"מייחל לשוב, אגיע באהבה גדולה, אני פייטר בלתי נלאה"

02/06/2015 | יהלי רואה
חדשות

כמו בכל שנה, חודש יוני מבשר איתו את בוא חוסר הוודאות, שלא לומר ההתפרקות של הפועל פ"ת. אתמול הודיע הבעלים דורון בן דקון על רצונו לעזוב, ולפי שעה רב הנסתר על הגלוי. עד שהערפל יתפזר פונה אדריאן פרננדדס ממקום שהותו בארגנטינה אל האוהדים ומצהיר על רצונו לחזור לכחולה.

מי מאיתנו שכח את אדריאן פרננדס, שהוביל את הפועל לליגת העל לפני שנה וקצת יחד עם דיוויד גומז, ליאור אסולין, אימורו לוקמן, שי רביבו, ובניצוחו של ניסן יחזקאל? החלוץ הארגנטינאי שכונה "המאמן על המגרש" בעונת העלייה, עזב בתום אותה עונה למכבי הרצליה, ועבר עונה מאוד לא פשוטה בקבוצה מהשרון. 4 שערים ב-22 הופעות, מקום 13 והרבה חריקות קבוצתיות ואישיות היו מנת חלקו של האיש אותו נשאנו על כפיים ב-9 במאי 2014. בהפועל, כזכור, הוא כבש 10 והסתער עמה על המשימה לשוב לליגה הבכירה. שנה עברה, הפועל ירדה שוב לליגת המשנה, ופרננדס אכול געגועים. אדריאן חולה אהבה.

כעת, אחרי שחתם ארבע שנים מלאות בישראל, בהפועל ר"ג, הפועל רמה"ש, מכבי הרצליה ואיך לא, היא הכחולה, יוצא פרננדס בהצהרה אמיצה ומעוררת השתאות: "אני רוצה לחזור להפועל פ"ת, בה האוהדים נתנו לי תחושה של שחקן בית לכל דבר ועניין". האם מנחם קורצקי ירים את הכפפה? האם האוהדים ינסו להאיץ במערכת להשיב את הדמות המיוחדת הזו? איך שלא יהיה, פרננדס מפעיל מערכת לחצים ובטוח שמסוגל חרף גילו היחסית מתקדם – לתרום תרומה נכבדת להפועל שלנו.

רוצה לחזור

מה דעתך על המצב הניהולי בהפועל פ"ת לאחר שהבעלים עזב ויש חוסר וודאות?

האמן לי, הפועל פ"ת היא קבוצה עם פוטנציאל ענק, והייתי בהרבה מועדונים בקריירה הארוכה שלי. צר לי לשמוע על הקשיים בניהול, הכל בסופו של דבר קשור לאדמיניסטרציה וסדר ניהולי. מקווה שלהפועל יגיעו האנשים המתאימים. אחרי שקראתי על ההיסטוריה האדירה של המועדון, אין לי ספק שאין ראוי ממנו לכך. מקווה שתיפתח דרך חדשה להפועל פ"ת היקרה.

איך אתה יכול לסכם את העונה שעברה עלייך במכבי הרצליה?

הגעתי לתחילת העונה בהכנה מרבית. הכרתי אנשים טובים במכבי הרצליה והשתלבתי בחדר ההלבשה מבחינה חברתית. מבחינה מקצועית הרגשתי חשוב בקאדר. לצערי למרות כל אלו לא שיחקנו טוב במהלך העונה, לא התקדמנו בחלוף המשחקים. האחריות מוטלת על הצוות המקצועי ועלינו השחקנים.

למה אתה כ"כ רוצה לחזור להפועל, עמה עלית לליגת העל בעונת 2013/14?

נכון לעכשיו אני נמצא בארגנטינה ובוחן אופציות לקראת העונה הקרובה, אבל נכון - זה לא סוד שהייתי שמח לחזור להפועל פ"ת. לצערי אף אחד לא פנה אלי מהמועדון שכה התחברתי אליו, ואם זה יקרה בכל זאת אגיע באהבה לפתח תקווה. חשוב לי להדגיש שאף אחד לא פנה אלי לשוב למועדון, זו המציאות.

