"כשהגלים מתחזקים - החזקים מתגלים"

27/12/2016
חדשות


"בבית חינוך אמיר מאמינים שכל ילד רוצה ומסוגל להצליח. החכמה והאומנות הן למצוא את נקודת האור והחוזק האישית שלו ובאמצעותה להוביל אותו להאמין בעצמו ולרכוש בטחון שיוביל להצלחה", כך אומר מנהל בית הספר יהונתן אורון.

מי אמר שאין ים בפ"ת? השנה, במקביל לתכניות העצמה כמו לגו-רובוטיקה, "גאוס" ו"דה וינצ'י" במתמטיקה ומדעים, פועלות באמיר שתי תכניות חדשות, קבוצת גלישת גלים אותה מפעילה עמותת "הגל שלי" עבור תלמידי כיתות ו' וקבוצת ריצה לתלמידי כיתות ה', אותה מוביל מנהל ביה"ס יהונתן אורון שהוא גם מאמן ריצה בהכשרתו.

במשך 15 שבועות יוצאים 15 תלמידי כיתה ו' ליום גלישה בבת ים במסגרתו לומדים הם על הים ועל עצמם. בין היתר לומדים התלמידים שיעור עיוני על זרמים בים, ממנו ממשיכים להתמודדות פעילה בתוך המים עד לעמידה על הגלשן וגלישה ולסיכום, מבצעים עיבוד של החוויה וההתנסות בדגש על מה היא תורמת לנו להתמודדות עם זרמים בחיים, בכיתה, במשפחה ובכלל.

התלמידים מספרים כי החוויה אדירה מבחינתם, אחד התלמידים מספר "למדתי על עצמי שכשאני מתעקש ולא מוותר, אני מצליח לעשות דברים שלא האמנתי שאוכל לעשות", "בחיים לא האמנתי שארוץ על החוף בגשם לבוש בחליפה מיוחדת ובכלל, שאצא מהבית לפעילות בלי לפספס גם כשאפור וקר בחוץ", מספר תלמיד אחר.

"המדריך נתן לי דחיפה קלה בגלשן ופתאום זה הצליח לי, איזה כיף היה". "למדתי המון על עבודת צוות, בלי העידוד של החברים היה לי הרבה יותר קשה, ובכלל, הסיכום במעגל והצעקה בסיום נותנים לי כוח", מספרת תלמידה אחרת.

גם בקבוצת הריצה המתאמנת פעמיים בשבוע, חווים התלמידים תהליך של הצבת יעדים ברורים, התמדה בביצוע תכנית והתקדמות להצלחה שלב אחרי שלב. היעד הקרוב הוא השתתפות במרוץ סביון במסלול ל 2 ק"מ אותו יבצעו כקבוצה ולא כבודדים.

"בסופו של דבר, או יותר נכון - בתחילתו, אנו מאמינים שהקניית מיומנויות ועקרונות פעולה ברורים יחד עם ערכים מובילים, הם אלו שיסייעו לכל תלמיד להוביל את עצמו קדימה ועל זה למעשה אנו עובדים בתכניות הללו ובתכניות נוספות המתקיימות אצלנו ב"אמיר", כמובן תוך התמדה ועקביות" אומר מנהל ביה"ס. "הסיפוק למראה תלמיד או תלמידה המציבים לעצמם יעד, מגיעים אליו ומסמנים כבר את היעד הבא, הוא אדיר וזו מטרתנו, להוכיח לילדים שהם בעלי כוחות גדולים והם אלו המצעידים את עצמם קדימה".

התמונות באדיבות עמותת "הגל שלי".

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...