שלמה עוז - הזמיר של פ"ת

08/10/2014 | ניסים קלדרון
חדשות

לאחר שחשפנו בפניכם את הסופרים והציירים שגדלו וחונכו בפתח-תקוה, הגיע העת להעביר לקדמת הבמה, ולהכיר לדור הצעיר את הזמר, הגיטריסט נגן הבוזוקי והאורגן - שלמה "עובדיה" עוז.

הזמר שלמה עוז

הוותיקים זוכרים יותר את אב המשפחה - הרי כולנו כילדים היינו מסתפרים על הסוס במספרה שהייתה בבעלותו, "מספרת עובדיה" ברחוב מוהליבר הצמודה לקצב "מצנר" ולחנות הבגדים "אתא". חלפו השנים, דורות של זמרים בני העיר העלו אותנו בכבוד על מפת הזמר העברי. זמרים כדוגמת: ישראל יצחקי, שמשון בר נוי ז"ל, דליה עמיהוד, אופירה גלוסקא ויורם ארבל - הם רק חלק מהרשימה, אך מי שמייצג אותנו כבר שנים רבות הוא הצעיר בחבורה, "מר מצב רוח" שלמה עוז. היכן שיש מיקרופון פתוח - שלמה מופיע ומעלה את מצב הרוח בקולו הערב, ובאומנות השליטה על כלי הנגינה, הוא כובש את לב הצופים. אם זה בחתונות, ימי הולדת, הופעות בפני חיילים, במתנ"סים, היכלי תרבות, ואם זה בערבים מיוחדים, אותם הוא מעלה ומארח בהם זמרים, הנערכים בסופי שבוע בלובי הכניסה להיכל התרבות בפתח-תקוה.

פוליקר ועוז

שלמה עוז מלווה ושר עם גדולי הזמר בישראל את שירי שנות השישים, שירה יוונית, ושירי ארץ ישראל, כשהקהל מצטרף לשירתו, ושאפילו ענת שרוף יכולה לעמוד בצד ולהסמיק מהכוכב הפתח-תקוואי. לאחר סבב שירה בחג הסוכות, מתכוננן הזמיר מפתח-תקוה לארח בלובי ההיכל ברחוב המכבים 3, את הזמרת היווניה אנדלה ניר ולהקתה, בערב בלקני ושירים ישראלים בשיתוף הקהל. תוציאו יומנים ותרשמו: הערב המיוחד ייערך בתאריך 11.11.2014 - במחיר של 40 ש"ח כולל קפה ומאפה.

ניסים קלדרון ואשר גולדברג רוקדים לצלילי מנגינותיו של עוז

אז מי אמר שפתח-תקוה עיר רדומה?

שירה חסידית עם "הרב" עוז

 

ראש העיר איציק ברוורמן מגיע לפרגן

(התמונות באדיבות משפחת עוז)

שתף ב-

תגובות

תודה ניסים
תודה שאתה מזכיר את שלמה היקר שלמשפחתי יש זיכרון מתוק ממנו, בשנות ה70 חיתן את 2 האחיות שלי ובשנת 83 אותי בעל מקצוע מהשורה הראשונה אך מעל הכל בן אדם
מני ששון - 08/10/2014
שתף ב שתף ב
לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...