משימת חייו

27/05/2015 | שקד טוביס
חדשות

במסגרת פרויקט ההנצחה המיוחד שבו אני משתתפת, ראיינתי את אייל צוקרמן - בוגר בי"ס ברנר בפ"ת, והאיש שלקח על עצמו כמשימת חיים להנציח את זכר הרוגי אסון הבונים.

אייל צוקרמן, שהיה עד ראייה לאסון שהתרחש לפני 30 שנים, ובעקבותיו הקים מפעל חיים, הוא כבר מספר שנים הרוח החיה מאחורי הטקסים והאירועים השונים, כמו זה של צעדת פתח-תקוה, ומלווה באופן אישי את משפחות התלמידים שהיו חברים שלו לספסל הלימודים.

מימין: שקד, אייל, עמוס ורז - בצעדה השנה

אייל מספר: "למדתי בכיתה ז'4 והאוטובוס בו נסענו היה במסלול של כיתה ז'12 - מסלול שמורת הצדפים בחוף הבונים. ציפינו לצאת לטיול בר–המצווה, היום התחיל שמח ומאושר והפך לעצוב מאוד, יום שאזכור כל חיי".

"נסענו שרים ושמחים, המורה אמרה שהאוטובוס שאחרינו יעקוף את האוטובוס שלנו כי הנהגת יודעת את הדרך. נסענו אחרי ז' 12, חיכינו בתור לעבור את המסילה, ואז שמעתי אבא אחד צועק "לא! מה היא עושה?!?!" לאחר מכן התחילו עוד צעקות וראיתי את האוטובוס ההפוך", משחזר אייל.

אייל בצעדת פ"ת 2015

אייל מסכם: "במשך 30 השנים שעברו מאז האירוע, עברתי שני אירועים משמעותיים: האחד - התחתנתי ונולדו לי שני ילדים. והשני הוא שהצלחתי לרתום את עיריית פתח תקוה ולארגן צעדה לזכר נספי אסון הבונים. הצעדה מתקיימת מדי שנה בשנה מאז 2010 בסמוך למועד האסון. בצעדה משתתפים תלמידי שכבה ו' ו-ז' מכל בתי הספר בעיר, משפחות הנספים ותושבים המוקירים את זכרם".

הכותבת, כיום תלמידת כיתה ז'5 בחטיבת ביניים ברנר בפ"ת, משתתפת בפרויקט הנצחה מיוחד שמשותף לסיפריית בית הספר ולפורטל פ"ת - לציון 30 שנה לאסון הבונים.

לדף הראשי של הפרויקט

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...