מוכרים בלבד

15/03/2017 | שי קרנר
חדשות


לא צריך להתרגש – כבר יותר משלושה עשורים שמכבי והפועל פ"ת מתבססות על מכירת שחקנים. כך זה היה וכך זה גם יימשך.

עסקת מכירתו של המגן דור אלו ממכבי פ"ת להפועל באר שבע שנסגרה השבוע ממשיכה רצף ארוך של השחקנים המוכשרים שגדלו בפתח תקווה ונמכרו לטובת הכסף הגדול של המועדונים הגדולים. כזכור רק לפני חודש נמכר מגן קשר הפועל פ"ת, מתן בלטקסה מהפועל פ"ת למכבי תל אביב תמורת 600,000 שקלים. בלטקסה יעבור בקיץ ללבוש צהוב כפי שדור אלו יעבור ללבוש אדום.

במכבי פ"ת מגלגלים וחיים מהמכירות האלה. סוד ידוע הוא שהמכירות של עומר דמארי וטל בן חיים החזיקו כלכלית את מכבי ושהחלק הארי של תקציב המועדון בשנים האחרונות נבע מהמכירות האלה. גורם במכבי אמר השבוע: "המכירה של אלו לבאר שבע סידרה לנו את העונה הבאה". בהפועל פ"ת, שמצבה הכספי קשה הרבה יותר, בהיעדר משקיעים כספיים נוסח שינו זוארץ במכבי, המכירה של מתן בלטקסה תעזור לקבוצה לסיים את העונה הנוכחית. על העונה הבאה עוד אף אחד לא מדבר במועדון.

לא המציא את השיטה - גברי לוי

נחמן מנדל, היו"ר המיתולוגי של מכבי, אמר הרבה שנים "משורה משחרר רק המוות". אבל כשעמוס לוזון נכנס לעניינים במכבי הוא הוסיף "או צ'ק שמן". אמר ועשה. האחים לוזון מכרו בזמנו את רן בן שמעון להפועל חיפה של רובי שפירא ז"ל, אחרי שהטייקון החיפני רשם צ'ק על סך 450,000 דולר, ובשקלים 1,350,000 ₪ - סכום שיא של העברת שחקן בכדורגל הישראלי באותם ימים.

אבל המכירות החלו עוד הרבה קודם לכן. בתחילת שנות השמונים מכר נחמן מנדל את הקשר המחונן ניסים כהן לבית"ר תל אביב של הקבלן שלום גניש תמורת 90,000 דולר. היום זה נראה סכום נמוך, אבל לפני 35 שנה זה היה הרבה כסף.

לא האחרון - דור אלו

גברי לוי ומאיר שמיר מכרו בזמנו את כל הנכסים של הפועל פ"ת למכבי חיפה של יענקל'ה שחר. זה התחיל עם השוער רפי כהן והקשר אלון חזן ונמשך עם מיכאל זנדברג, מנור חסן, אדורם קייסי, אופיר קופל וואליד באדיר והרשימה עוד ארוכה... לא סתם אוהדי הפועל פ"ת לא "אוהבים" בלשון המעטה את מכבי חיפה עד עצם היום הזה. המועדון הירוק פשוט פירק את הפועל מנכסיה. גם החלוץ דני ניראון נמכר והספיק עוד לשחק אצל הפועל חיפה של רובי שפירא ובהמשך מכר שמיר גם את שלומי ארבייטמן למכבי חיפה.

האחים לוזון מכרו את הקשר עידן טל מספר פעמים. בתחילה כמושאל להפועל תל אביב, אחר כך למרידה הספרדית ובהמשך למכבי חיפה. גם את אוהד קדוסי מכרו הלוזונים ואפילו את הבלם עודד גביש. לכן המכירות האחרונות של אלו ממכבי ובלטקסה מהפועל לא צריכות להפתיע איש, והן בוודאי שלא המכירות האחרונות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

לכתבות נוספות על ספורט בפ"ת – לחצו כאן

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...