"לזכור ולא לשכוח" - מקשיבים לסיפורי הניצולים

18/04/2016
חדשות


לקראת יום השואה הקרוב יזם אגף אירועים בשיתוף המרכז להנצחת, חקר ותיעוד השואה מפגשים אינטימיים של ניצולי שואה בבתי תושבים בפתח תקווה.

קול קורא היוצא בימים אלה מזמין את התושבים המעוניינים לארח בביתם מפגש מעין זה לפנות לאגף אירועים בעירייה לצורך המשך תיאום. אגף אירועים יפיק את המפגשים, ידאג לכיבוד ולסידורים הטכניים, והקהל מוזמן לבוא ולהקשיב לסיפור חייהם המרתק של ניצולי השואה.

מטרת המפגשים היא לשמוע את דור הניצולים שהולך ופוחת ולהנציח את סיפורם וזיכרונם. למפגשים מוזמנים תושבי העיר, לרבות צעירים ובני נוער.

ראש אגף אירועים רון כץ: "החלטנו באגף ליזום פרויקט ייחודי המחבר בין הדורות. אני רואה חשיבות עצומה במתן האפשרות לניצולי שואה שעדיין בין החיים לספר את סיפורם ההרואי, ולבני דורנו לשמוע וללמוד אודות סיפורם האישי ולהיות חלק מהזיכרון הקולקטיבי של השואה, והזיכרון של כל ניצול וניצול. אני מזמין את תושבי העיר ליטול חלק בפרויקט חשוב זה ולהזמין ניצולים, שלצערנו מספר הולך ופוחת, לביתם, לארח אותם ולהיות חלק מסיפורם המרתק. כנכד לניצולי שואה וכמי שרבים מבני משפחתו נספו בשואה וחלקם, כמו סבי היקר, ניצלו ועדיין בחיים, אני רואה בהנצחת השואה ובזכר הניצולים מטרה קדושה ונעלה, ואמשיך לפעול להנצחת סיפורם בכל דרך שתעמוד לרשותי".

כל המפגשים יתקיימו ביום חמישי 5.5.16 בשעה 20:00

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...