מטיילים קרוב לבית לאורך גדות הירקון

04/05/2014 | יולי לביא
חדשות

"קום והתהלך בארץ בתרמיל ובמקל וודאי תפגוש בדרך שוב את ארץ ישראל.." שר יהודה אליאס את מילותיו של יורם טהרלב ללחן של יאיר קלינגר. עם השיר הזה פתחנו את טיול המשפחות לאורך גדות הירקון, אותו יזמה ואירגנה אורנה דוידאי, האוחזת בתיק איכות הסביבה בעיריית פתח-תקוה, שהיא גם האישה היחידה במועצת העיר.

צילום: יולי לביא

מטרת הטיול שיצא מכפר הבפטיסטים הייתה להכיר לתושבי העיר פ"ת את השטחים הירוקים בעיר וסביבתה וללמד את הילדים כמה חשוב לשמור על הטבע ועל סביבה נקיה.

מי שגדל בישראל בשנות ה-70, ה-80 וה-90 ודאי זוכר את נחל הירקון כנחל מעופש, שורץ יתושים, שהטבילה בו היא סכנת נפשות. כולנו זוכרים את אסון המכביה הנורא, כאשר הגשר קרס והספורטאים האוסטרלים נפגעו ממימי הנחל.

צילום: יולי לביא

אז רבותיי, בשנים האחרונות עבר החלק המזרחי של הירקון, הסמוך למקורות הירקון בראש העין ופ"ת, מהפך מדהים ונפלא: הנחל נוקה, הופסקה הזרמת השפכים אליו והתחילו להזרים ולזרום בו מים נקיים ומטוהרים, ששינו אותו לחלוטין והפכו חלקים ממנו לפינות חמד של ממש, בהן ניתן לטבול ולשכשך ללא דאגה.

אני מודה, שבתור פתח-תקוואית ותיקה, לא היה לי מושג שיש מקום כזה יפה במרחק של 10 דקות נסיעה מהבית. עכשיו כל שנותר הוא להמשיך ולשמור באדיקות על ניקיון הנחל.

למדור התיירות של פ"תנטו

לדף הפייסבוק של יולי לביא

לבלוג של "יולי מטיילת"

צילום: יולי לביא

שתף ב-

תגובות

והנה תיאור של מסלול לאורך הירקון באיזור פ"ת
http://www.nelech.co.il/מסלולים/מידע/גן-לאומי-מקורות-הירקון_בית-הבטון_בריכת-הנופרים_גן-לאומי-מקורות-הירקון
- 04/05/2014
שתף ב שתף ב
לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...