"מדברים גלויות" בפתח תקווה

14/03/2018
חדשות


אירוע סיכום מרגש ומלהיב במיוחד לפרויקט "גלויה לעיר" התקיים ביום שני ה- 12.3.18 ברחבת קריית המוזיאונים.

פרויקט "גלויה לעיר" הינו פרי יוזמתו של מוזיאון ראשונים ובשיתוף פעולה מלא של אגף חינוך יסודי. השנה, לראשונה הצטרף גם האגף לחינוך מיוחד בעיר.

"גלויה לעיר" מכוון לתלמידי כיתות ד' בפתח תקוה במסגרת הנושא " פתח תקוה עירי" שנלמד בכל שכבת ד' בעיר. בכל שנה נבחר נושא היסטורי אחר, הפעם נבחר הנושא "מדברים גלויות", בהתבסס על מבחר ציטוטים של אנשי מפתח בתולדות העיר פתח תקוה, מאז היווסדה ועד היום.

מאחורי כל ציטוט, המתייחס לעיר פתח תקוה, מתחבאים משמעויות, רעיונות גדולים  וזיכרונות  מרגשים. באמצעות הציטוטים, התלמידים נחשפו לדמויות מובילות ופורצות דרך בתולדות פתח תקוה במגוון תחומים ולמדו על רוח המקום לאורך התקופות השונות, על החזון, המאבקים, ההתמודדויות, המראות, השפה וההצלחות של ההיסטוריה המקומית. העיסוק בנושא בדרך יצירתית זו היווה לתלמידים ומורים כאחד מקור להעצמה ולהשראה.

התלמידים התבקשו לעצב את הגלויה בטכניקת ההדפס המסורתית. בשיטת ההדפס מוטבע הדימוי בדיו או בצבע. 29 בתי ספר יסודיים מהחינוך הממלכתי, החמ"ד החינוך המיוחד ואף מהחינוך המוכר שאינו רשמי נענו להזמנה והשתתפו בפעילות, שנמשכה בבתי הספר לאורך זמן.

במסגרת שבוע החינוך התקיים אמש אירוע הסיכום בהשתתפות כ- 640 איש – תלמידים, מורים והורים. עבודות התלמידים מתנוססות בתערוכה מרהיבה בחלל המוזיאון. השנה נבחרו 29 יצירות מיוחדות ביותר מהם יופקו גלויות אישיות וברכות לראש השנה.

ראש העיר איציק ברוורמן, סגנו וראש מינהל התרבות עו"ד איתי שונשיין, מנהלת מינהל התרבות דרורית גור אריה, מנהל אגף חינוך מיוחד עמוס תמם ויו"ר ועד העובדים אלי שלמה כיבדו בנוכחותם ובירכו את התלמידים על המוטיבציה והיצירות היפות. תעודות הוקרה והצטיינות חולקו לתלמידים שעבודותיהם הצטיינו במעמד המכובדים וכן בנוכחות מנהלי בתי הספר, המורים לאמנות, ההורים והחברים.

ראש העיר איציק ברוורמן: "עבודות הילדים היו השנה מקוריות ומקסימות במיוחד. מרגש לראות את היצירתיות של הילדים והתפיסה הרחבה שלהם את נושא העיר בכלל, והביטוי שנתנו באיוריהם לנושא הציטוטים בפרט. בעולם דיגיטלי בו הולכת ופוחתת חשיבות המילה הכתובה אני שמח על הנושא שנבחר. אני מאמין שהילדים למדו רבות מהסיפורים שקראו והציטוטים הרבים אליהם הם נחשפו והבינו את משמעותה של המילה הכתובה. אני רוצה להודות לכל הילדים שהשתתפו, לכל צוותי החינוך בבית הספר ובמיוחד למובילי האירוע שעומלים עליו במשך כל השנה - אנשי מינהל התרבות בניהולה של דרורית גור אריה ואנשי מינהל החינוך היסודי בניהולה של סיגלית הלל יאראק".

עו"ד איתי שונשיין, סגן ראש העיר וראש מינהל התרבות: "מרגש לראות את היצירות המקסימות של ילדי העיר אשר הופקו לרגל חגיגות ה-70 להכרזת המדינה ו-140 שנה להיווסדה של פתח תקוה, אותם אנו מציינים השנה במערכת החינוך. אני מברך על הפיכתו של פרויקט "גלויה לעיר" אותו מוביל מינהל התרבות בשיתוף אגף החינוך היסודי של עיריית פתח תקוה למסורת עירונית ולחלק משמעותי מגיבוש הזהות והנחלת המורשת לתלמידי העיר באופן חוויתי ומעורר השראה".

את האירוע חתם הפנינג בסגנון יום הולדת לעיר.

צילום: לשכת דובר העירייה

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...