"מעבר החציה בצומת הרחובות קרול וטבצ'ניק מסכן את ילדינו"

27/09/2016
חדשות מקומיות


לאחרונה, שלח בועז נחשון, תושב פתח תקוה, מכתב לאגף התנועה והבטיחות בעיר בבקשה לטפל במעבר חציה מסוכן לטענתו, ברחוב קרול פינת טבצ'ניק. במכתבו, מציין נחשון מעבר החציה משמש ילדים רבים כאשר הם מגיעים וחוזרים מבית הספר נווה אברהם וגם בשעות אחר הצהריים.

במכתבו מציין נחשון, כי הכביש הוא כביש מהיר אשר מסכן את הולכי הרגל: "היות ומדובר בשני נתיבים לכל צד ישנם מקרים חוזרים ונשנים של רכב אחד שנותן זכות קדימה להולך רגל ואילו רכב נוסף מגיע מצד ימין או שמאל של הרכב וממשיך בנסיעה ורק בדרך נס המקרה לא נגמר במוות של הולך הרגל בדגש על ילדי בית הספר שחוצים את מעבר החציה".

נחשון מוסיף, כי אמנם במקום יש שני מעבירי החציה בשעות הבוקר והצהריים אך ילדים חוצים את מעבר החציה גם בשעות אחר הצהריים בהן אין שום גורם מוסמך שיכול להבטיח את ביטחון הילדים.

נחשון מציע להקים במקום רמזור, מעגל תנועה או גשר להולכי רגל שיאפשר לילדים לחצות את הכביש בבטחה: "אני מתחנן בפניכם שלא תחכו לרגע שבו אחד מילדינו או הולך רגל תמים שיחצה את מעבר החציה יידרס בגלל נהג שלא עצר ונתן זכות קדימה".

מנתוני עמותת אור ירוק המבוססים על נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה עולה כי בחמש השנים האחרונות (2011-2015) נהרגו בתאונות דרכים בפתח תקווה חמישה הולכי רגל בעת שחצו כביש במעבר חציה בלתי מרומזר. עוד עולה מהנתונים, כי 18 הולכי רגל נפצעו קשה בתאונה בפתח תקוה כשחצו כביש במעבר חציה ללא רמזור ועוד 258 נפצעו באורח קל בתאונות כאלו.

עמותת אור ירוק: "מעבר החציה אמור להיות המקום הבטוח ביותר לחציית כביש עבור הולכי הרגל. על הרשויות המקומיות לדאוג לכך שמעברי החציה יהיו בטוחים – להתקין פסי האטה בכדי לרסן את מהירות הנהגים ולהתקין רמזורים או מעגלי תנועה במקומות המסוכנים ובמיוחד במקומות בהם ישנם ריבוי של ילדים או קשישים, שנמצאים בסיכון גבוה יותר להיפגעות בתאונות דרכים". 

לחדשות נוספות בשכונות פ"ת

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...