"כנפיים של קרמבו" פותחת שנה שנייה בפתח-תקוה

02/12/2014 | עומר לוי - הרב תחומי פ"ת
חדשות

עומר (18) ורפאל (8) נפגשים בימי שני אחר הצהריים למשך שעתיים, ומדברים. בנוסף הם גם משחקים משחקי חברה שונים ושרים שירים. לכאורה, זוג חברים רגיל כמו כל זוגות החברים בעולם, אך עם הבדל קטן. עומר הוא ילד רגיל. רפאל לוקה בפיגור שכלי קל עד בינוני. המפגש הזה ביניהם לא היה מתאפשר לולא "כנפיים של קרמבו".

תנועת הנוער כנפיים של קרמבו היא תנועה המשלבת ילדים מהחינוך הרגיל ומהחינוך המיוחד. פעם בשבוע, נפגשים חונכי וחניכי התנועה לפעולה של שעתיים, בה הם משחקים משחקי חברה, ולומדים דברים חדשים. הפעולה בעיקרה מנסה דרך הפעילויות השונות להקנות לחניכי התנועה ערכים שונים כמו חברות, עזרה לזולת ואהבת הארץ. חניכי התנועה הם ילדים ובני נוער מהחינוך המיוחד, והתנועה מהווה בשבילם מקום בו הם מבלים בשעות אחר הצהריים ומכירים חברים חדשים, דומים ושונים מהם.

 

כנפיים של קרמבו חרטה על דגלה את המוטו שלה: "ליצור מקום ומשמעות לכל אדם". והיא אכן יוצרת. ישנם ילדים רבים בעלי מוגבלויות בפתח תקווה, ופתיחת הסניף בעירנו תורם להם מאוד ומהווה להם מסגרת בה הם "מתערבבים" יחד עם ילדים השונים מהם, מה שלא קיים במקום אחר.

עומר ורפאל משחקים יחד עם הקבוצה חבילה עוברת. המשחק מלהיב את רפאל כל כך עד כדי כך שכמה פעמים החבילה נעצרת אצלו. הוא מנצח וזוכה בשוקולד.

 

רחלי סטביסקי, מרכזת סניף פתח תקווה, ספרה לנו על הפעילות בסניף. "כנפיים של קרמבו זו תנועה מקסימה בעיניי שיוצרת מצב שבו פעם בשבוע ילדים ונוער מהחינוך המיוחד נפגשים עם נוער מהחינוך הרגיל לפעילות שעוסקת ביכולות עצמיות, ישראליות, המון חיבוקים ובעיקר הרבה אהבה. הסניף בפתח תקווה הוקם לפני שבעה חודשים, הוא עדיין צעיר ואולי אנחנו עדיין קצת חסרי ניסיון, אבל כשכף הרגל דורכת בסניף, אתה מתמלא במעין אושר בלתי מוסבר שמלווה אותך במשך שעתיים והאווירה שם קסומה. זה מה שהופך מקום למקום שכיף להיות בו".

הפעולה נגמרת. עומר מלווה את רפאל אל ההסעה הביתה. רפאל עצוב שהפעולה נגמרת, מחבק את עומר ונפרד ממנו לשלום עד השבוע הבא.

 

הפעילות של כנפיים של קרמבו היא ללא ספק מבורכת וחשובה, והתנועה מיום ליום גודלת ומתפתחת, ומקבלת אליה חונכים וחניכים חדשים. גם הסניף שנפתח בעירנו קיבל אליו השנה עשרות חונכים וחניכים חדשים.

התנועה פתוחה לכל אחד שיש בו רוח של התנדבות, עשיה, ורצון להכיר אנשים שונים מאיתנו. יאללה קרמבו!

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...