איך לבחור ג'קטים מחויטים?

22/03/2023
צרכנות


ג'קט מחויט הוא פריט חובה במלתחה של כל אחד ואחת. השילוב שובה הלב בין קלאסיות לנונשלנטיות מחמיא לכל אדם, גם לצעירים וגם למבוגרים, גם לגברים וגם לנשים. סיבה טובה נוספת להצטייד בג'קט מחויט, וליתר דיוק מספר ג'קטים מחויטים, היא האפשרות ליצור מראה מכובד מאוד במינימום מאמץ ומבלי להתפשר על הנוחות – וכידוע השיקול החשוב ביותר בבחירת האופן שבו אנחנו מתלבשים בכל סיטואציה הוא תחושת הנינוחות עם הבגדים. כדי להיראות טוב באמת, כדאי להקדיש תשומת לב לבחירת הג'קט, ובפרט ליישם את הטיפים שמפורטים בעמוד זה.

ג'קטים מחויטים בגוונים בסיסיים

הבסיס של כל מלתחה, כולל בקטגוריית הג'קטים, הוא הצבעים הבסיסיים. ג'קטים מחויטים בצבע חום, שחור או כחול כהה, וגם בגוונים שונים של אפור, מתאימים לכל סוגי האירועים, ולכן הקנייה שלהם משתלמת. בנוסף, קל להתאים ג'קט בצבע בסיסי למרכיבים האחרים של המראה – מכנסיים, נעליים וגם איפור או אקססוריז, כך שמדובר בפריט שתלבשו פעמים רבות לאורך החיים.

ג'קט מחויט בצבע יוצא דופן

אנחנו חיים בעידן שמספק לנו הזדמנויות רבות שבהן כדאי לבלוט. במקרים כאלה ג'קט מחויט לא יעשה את העבודה, ולכן כדאי לוודא שבארון ממתין גם ג'קט בצבע מיוחד. עוד אופציה לאירועים שבהם אנחנו רוצים או רוצות למשוך המון תשומת לב היא ג'קטים עם הדפס מעניין (למשל צורה גאומטרית) וגם ג'קטים עם עיטורי פרווה סינתטית יכולים להתאים למטרה הזו.

התאמה למבנה הגוף

שיקול חשוב נוסף בבחירת ג'קטים מחויטים הוא התאמה מדויקת למבנה הגוף. ג'קט גדול מדי גורם לאדם להיראות קטן וכמי שמנסה בכוח לייצר תדמית מרשימה בלי בסיס במציאות. ג'קט קטן מדי מייצר מראה מוזנח ומן הסתם גם מאוד לא נוח ללבוש אותו.

לצורך התאמה מושלמת של ג'קט לגבר נדרשים 3 תנאים:

* רוחב הכתפיים – המפגש בין השרוול לכתף חייב להיות בדיוק בנקודה החיצונית ביותר של עצם הכתף (לא לפניה וגם לא אחריה).

* אורך השרוולים – כל שרוול מגיע עד לעצם הראשונה של האגודל.

* אורך המקטורן עצמו – הנקודה האופטימלית שאליה הג'קט אמור להגיע היא 5 ס"מ מתחת לשיא גובה הישבן.

לנשים יש חופש בחירה נרחב יותר, בעיקר מבחינת אורך הג'קט (רוחב הכתפיים עדיין חייב להיות מדויק). לכל מבנה גוף מתאים ג'קט אחר, כשלמשל לנשים עם מבנה אגסי יתאים ג'קט קצר יחסית, רצוי כזה עם שרוולים תפוחים. גם לנשים בעלות מבנה דמוי X (חזה גדול יחסית, מותניים צרות, אגן רחב) כדאי לבחור ג'קטים קצרים.

כמו כן מומלץ להקפיד על התאמה בין הג'קט לבין המכנסיים. לדוגמה, ג'ינסים לנשים עם מבנה דמוי האות V צריכים להיות בהירים ואילו הג'קט יהיה כהה יותר.

מאילו בדים מיוצרים ג'קטים מחויטים?

מידע רלוונטי נוסף לגבי ג'קטים מחויטים הוא סוגי הבדים השונים שמהם הם מיוצרים. האופציות הנפוצות ביותר הן קשמיר, משי, ג'רסי, זמש, קורדרוי וכותנה. הבחירה בין כל האפשרויות היא בהתאם להעדפות האישיות של כל אחד ואחת.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...