כמה תשלמו עבור מונית משדה התעופה?

28/06/2017
חדשות


נוסעים לחו"ל? בעקבות השינויים האחרונים בדקנו עבורכם כמה תעלה המונית לנתב"ג וחזרה, ואיזו שכונה בפ"ת היא המרוויחה הגדולה? ואגב, אפשר להגיע גם ברכבת.

עונת החופשות כבר החלה, הסאגה סביב מכרז המוניות מנתב"ג עשתה הרבה כותרות בשבועות האחרונים, אך לא רבים שמו לב שבשורה התחתונה, לפחות זמנית ולשם שינוי, המרוויחים הגדולים הפעם הם אנחנו האזרחים.

האמת שמחיר הנסיעה לשדה התעופה זניח ביחס לעלות הכוללת של החופשה, ובכל זאת הישראלים אוהבים לחסוך דווקא בעלויות הקטנות, אז אנחנו כאן בשבילכם.

מחירי המוניות מנתב"ג

עד לא מכבר מוניות הדר לוד הפעילו את השירות והעלות הממוצעת לנסיעה לפתח תקווה (כולל מזוודות) נעה בדרך כלל סביב 100-130 ₪, תלוי יום, שעה וכתובת מגורים.

בעקבות כישלון המכרז החדש, לפחות זמנית נפתחה האפשרות לכל נהג מונית בישראל להגיע לשדה ולהציע את שירותיו. בתחילה היו חששות שהדבר יגרום לכאוס מוחלט, אבל מסתבר שאולי הפתרון הזמני הוא גם הטוב ביותר.

ובכן, לאחר שיצאתם לאולם קבלת הפנים בטרמינל 3, אם ברצונכם לנסוע במונית עומדות בפניכם שתי אפשרויות:

הראשונה והפחות מומלצת היא לעשות מה שעשיתם עד היום, לצאת החוצה ולתפוס מונית במחיר שהייתם רגילים אליו עד היום...

האפשרות השנייה היא לתפוס את המדרגות הנעות משמאל ולעלות לקומה ב', ורק אז לצאת החוצה. שם ימתינו לכם אנשי צוות נחמדים שיציינו בפניכם את התעריף המופחת ב-12% וילוו אתכם לכניסה למונית בצירוף דף מחירים ופרטי הנהג (למקרה שתתעורר בעיה כלשהיא או שתשכחו משהו במונית).

כך למשל נסיעה לפתח תקווה עולה ביום 79 ש"ח ובלילה 88 ש"ח. לכך יש להוסיף 4 ש"ח למזוודה. אחד היתרונות הנוספים (או החיסרון, תלוי בנקודת המבט...) היא שהתעריף לא תלוי בכתובת המדויקת או בשכונה. כפועל יוצא מכך תושבי השכונות הצפוניות בפ"ת, במיוחד אם המושבות ונווה גן, לא סופגים עלות נוספת של 10-20 ש"ח שהיו רגילים לשלם בעבר (גם במחיר הקבוע ובוודאי במקרה של הפעלת מונה). יתרון נוסף של המצב החדש כמובן הוא שאין צורך להתלבט אם להפעיל מונה או לא, לאור המחיר הקבוע המופחת (תודו שההתלבטות הזו תמיד הכבידה עליכם...).

מרוויחים נוספים מהמצב החדש הם כמובן נהגי המוניות העצמאים מכל הארץ, שיש להם מקור הכנסה פוטנציאלי חדש, למרות שלא מעט מהם מספרים כי הם מחכים זמן רב בתור עד שמגיעים לתחילתו. כל שנותר להם לקוות הוא כי הם יקבלו נסיעה ארוכה, ורצוי קרוב לבסיס מגוריהם ולא בכיוון ההפוך.

ומה לגבי נסיעה מהבית לשדה התעופה?

אם יש לכם נהג מונית קבוע כנראה שלא תרגישו בהבדל, אלא רק בעובדה שפתאום דווקא הנסיעה לשדה יקרה יותר מהחזרה ממנו בניגוד למה שהייתם רגילים. ואולם אם אתם מזמינים מונית מחברת מוניות, דעו לכם שלפחות חלקן הורידו לאחרונה את המחירים, ושווה להשוות. גם כאן ניתן לחסוך 20-30 ₪ בקלות, כשלפחות אחת החברות בפ"ת אף הורידה את המחיר ל-74 ש"ח.

ואפשר גם ברכבת....

האופציה הזולה ביותר (בעיקר למטיילים יחידים) היא כמובן לנסוע ברכבת מפתח תקווה, עם "קונקשיין" בתל אביב בעלות של 20 ש"ח לכיוון. סה"כ נסיעה (כולל המתנה בין הרכבות) נמשכת 40-50 דקות ואתם מגיעים ישר לטרמינל. למערכת השיקולים יש להוסיף כמובן גם את ההגעה לתחנת הרכבת מהבית. מצד שני במסילת הרכבת (בדרך כלל...) אין פקקים.

ניתן גם לקנות מראש כרטיס כולל הלוך חזור ב-32 ש"ח. כמובן יש לזכור כי הרכבת לא פועלת בשעות הלילה, ואם אתם לא מרימי משקולות, אולי גם תצטרכו עזרה בהעלאת והורדת המזוודה מהקרון.

והעיקר: חופשה נעימה וחזרה בשלום!

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

לכתבות נוספות במדור פ"ת נטו למשפחה - לחצו כאן

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...