איך בוחרים כסאות בר למטבח?

04/02/2024
איכות חיים


יש לכם אי או דלפק במטבח? מחפשים עבורם כיסאות בר, אבל לא בטוחים איך לבחור אותם ועל מה לשים דגש? במאמר הבא תקבלו מאיתנו מספר פרמטרים מעולים שיסייעו לכם בבחירה.

בחירת צבע

אחד הפרמטרים החשובים בבחירת כסאות בר יוקרתיים הוא הצבע. לצבע יש משמעות עיצובית בבתים ובמיוחד במטבחים שאינם מופרדים מאזור הסלון.

כיסאות הבר יכולים להתאים לצבעים מסוימים שקיימים בחלל המרכזי וכך להשלים את המראה או שהם יכולים להכניס צבע חדש ובולט בתוך גוונים מונוכרומטיים וכך לייצר עניין עיצובי.

כיסאות בר ניתן למצוא בשחור, לבן, שילוב עם גווני עץ, ירוק על כל גווניו, תכלת, כחול ועוד. המגוון הוא גדול ופשוט צריך לבחור לפי מה שמתאים לכם.

איך בוחרים צבע בצורה נכונה?

בחירה נכונה של צבע חייבת להיות בהתאם לצבעים שבחלל. יש להגדיר האם הצבע של הכיסאות הוא צבע נוסף בחלל שתפקידו לשבור את המראה המונוכרומטי של גווני לבן, אפור או שחור או שהוא צבע שקשור לצבעים הקיימים ומטרתכם לייצר הרמוניה.

כך לדוגמא, יש אנשים שבוחרים בכיסאות בגוון שחור שמתאימים לצבע של הברזים במטבח לדוגמא.

מנגד, יש אנשים שירצו להכניס צבע חדש כמו ירוק או תכלת וכך להפוך את הכיסאות למשהו בולט בעיצוב הכללי. לפני רכישה, חשבו מה אתם רוצים להבליט וכך יהיה לכם יותר קל לבחור.

בחירת מרקם

מרקם הוא דבר חשוב בכיסאות. הכוונה כמובן למרקם הבד של אזור הישיבה והמשענת. אם אתם מחפשים כיסא במראה רך, נסו כיסאות בר שהבד שלהם עשוי מקטיפה.

לעומת זאת, אם אתם מחפשים ליצור מראה יותר מודרני, נסו כיסאות בעלי מרקם קשיח שמתאים מאוד לסגנון עיצובי זה וגם מתאים כאשר יש ילדים בבית ויש צורך בניקוי מהיר.

בחירת סגנון

בחירת סגנון לכיסא זה דבר לא פחות חשוב. כיסאות בר ניתן למצוא כיום בסגנונות עדינים וגם כאלו יותר מסיביים ובולטים.

כשבוחרים סגנון עבור כסאות בר, יש לקחת בחשבון את המראה העיצובי של הבית. אם המראה נוטה לעיצובים הכפריים, מומלץ לשלב כיסאות בר שיש בהם גוונים בהירים ושילוב של עץ.

אם הסגנון הוא יותר מודרני, מומלץ ללכת על כיסאות בר בקווים אלגנטיים חלקים ועדינים. כמו כן, מי שאוהב סגנונות מלכותיים בולטים, יוכל לחפש כיסאות בר שיש בהם שילוב של אלומיניום בגוון כסוף או זהב.  

משענת גבוהה או נמוכה?

למשענת בכיסאות בר יש עניין עיצובי. כשרוצים ליצור מראה מינימליסטי, כדאי לבחור בכיסאות בר שיש להם חצי משענת, התומכת בעיקר באזור הגב התחתון.

כשרוצים ליצור מראה נוכח של הכיסאות במטבח, כדאי לבחור כיסאות בר עם משענת גבוהה יותר ומעוצבת, כזו שניתן לראות מעל האי בצורה ברורה.

מפתח רגליים רחב או צר

עוד דבר שחשוב לשים לב אליו כשרוכשים כיסאות בר הוא מפתח הרגליים. אם המטבח שלכם רחב ידיים, בהחלט אפשר לשלב כיסאות עם מפתח רחב, אך אם אזור האי צר, עדיף לבחור במפתח צר יותר שלא מכביד ומעמיס את החלל.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...