באילו מקצועות אפשר לעבוד עם תואר בקרימינולוגיה?

21/06/2023
חדשות


בעלי תואר בקרימינולוגיה זוכים באפשרויות מגוונות לקריירה מרגשת. אנשי מקצוע בתחום זה יכולים לעבוד במספר סביבות, כולל תחנות משטרה, בתי כלא, אוניברסיטאות, אולמות בית המשפט ומשרדים ממשלתיים.

אם אתם מעוניינים בלימודי קרימינולוגיה סביר להניח שתהיו סקרניים לגבי סוגי התעסוקה השונים שיוכלו להיות מנת חלקכם כשתסיימו את הלימודים.

מהו תואר בקרימינולוגיה

קרימינולוגיה היא תואר מרתק לאנשים המתעניינים בתחום אכיפת החוק או במחקר אקדמי המתמקד בהתנהגות הפלילית. תואר בקרימינולוגיה יספק לכם מידע ותובנות שיהיו נחוצים לכם כדי לקיים אינטראקציה עם פושעים, להבין אותם ולסייע להבאתם לדין. התואר יאפשר לכם ללמוד יותר על הנושאים החברתיים הבסיסיים המשפיעים על הפושעים ותורמים להתנהגות השלילית שלהם.

לתואר בקרימינולוגיה יש קשר הדוק לתואר במשפט הפלילי, עם זאת יש כמה הבדלים מרכזיים בין שני התחומים הללו.

-          קודם כל, קרימינולוגיה עוסקת יותר בהיבט האקדמי של ההתנהגות הפלילית בהשוואה להיבט המעשי המאפיין את חקר המשפט הפלילי.

-          קרימינולוגיה מבקשת לחקור את הפשיעה בהקשר של החברה על מנת להבין ולטפל בהתנהגות הפלילית בצורה הטובה ביותר ולהביא לחיסולה.

-          חקר המשפט הפלילי ממוקד יותר באופן שבו מערכת המשפט הפלילי מתפקד היום, ומלמד את אנשי אכיפת החוק ופקידי בתי המשפט העתידיים, כיצד לנווט את המערכת בדרך הנכונה.

משרות שאפשר להשיג עם תואר בקרימינולוגיה

יש משרות שונות שתוכלו להשיג עם תואר בקרימינולוגיה. הנה כמה דוגמאות:

1. חוקר פרטי

חוקרים פרטיים נשכרים על ידי אנשים פרטיים או משרדי עורכי דין, כדי לחקור פשע ספציפי. הם פועלים באופן עצמאי מהמשטרה, ונעזרים במשאבים משלהם כדי לפתור מקרים לבקשת הלקוחות. תואר בקרימינולוגיה עוזר לחוקרים פרטיים להפגין בפני הלקוחות הפוטנציאליים רמת ניסיון ואמינות גבוהה יותר. התואר בקרימינולוגיה מספק לחוקר הפרטי תובנות חשובות לגבי המוח הפלילי, מה שיעזור לו לנהל את החקירות שלו בצורה יעילה יותר.

2. קצין מבחן

קציני מבחן מסייעים לעבריינים שיוצאים מהכלא בחזרה לחברה. קציני מבחן ממליצים על תוכניות לשיקום האסירים, נפגשים אתם בקביעות ובודקים את ההתקדמות שלהם כאזרחים יעילים בחברה. במקרה שאסיר מפר את תנאי השחרור על תנאי שלו, קצין המבחן שלו יפנה לבית המשפט. קצין מבחן עם תואר בקרימינולוגיה יוכל כנראה לתקשר טוב יותר עם המשוחררים שבאחריותו ולהשתמש בידע שלו בפסיכולוגיה הפלילית כדי לפתח עבורם תוכניות טיפול יעילות שיאפשרו להם להשתלב ביתר קלות בחברה הרגילה.

3. עבודה סוציאלית

עובדים סוציאליים פועלים ישירות מול אנשים המתמודדים עם אבטלה, התעללות במשפחה, התמכרות לסמים ועוד. בעוד שרבים מהלקוחות של העובדים הסוציאליים אינם עבריינים, בכול זאת במהלך העבודה הם מקיימים אינטראקציה עם המשטרה, עם קציני מבחן ועם קצינים אחרים בתחום אכיפת החוק. קרימינולוגיה היא תת קבוצה של הסוציולוגיה, ולכן היא מתאימה לעובדים סוציאליים שרוצים לשפר את היכולת שלהם לשרת את החברה שלהם.

4. קצין מניעת אובדן

תחום זה כרוך בהתמחות במניעת גניבות ובתפיסת גנבים. אנשי מקצוע אלה נשכרים בדרך כלל על ידי עסקים קמעונאיים, כדי לסייר באזור, להרתיע ולעצור עבריינים שמנסים לגנוב מהחנויות. התואר בקרימינולוגיה מסייע לבעלי תפקידים אלה ליישם אמצעי מניעה נגד גנבים.

5. מדען משפטי

מדען משפטי עוסק בתחום הזיהוי הפלילי, חוקר זירות פשע וראיות פיזיות, על מנת לסייע לבלשי המשטרה לתפוס את הפושעים. מדען משפטי שרכש תואר בקרימינולוגיה, יכול להסתמך על הידע שלו באשר למחשבה הפלילית וסיבתה, כדי לפרש ראיות באופן מדויק יותר. אם מגמת הקרימינולוגיה במוסד בו תלמדו מציעה גם קורסים בתחום המדע המשפטי, כדאי לשקול להשתתף בהם, במיוחד אם קריירה זו מושכת אתכם.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...