איך בוחרים אולם לבר מצווה?

04/08/2021
מסעדות ובתי קפה

יש לא מעט אירועים הקשורים למסורת ולדת היהודית. אין ספק כי בין החשובים שבהם זו חגיגת בר המצווה. אירוע עם המון סמליות, משמעות וחשיבות גבוהה, הן עבור חתן בר המצווה והן עבור המשפחה והקרובים לו. אחת ההחלטות שעלינו לקחת, החלטה חשובה שתשפיע באופן מובהק על הצלחת האירוע היא בחירת אולם לבר מצווה. לא כל אולם שמתאים לחתונה, יתאים גם לחגיגת בר מצווה. בשורות הבאות נציג בפניכם את הדגשים לבחירת אולם מתאים.

מזמינים את כולם לאותו אירוע? חשוב שתהיה סוג של הפרדה

בעוד חלק מהמשפחות בוחרות להפריד בין שני אירועים - אחד למשפחה (לרוב שבת חתן) ואחד לילדים ולחברים של החתן, משפחות אחרות דווקא בוחרות לאחד בין האירועים ולהזמין את כולם לאותו אולם. במקרה כזה, חשוב שאחרי החלק של קבלת הפנים, טקס בר המצווה וכל החלקים המשותפים לשתי קבוצות האורחים, תהיה סוג של הפרדה. למשל, האורחים המבוגרים ובני המשפחה יהיו בחלל שבו הם יכולים לדבר, לשמוח, לאכול והחברים של הכתה, יעברו למסיבת ריקודים משלהם. יש לא מעט אולמות שבחרו בקונספט הזה של הפרדת כמה חללים בדיוק למטרה הזו כמו למשל אולם אירועים בפתח תקווה. תוכלו גם לשלב אטרקציות או פעילות שמתאימה לילדים וכך ליצור עניין.

הרושם כן קובע

שאתם בוחרים אולם לבר מצווה אתם צריכים להרגיש שזה המקום המתאים לאירוע. אנחנו ממליצים לכם לבקר באולמות שאתם לוקחים בחשבון כבחירה בזמן שיש אירוע וכך תוכלו להתרשם מהמקום בזמן אמת. שימו לב האם המקום מעוצב, מתוחזק ונקי כמו הציפיות שלכם, בדקו איך המלצרים מתפקדים בזמן לחץ, איך המטבח עובד, האם האורחים מתרשמים מהאוכל ומהאווירה הכללית לטובה, נסו להאזין למוזיקה ולהבין האם הסאונד איכותי. ככל שתבחינו ביותר פרטים בזמן אירוע אמיתי, כך תוכלו לקבל החלטה טובה ונכונה יותר. 

לוקיישן

אם חשוב לכם שרוב המוזמנים כן יגיעו לבר המצווה, כדאי לבחור אולם במקום מתאים. למשל, אם אתם מזמינים את כל בני הכתה של חתן בר המצווה, חשוב שהאולם יהיה קרוב לאזור המגורים שלכם וככה הסיכוי שכולם או לפחות רובם יגיעו, עולה. כמובן שאם אתם בוחרים אולם אירועים בפתח תקווה, אך רוב האורחים מתגוררים ברמת גן או בתל אביב, תוכלו להשכיר שירותי הסעות ולדאוג שנהג אוטובוס יחכה לכל הילדים בשעה מסוימת ומיקום מרכזי וכך להקל גם על הילדים וגם על ההורים.

מחיר

אחד הדברים שמייקרים אירוע באופן כללי ואירוע כמו בר מצווה בפרט הוא הזמן שלו. למשל, יש אולמות שמעלים מחירים בצורה משמעותית באירועים שמתקיימים בימי חמישי בערב או שישי בצהריים. כמובן שבר מצווה שמופקת בקיץ, תהיה יקרה בהשוואה לבר מצווה המופקת בחורף.

ועוד כמה טיפים שיעזרו לכם להפיק אירוע בר מצווה מדהים

* בר מצווה היא אירוע דתי ולכן בקשו מהבעלים של האולם להציג בפניכם תעודת כשרות.

* מכיוון ולרוב לאירועים כאלה מזמינים כמה מאות מוזמנים, חשוב לוודא כי האולם מצויד בערכת עזרה ראשונה, ערכת כיבוי אש ומרכות בטיחות.

* שימו לב על מה אתם בדיוק חותמים בהסכם וקראו את כל מה שכתוב בו בצורה קפדנית.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...