"תכנון תחבורה לפני בנייה"

14/08/2017
חדשות


יו"ר ועדת הפנים של הכנסת דודי אמסלם הביע בדיון שנערך אתמול תמיכה בעמדת עיריית פ"ת בנושא הבנייה במתחם סירקין.

במפגש שנערך אתמול (ראשון) ביוזמתו של יו"ר ועדת הפנים ח"כ דודי אמסלם, נפגשו ראש העיר פתח תקוה איציק ברוורמן, ויו"ר המועצה האזורית דרום השרון מוטי דלג'ו יחד עם יו"ר מטה הדיור במשרד האוצר אביגדור יצחקי, יו"ר רשות מקרקעי ישראל עדיאל שמרון, ונציגים ממשרד הביטחון והאוצר.

משה פישר, ברוורמן, ח"כ אמסלם, ואורנה דוידאי (צילום: לשכת דובר העירייה)

הפגישה הינה המשך ישיר לדיון שנערך בוועדת הפנים והסביבה לפני כחודש, ובמהלכו הודיע יו"ר הועדה ח"כ אמסלם כי יקיים פגישה בהקדם בין הצדדים.

במהלך הדיון חזר ראש העיר איציק ברוורמן על דרישותיו הבלתי מתפשרות, לפיהן, תכנון פתרונות התחבורה במסגרת פרויקט מחנה סירקין, חייב להתבצע לפני ביצוע הבניה בפועל, ובמסגרת תכנית שלבית, זאת על מנת לוודא תכנון נכון ועל מנת שלא ליצור לחץ פתאומי על הכבישים והתשתיות, ובכך לאפשר בניה מחושבת ומתוכננת שתמנע פתרון בעיית דיור על חשבון בעיה חמורה לא פחות - הפקקים. אביגדור יצחקי מצידו חזר על טענותיו שיש צורך דחוף בבניה וכי תכנון התחבורה ייעשה בשלב מאוחר יותר.

ברוורמן הביע התנגדות נחרצת ודרש תכנון תחבורתי באופן מיידי, טרם הבניה: "לא יתכן שהאזור כולו יקרוס בגלל הלחץ לפתור את בעיית הדיור. את בעיית הדיור יפתרו היום או מחר. אבל הפקקים והקריסה בתשתיות יישארו איתנו לנצח. לא אתן לכך להתרחש. זו חובתי לתושבי עירי", אמר ראש העיר.

יו"ר ועדת הפנים דודי אמסלם, הביע תמיכה בעמדת ברוורמן: "תכנון תחבורה חייב לבוא לפני הבנייה. אין אפשרות אחרת. לא יכול להיות מצב הפוך". אמסלם גם קרא לאביגדור יצחקי ולנציגי האוצר והביטחון למצוא דרך לגשר על הפערים בינו לבין ראש העיר ברוורמן: "שיתוף הפעולה ביניכם לראשי הרשויות חשוב מאוד כדי לקדם את תכניות הבניה ולא לתקוע אותן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...