להרפות מהעבר ולזכות ברגע הזה - הנזיר והכלה

18/07/2014 | יהודה בנך
חדשות

יום אחד יצאו שני נזירים טיבטים למסע של מספר ימים למנזר מרוחק. כדרכם של נזירים, הם לא מרבים בדיבור ושקועים כל אחד בעולמו.

בחלוף מספר ימים בעודם פוסעים על גדת פלג מים, נקראה בדרכם נערה הלבושה בבגדי כלה. הנערה נסערת, פנתה אל הנזירים וסיפרה להם שהיא צריכה להגיע לבית ארוסה למסיבת הכלולות שלה והנה ערוץ הנחל שבדרך כלל חרב, מלא במים והיא לא יודעת כיצד לחצות אותו מבלי להרטיב את בגדי כלולותיה.

אחד הנזירים הציע לנערה לעלות על גבו והוא נשא אותה אל הגדה השנייה. הם נפרדו לשלום ושני הנזירים המשיכו בדרכם.

בעודם הולכים, הנזיר השני התמלא במחשבות טורדניות על האירוע. במשך כל אותו היום הוא ניסה להרפות וגם בלילה הוא לא הצליח להירדם עקב סערת הנפש בה הוא היה נתון.

בבוקר למחרת הוא לא התאפק ופנה לנזיר האחר: "תגיד לי אחי, אנחנו נזירים ואנחנו אמונים על פרישות ואסור לנו לבוא במגע עם בנות המין השני, אז איך זה שהסכמת לשאת בחורה על כתפיך בניגוד לכל המצופה?"

הסתכל הנזיר על חברו, שתק לרגע ואמר: "אחי היקר, אני נשאתי אותה עלי והנחתי אותה בצד השני של הנחל ואתה...אתה ממשיך לשאת אותה כבר יומיים..."

כמה סיפורים מהעבר אנחנו נושאים על כתפנו? סיפורים על פגיעה...עלבון...על אנשים שאכלו לנו או שתו לנו...על מצבים וסיטואציות שהתנהלו בניגוד גמור לציפיות שלנו...

המשותף לכל הסיפורים הללו שהם קרו ונגמרו לפני זמן רב. הם קרו בעבר, ומה שטוב בעבר - שהוא עבר!  אז למה אנחנו ממשיכים לשאת אותם על כתפינו ולהפיח בהם חיים בכל פעם מחדש?

חכמים אמרו שהעבר הוא בית קברות, וההזכרות היא שממשיכה להחיות את אותן נשמות מתות בכל פעם מחדש.

הניחו לעבר, הרפו מהאנשים ומהסיפורים שלא תומכים בכם, והיו נוכחים בהווה ותראו שהוא מושלם כפי שהוא ברגע הזה.

לכתבות נוספות של יהודה בנך בנושא תודעה חופשית

 

יהודה בנך - כלכלן, מאמן אישי ועסקי מוסמך, דאן 2 קארטה, מתרגל מדיטציה ונון-דואליטי.

Master NLP Practitioner, HypnoCoach Pracrtitioner

הדף העיסקי של יהודה בנך בפורטל פ"תנטו

האתר של יהודה בנך

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...