גל מאיו: "התקציב לא גבוה, אך אנו מגיעים כדי להצעיד את הקבוצה לקדמת הבמה"

16/07/2015 | יהלי רואה
חדשות

בלם עירוני קרית שמונה בעונה החולפת, גל מאיו, חתם לפני שבועיים בהפועל שלנו לעונה אחת עם אופציה לעונה נוספת. מנחם קורצקי, שחיפש בלם רם שייצב לו את הקו האחורי, בחר במאיו שבעוד שבועיים יחגוג 24 אביבים. מספר גבות הורמו לאחר הצירוף, בשל אלמוניותו כביכול של השחקן, אך בסביבתו ובחדר ההלבשה הנרקם מודים כי מאיו מסומן כאחד השחקנים היותר יציבים במערך הצפוי של הצוות המקצועי.

הוא צנוע, שקט, מתעסק בעבודה נטו ולא יוצא בהצהרות מיותרות. הוא מבין שאחרי פציעה כה ממשוכת שהייתה לו בכף הרגל, ואחרי עונה מאוד לא פשוטה שעברה עליו באצבע הגליל - עדיף פחות להפריח הבטחות באוויר, ויותר להתמקד בנחישות מתמשכת על המגרש.

מבחינת שאיפות והסתכלות קדימה, כרגע רק הפועל פ"ת בראש מעייניו. הוא ישמח להישאר במועדון הכחול, אותו הוא רואה כ"מועדון גדול בכדורגל הישראלי", שנים רבות, אם רק ירצו את שירותיו. תפסנו אותו לראיון קצר.

גל, נעים מאוד, לפני הכל נשמח להכיר אותך כי חלק מהאוהדים עדיין לא שמעו עלייך לפני החתמתך.

גל מאיו, בן 24, גר בראשון לציון. גדלתי בהפועל תל אביב, סיימתי שם גיל חריג כשאני מתאמן עם הבוגרים. אחרי זה עברתי לראשון לציון, שיחקתי שם שלוש שנים ובעונה האחרונה שיחקתי בקרית שמונה. בנוסף הייתי שחקן בנבחרות הצעירות ובנבחרת האולימפית.

למה בעצם לא שותפת במשחקי העונה שעבר של קרית שמונה?

בתחילת העונה שיחקתי בכמה משחקי גביע הטוטו וגם שותפתי במשחק בליגה האירופאית, ותקופה קצרה לאחר מכן עברתי ניתוח בכף הרגל והושבתתי לכמה חודשים כמעט עד לסוף העונה.

אז אי השיתוף היה נטו בגלל הפציעה?

בלי שום קשר היו שם בלמים מצוינים, בלם נבחרת ובלם זר, וכשהם היו פצועים או מורחקים לא שותפתי בגלל הפציעה.

איך הגיעה הפנייה מהפועל ואיך קיבלת אותה?

מנחם קורצקי גילה בי עניין עוד בשנה שעברה כשהוא אימן את ביתר ירושלים. אני שמח בסופו של דבר הגעתי להתאמן אצלו בהפועל פתח תקווה.

"הבנתי עד כמה מדובר במועדון גדול"

האוהדים של הקבוצה תופסים אותה כמועדון גדול והוא אכן כזה בכל קנה מידה, האם היית מודע לעניין זה לפני הגעתך? או שלא הבנת את העוצמה במועדון עד שהגעת?

תמיד ידעתי שהפועל פתח תקווה זה מועדון גדול עם עבר מפואר בכדורגל הישראלי, וכשהגעתי וראיתי את כמות האוהדים באימון הפתיחה הבנתי עד כמה זה נכון.

אפרופו, מה אתה חושב על אירועי אימון הפתיחה?

ברור שאני הייתי מעדיף שהדברים האלה לא יקרו והאוהדים יהיו מאוחדים.

לדעתך, איזה סוג של קבוצה נבנית כאן? אחרי כל הרכש שהונחת והצהרות הכוונות.

לדעתי נבנית קבוצה מצוינת ועם תמיכת האוהדים ומאמן וצוות כמו שיש לנו אין ספק שאנחנו מועמדים לעליה.

התקציב די נמוך, אתה לא חושב שזה יהווה פקטור מול קבוצות הצמרת?

זה נכון שהתקציב של הקבוצה הוא לא הכי גבוה אבל כמו שכבר אמרנו הפועל זה מועדון גדול בכדורגל הישראלי ומי שמגיע למועדון הזה בא לתת את המאה אחוז בשביל שהקבוצה תהיה במקום הראוי לה.

עם אילו שחקנים בקבוצה יש לך היכרות מוקדמת?

עם ליאור אסולין ועמירן שקלים שיחקתי כשהייתי בראשון לציון, את אוראל כהן אני מכיר מהנבחרות ואת אורי פסו אני הכרתי דרך חברים משותפים. בלי שום קשר כבר בשבוע הראשון של האימונים יש חיבור מצוין בין השחקנים שהיו בשנים קודמות לבין השחקנים שהצטרפו העונה. חשוב לצוות וההנהלה האישיות של השחקנים שחותמים במועדון.

גל מאיו מצטלם לכחול אמיתי

מה מייחד אותך כבלם וככדורגלן?

אני לא אחד שמדבר על עצמו, ואת התשובה לתכונות הבולטות שלי אני אתן במגרש במהלך העונה.

מה יש לך להגיד לאוהדים שחוו כל כך הרבה אכזבות בשנים האחרונות?

האוהדים הם הרוח הגבית של הקבוצה ועם העידוד והתמיכה שלהם השמיים הם הגבול. אני באופן אישי מחכה כבר למשחק הראשון ולתת 200% בשביל הקבוצה והאוהדים.

האם אתה רואה את עצמך מספר שנים בהפועל במידה וההתחלה תהיה חיובית?

ברור, אני חתום לעונה עם אופציה לעוד אחת ואני אשמח שזה יימשך גם אחרי.

מילה לגבי סאגת האצטדיון?

אני מאוד מקווה שהעניין הזה יסודר ושיגיעו להבנות אירוח המשחקים הביתיים באיצטדיון ראש הזהב. חשוב מאוד לנו השחקנים, לקבוצה וכמובן שלאוהדים.

גל שתהיה לך התאקלמות טובה ובהצלחה, יש לך מילה לסיכום עבור האוהדים?

כמו שאמרתי אני כבר לא יכול לחכות למשחק הראשון איתם, ואני באופן אישי וכמובן שכל שחקן בקבוצה נעשה הכל בשביל לשמח אותם ולהחזיר את הקבוצה למקום הראוי לה.

לכתבות נוספות על הפועל פ"ת בכחול אמיתי

שתף ב-

תגובות

אחלה מאיו....
עשיתי עליו שיעורי בית שחקן טוב ויציב משחק ראש מצויין ולא חיי את הפוזה צנוע ועובד קשה כדי להגיע למטרה בהצלחה מאיו אוהבים אותך
איתי כהן - 19/07/2015
שתף ב שתף ב
לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...