"לא אתן לבנות בסירקין עד שבעיות התחבורה ייפתרו"

18/11/2015
חדשות

כבר תקופה ארוכה מתנהל מאבק של רבים מתושבי פ"ת נגד תוכנית הבנייה שעלולה להביא לכאוס תחבורתי באיזור סירקין. השבוע קיבל המאבק חיזוק נוסף מראש העיר.

השבוע התקיים הכנס השנתי של לשכת שמאי המקרקעין. ראש העיר פ"ת איציק ברוורמן הציג בכנס את עמדתו הנחרצת כי אין בדעתו לקדם בניה במתחם סירקין עד שהבעיות התכנוניות יפתרו, ובעיקר הבעיות הנוגעות לתחבורה במתחם וסביב לו.

ברוורמן שיתף את הנוכחים בכנס בבעיות במצוקה הקיימת במקום ושאל את נציגי הממשלה שישבו בפאנל: "אם לא יינתן פתרון תחבורתי באזור סירקין, כיצד יגיעו אלפי בעלי הרכב מפתח תקוה, ראש העין והסביבה, לאזור תל אביב או צפונה או דרומה", והוסיף: "בישיבה שקיימתי לפני זמן מה במשרד התחבורה שאלתי מה יהיה עם תכנון הכביש ונדהמתי לשמוע שאין למשרד כל תוכנית לסלילת עורקי תחבורה נוספים לצפיפות התחבורתית הנוראה שהם מתכננים".

ברוורמן בכנס השבוע

"אם נצא מנקודת הנחה שהדירות בסירקין יאוכלסו, אין לעירייה כל אפשרות למתן שירותים לדיירים החדשים , על פי הארנונה הנגבת כיום מציבור התושבים", סיכם ברוורמן וביקש את התייחסותו של ערן ניצן, סגן ראש אגף התקציבים במשרד האוצר שהשיב: "ראש העיר, אתה צודק. אני מודה ואומר שהמבנה המעוות של הארנונה בישראל היום, הוא חלק מבעיית הדיור. אנחנו מקדמים שיח שוטף וחשיבה פנימית גם באוצר, יחד עם משרד הפנים על רפורמה גדולה בתחום הארנונה ואנחנו צריכים כל הזמן, יחד עם השלטון המקומי וראשי הערים הבכירים, לחשוב כל היום, באומץ, מה אנחנו צריכים לתקן בארנונה כדי שהיא לא תהיה בלם, אלא זרז״.

הפאנל בכנס כלל את עו״ד ארז קמיניץ המשנה (האזרחי) ליועץ המשפטי לממשלה, עו״ד עדיאל שומרון מ״מ ראש מנהל מקרקעי ישראל, עו״ד יהודה זימרת היועץ המשפטי למשרד הפנים, מר ערן ניצן סגן הממונה על התקציבים באוצר ומר טל אלדרוטי השמאי הממשלתי.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...