"לא עוזבים את העיר" - תושבי פ"ת נאמנים לעירם

25/11/2014

למעלה מ 50% מתושבי פתח-תקוה הבוגרים, מתגוררים בעיר לפחות 30 שנה, 85% מתושבי העיר הבוגרים מציינים שביעות רצון מהמגורים בעיר.

במסגרת סדרת הדו"חות "פני החברה" של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה , הבוחנים את שוק הדיור בערים הגדולות בישראל ב 5 השנים האחרונות 2008-2013, התפרסמו השבוע נתונים הבודקים את נאמנות התושבים לעיר מגוריהם. בין הפרמטרים שנבדקו: כיצד השתנו מחירי הדירות בערים הגדולות בארץ לאורך השנים, וכן באיזו עיר התושבים מרוצים מתנאי המגורים בה ומחליטים להישאר זמן רב?

נתון מעניין הבולט בסקר מגלה כי 85% מתושבי פתח תקווה הבוגרים ציינו כי הם מרוצים מהמגורים בעיר. עוד עולה מסקר הלמ"ס כי פתח תקווה היא אחת מהערים בהן ה"נאמנות" של התושבים לעירם גבוהה: למעלה מ-50% מהתושבים הבוגרים מתגוררים עד 30 שנה בעיר, כ- 27% מתגוררים כבר מעל 30 שנה בעיר. יחד עם זאת כ-22% הינם תושבים חדשים המתגוררים בה רק 5 שנים, מה שמצביע גם על מגמת התרחבות והתחדשות של העיר מבחינה נדל"נית. 

(תמונה: סטודיו פאי)

אחת החברות הנדל"ניות הפעילות בפ"ת ובנתה בעיר בשנים האחרונות מאות יח"ד היא חברת גיא ודורון לוי. אושרי זפרני, סמנכ"ל השיווק והמכירות של החברה מנתח את נתוני הלמ"ס ומסביר: "נתוני הלמ"ס המוכיחים נאמנות של תושבי העיר אליה כמו גם כניסת אוכלוסייה חדשה, הם תולדה של תנופת הבניה שידעה פתח תקווה בשנים האחרונות. היצע הדירות הרחב שתוכנן וניבנה בעיר, הגיוון בסוגי הדירות לצד המחיר הסביר ביחס למחירי הדירות במרכז הארץ, הם המשמרים את נאמנות התושבים לעיר ומביאים אליה אוכלוסייה חדשה גם יחד. מתעניינים בדירה חדשה המרוצים ממה שמציעה סביבת מגוריהם יחפשו תמיד להתגורר בקרבת מקום המגורים הנוכחי ולשפר את איכות חייהם באמצעות מעבר לדירה המתוכננת עכשווי יותר וחדשני יותר. כל עוד מחירי הדירות בפתח תקווה סבירים ביחס למחירים שמציע אזור המרכז וערים בבקעת אונו וברמת גן הסמוכה, הנאמנות לעיר צפויה להשתמר".

עוד אומר זפרני: "בשנים האחרונות החברה מתמקדת בבניית דירות חמישה ושישה חדרים בעיר, זאת על מנת להציע לאותם משפרי דיור המעוניינים להמשיך ולהתגורר בעירם, את סוגי ומרחבי הדירות שהם מחפשים. בפרויקט seven&more, אותו מקימה חברת גיא ודורון לוי, בשכונת אם המושבות אנו משווקים דירות בנות 6 חדרים בשטח 132 מ"ר במחיר של החל מ 1.8 מיליון ש"ח. יש לציין שמוצר זה בערים הסמוכות כרמת גן וקריית אונו עובר בקלות את הסכום של 2 מיליון ש"ח. המוצר מתאים מאוד לתושבים בפתח תקווה שמשתמשים בחדר הנוסף בדירה כחדר עבודה או משרד וחוסכים בכך כסף בשירותי משרד ושכירותו, כמו גם לטובת מספר הנפשות הגדול בתא המשפחתי".

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...