25 שנים אחרי - הפועל פ"ת וקריית אונו נפגשו שוב

20/05/2016 | ניסים קלדרון
חדשות


מפגש נוסטלגי בין שחקני שתי הקבוצות שהתמודדו בשנת 1991 בחצי גמר גביע המדינה בכדורגל התקיים היום. היה מרגש ומעניין, וגם הסתיים בתוצאה כמעט זהה.

בדיוק בשעה שבה הפועל פ"ת של היום סיימה את העונה הגרועה בתולדותיה, התקיים מפגש נוסטלגי בין בוגרי מחזור חצי גמר גביע המדינה של עונת 1990/91 בו כזכור גברה הפועל פ"ת, אז הקבוצה הטובה במדינה, על הסינדרלה מליגה א' – הפועל קריית אונו, בתוצאה 4:2 (צפו במשחק בקישור משמאל). את הגמר מול מכבי חיפה כולם זוכרים, ואולי בעצם לא רוצים לזכור...

תמונת מחזור

המפגש המרגש היום, נערך לכבודו של אברהם סטוצ'ינסקי, לשעבר שחקן הפועל פ"ת ומאמן קריית אונו באותו משחק. למגרש הפועל קריית אונו הגיעו היום גם אלי רוזן (מנהל נבחרות ישראל בכדורגל), זאביק זלצר (ששנה לאחר מכן זכה עם הפועל פ"ת בגביע כמאמן), עומרי אפק (הכדורגל לשעבר והפרשן בהווה) ועוד רבים וטובים. המפגש נפתח לעיני 1,000 צופים, בטקס אותו הנחה שדר הרדיו המיתולוגי דני דבורין, כשאת השחקנים מברך ראש עיריית קריית אונו – ישראל גל. לאחר הטקס נפתח משחק הוותיקים, כשכבר בדקות הראשונות ניר לוין מעלה את המלאבסים ליתרון, אך כעבור 3 דקות ארז אוליצקי משווה בנגיחה. גבע מרקוס (זוכרים אותו?) החזיר את היתרון לפתח תקוואים, אך שוב, ממש כמו בשחזור מדויק של מה שקרה לפני 25 שנה, השוותה קריית אונו ל-2:2 משער של רונן וינשטיין.

הפועל קריית אונו - מודל 1991

ארז אוליצקי השלים צמד ומהפך כשהעלה את קריית אונו ליתרון 3:2, אך לקראת הסיום שער נוסף של גבע מרקוס ושער ניצחון של חן לניב קבעו 4:3 לפ"ת, כמעט כמו ב-91, ואפילו יותר מכובד מבחינת החבורה מקריית אונו.

לסיכום, היה זה מפגש נוסטלגי מרגש, שנתן עוד סיבה להתגעגע לימים היפים של הפועל פ"ת.

הפועל פ"ת - מודל 1991

(התמונות באדיבות ניסים קלדרון)

לכתבות נוספות על הפועל פ"ת

לכתבות נוסטלגיה נוספות של ניסים קלדרון

שתף ב-

תגובות

מצדיע להיסטוריון שלנו על הכתבה והתמונות המרגשות.
איזה מועדון פאר היה לנו, משפחה אחת גדולה. והיום? בושה, חרפה וכלימה. לאן דרדרו אותנו, בני העוולה המטנפים ומביישים את הסמל והחולצות שהם לובשים. תנו להיסטוריון של הקבוצה ניסים קלדרון, לנהל את המועדון ורק מאהבה שלו לסמל הפועל פ"ת, אותה ברגש גדול כמו הכתבה, הוא יחדיר לראש של שחקני נוער ורק נוער שגדל במועדון, ואני מבטיח לכם שאין קבוצה שתעמוד נגדנו, כך היה בעבר בקבוצות שהוא ניהל. השחקנים רצו ורצו ועד שהשיגו את הניצחון לא עמדו רגע. והיום המצב המבייש הפוך. המתחזים לכדורגלנים, עומדים ועומדים, עד שהם לא משיגים את ההפסד הם ממשיכים לעמוד. לסלק אותם מייד ולבנות הכול מחדש , עם כדורגלני עבר שיאמנו וקלדרון רוזנצוויג ומרקוס שינהלו. רק אז תבוא הישועה. תקנו אותי אם אני טועה.
מנשה חסיד - 20/05/2016
שתף ב שתף ב
לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...