"היום שבו חיי השתנו"

01/06/2015 | שי אידלמן ורון קצ'וקי
חדשות

אסון הבונים התרחש לפני 30 שנה כאשר שכבת כיתות ז' שבבית ספרנו "ברנר" בפ"ת יצאה לטיול שנתי. ראיינו את אחותה ואמה של סיגלית כהן ז"ל - מירה כהן וג'וליה האם.

כאשר האוטובוסים חצו את מסילת הרכבת בצומת הבונים, האוטובוס של כיתה ז'12 נתקע על הפסים ורכבת שדהרה על הפסים התנגשה באוטובוס. בתאונה נהרגו 22 בני אדם: 19 תלמידים, המורה, נהגת האוטובוס, והאמא המלווה.

במסגרת ציון 30 שנה לזכר האסון יצאנו לראיין את משפחות ההרוגים. אנו ראיינו את אחותה ואמה של סיגלית כהן ז"ל - מירה כהן וג'וליה האם.

האחות מירה עם תלמידות החטיבה היום

מה אתן זוכרות מאותו יום?

"זה היה יום שיגרתי, בו קמנו מוקדם לעבודה ולבית הספר, וסיגלית קמה להתארגן לטיול. כמה ימים לפני הטיול קנינו לסיגלית מצלמה לטיול" מספרת האם.

מירה, שהייתה תלמידה גם היא ב"ברנר" מספרת שראתה שקוראים למורות לחדר המורים, ומיד הבינה שמשהו קרה: "האווירה בבית הספר היתה קשה ומתוחה, הרבה חרדה ובכי. לאחר כמה זמן הגיעו הידיעות שמדובר בפגיעה בכיתה ז'12. בסביבות השעה 13:00 אמא הגיעה לבית הספר, לאחר ששכנה סיפרה לה שיש נפגעים. אני הסתרתי מאמא שאני יודעת שיש הרוגים. בשעה 15:30 בערך כינסו את כל משפחות הכיתה, הקריאו את שמות הילדים הפצועים וביקשו מהם לצאת מהחדר".

מירה ממשיכה: "מיד ההורים שנשארו בחדר הבינו את האסון הגדול שהתרחש, ובחדר נראו מחזות קורעי לב: בכי, צעקות חזקות, וחלק אף התמוטטו ונשארו ללא כוחות. בשעה 17:00 הגיעה ההודעה הרשמית עם שמות ההרוגים. אבא של סיגלית ז"ל נסע למכון לרפואה משפטית כדי לזהות את גופתה של סיגלית . עם חזרתו נעלמו כל תקוותינו שאולי זו טעות, ואולי סיגלית בחיים. הזעזוע היה קשה וגדול".

פינת ההנצחה בספריית בית הספר

מה אתן יכולות לספר על סיגלית ז"ל?

"סיגלית הייתה ילדה שמחה ואהבה לטפח את עצמה ולהתלבש יפה. ערך הנתינה היה חשוב ומרכזי בעיניה ותמיד אהבה לעזור".

"היו לה עיניים יפות והיא הייתה עדינה, צנועה, מנומסת ושקטה. היא הייתה קשורה למשפחה ואהבה מאוד את בית הספר, אהבה לראות טלוויזיה, לקרוא ספרים ולטייל עם חברות. היא אהבה לשמח אנשים ולקנות להם מתנות. ואף השתתפה בחוג ריקוד".

"חברתה הטובה ביותר, מיטל גיגי, גם נהרגה בתאונה. הן היו מבלות שעות רבות יחד. חברה נוספת, שהייתה בכיתה מקבילה, ניצלה בתאונה".

הכותבות, כיום תלמידות כיתה ז'4 בחטיבת ביניים ברנר בפ"ת, משתתפות בפרויקט הנצחה מיוחד שמשותף לסיפריית בית הספר ולפורטל פ"ת - לציון 30 שנה לאסון הבונים.

לדף הראשי של הפרויקט

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...