איזה מסר יש לך להנהלת הפועל, וכן לאוהדים בכחול?

אני מקווה שהנהלת הפועל פ"ת תעשה ככל שביכולתה כדי להחזיר את המועדון החשוב הזה לליגה הבכירה, מכיוון שלהפועל יש את הכול כדי להיות אחת מהקבוצות המובילות והמועדונים הגדולים בישראל. לאוהדים הנפלאים יש לי רק מילות תודה על החוויות המשותפות שעברנו יחד, והוקרה על כך שהם נתנו לי להרגיש כאילו גדלתי בהפועל פ"ת. הקהל ראה שבאתי לתת את הכול אבל הכול בכל משחק ובכל אימון למען המועדון. נותר רק להודות על האהבה שהעניקו והלוואי שעוד יעניקו לי.

אתה כבר לא ילד, בן 34, איזה ערך מוסף יש לך כשחקן בכלל וכשחקן פוטנציאלי שיגיע להפועל?

אני פייטר ולוחם בלתי נלאה ולעולם לא מוותר על המגרש ומחוצה לו, ומאמין שאוהדי הפועל ראו זאת. אני מאמין שאלו התכונות שהופכות אותי לשונה בנוף.

לסיכום, כשחקן ותיק שמגיע מארגנטינה אומת הכדורגל המפוארת, כאחד שבילה שנים ארוכות בישראל, מהי הבעיה המרכזית של הכדורגלן הישראלי לטעמך ומה עצתך לו?

אני לא חושב שהשחקן הישראלי הוא בעייתי, הכישרון קיים. לטעמי העבודה האינטנסיבית החסרה בקבוצות הנוער היא עקב האכילס של הכדורגלן בישראל. יש לעבוד מהשורש והכי קשה שאפשר בכדי להצמיח שחקנים ברמה גבוהה – זהו צעד ראשון לשינוי בכיוון החיובי אם תרצו לבצע קפיצת מדרגה נדרשת. הרבה יותר קל לעבוד בקבוצה שלא עושה הנחות והיא מקצועית ללא סייגים, שאתה חי ונושם כדורגל מקצועני וחי את הענף הזה שכולנו כ"כ אוהבים.

אדריאן פרננדס בן ה-34 כבש 28 שערים מ-2011 עד 2015 בישראל. בשיאו שיחק בסנט גאלן השווייצרית. עבר גם בבוליביה, צ'ילה ובולגריה לפני השתקעותו בארץ. ושוב נשאלת השאלה, האם רצון הקאמבק שלו ייצא לפועל?

רוצה לעזוב

בינתיים כאמור אף אחד לא באמת יודע מי אמור ליטול את המושכות לקראת העונה הבאה בהפועל פ"ת, כשאופציית השתלטות האוהדים עצמם על הקבוצה שוב חוזרת לכותרות, אך עדיין לא קורמת עור וגידים.

הבעלים העוזב דורון בן דקון יצא אמש במסר לכל מי שלדבריו מפקפק ביושרו ואמינותו: "לא יצרתי אף חוב חדש בתקופתי אלא בדיוק להיפך. מאז שקיבלתי את הקבוצה לידיי קיזזנו חובות עבר ואיזנו את המועדון תפעולית".

מה שנותר כרגע הוא לחכות למושיע התורן הבא שייקח עליו את השולחן הנקי ויצעיד את המועדון עם העבר המפואר וההווה האפור-שחור לעתיד טוב יותר.

לעדכונים וכתבות נוספות על הפועל פ"ת בכחול אמיתי

שתף ב-

תגובות

שחקן נשמה, עשינו טעות
היינו צריכים להשאיר אותו
כחול בלב - 07/06/2015
שתף ב שתף ב
לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...