולט האדים. הסוגים השונים של המכשירים זמינים בשלוש רמות עוצמה, אז אם הראש מפריע, ניתן להעביר את המכשיר לעוצמה נמוכה.

בשורה התחתונה, לאנשים שלא יוצאים מהמטבח, מומלץ לרכוש קולט אדים

אם המטבח הוא הממלכה שלכם, ואתם מבצעים פעולות טיגון ובישול מרובות מדי יום, כדאי שתבחרו קולטי אדים איכותיים ותרכשו דגם במידות המתאימות שיתאים למטבח שלכם ותוכלו ליהנות ממנו לאורך זמן.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...