"יד האלוהים הכירה ביני ובין בעלי"

02/03/2015
חדשות

פינת הסלבס של פורטל פ"ת מארחת היום את שרון עמרני ליסיצקי – שחקנית, מחזאית ותסריטאית. שרון מספרת לנו על עיסוקיה, על בעלה ועל התוכניות שלהם לכבוש את העולם.

שרון, מנהלת תאטרון הפסגה, מספרת: "את התאטרון הקמתי בשנת 2011, ובו אני מעלה מחזות העוסקים בנושאים חברתיים ונמצאים בראש סדר היום הציבורי, או לחילופין נושאים הנדחקים אל השוליים וראויים לבמה. מחזה הביכורים "נפש תאומה" (סיפור אמיתי של חברתי הקרובה) – הוא מחזה מקורי פרי עטי, אותו ביימה גליה ישי השחקנית והבימאית הנפלאה, ובו אני משחקת יחד עם עוד שלושה שחקנים מוכשרים: רז ליסיצקי (שהוא גם בעלי), אמנדה סורודי ויפתח קמינר. ההצגה עלתה בתיאטרון חיפה, צוותא, בית ציוני אמריקה, סוזן דלל, היכל התרבות פתח תקווה, תאטרון גבעתיים, ואף קיבלה ביקורות מצויינות מחדשות ערוץ 22, ערוץ 10 ידיעות אחרונות ועוד".

שרון ורז

מה עכשיו על הפרק?

"היום אני עובדת על פרוייקט חדש לטלויזיה שעורך אותו שבי גביזון, יוצר מוכשר בטירוף, ובעיצומו של תהליך כתיבת מחזה חדש".

במקביל התאטרון של שרון מריץ סדנה הנקראת "האדם שאני יכול להיות", המשלבת את שיטת הניאו הומנולוגיה בה מטופלים שחקנים רבים כגון רן דנקנר, יעל פוליאקוב, אורי גוטליב ועוד רבים. "הסדנה מלווה אמנים מכל תחום עד להקמת פרוייקט אישי בקולנוע, טלויזיה ותיאטרון ועוד. היא מעודדת יצירה עצמאית רווחית וחשיפה".

מהן התוכניות לעתיד?

לי יש את תאטרון הפסגה, וכבר עכשיו אנחנו מקדמים את הרפרטואר לארה"ב. יש לתאטרון שלי צוות נהדר ואני מאוד מאושרת שזכיתי לנהל ולעבוד עם שחקנים, בימאים ושאר אנשי הפקה כל כך מוכשרים. אני לומדת מהם המון. בד בבד, בעלי, רז ליסיצקי (שהוא גם שחקן, במאי ותסריטאי בעצמו), מנהל ובעלים של חברת הפקה בשם: LP הפקות, ששותף בה חברו הטוב איתי פולישוק, והם מביימים מופעי סיום מרהיבים לכיתות י"ב שלא היו מביישים אף תאטרון רפרטוארי. בנוסף לרז עסק נוסף בשם: "ישראטרון" תאטרון להצגות חינוכיות לנוער המציג בכל הארץ וזוכה להצלחה כבר שנים רבות. כך שאנחנו עצמאיים כבר כמה שנים, ופנינו אל מעבר לים.

מה זו פ"ת בשבילך?

בעלי יליד העיר פתח תקווה, כמו כל שאר משפחתו וגם אוהד מושבע של מכבי פתח תקווה. לאחר שסיים את לימודיו בבית הספר למשחק "בית צבי" ולאחר שגר שנים בתל אביב, הוא חזר אל פתח תקווה. כשהתחתנו אני עזבתי את רמת גן לאחר 10 שנים ועברתי איתו לכפר גנים. אני פחות הכרתי את האזור, אך אהבתו לעיר הושרשה בי. כמו כן, פתח תקווה התפתחה המון לאחרונה בכל היבט אפשרי.

איך הכרת את רז?

"את בעלי הכרתי בדרך מאוד מיוחדת. שנינו בטוחים שיד אלוהים היתה מעורבת. אני כתבתי מחזה שהתבסס על סיפור אמיתי של גילוי עריות של חברתי הקרובה, ויחד עם השחקנית והבמאית גליה ישי עשינו דרמטורגיה למחזה 'נפש תאומה'. אני שיחקתי את אחד התפקידים במחזה, וחיפשנו עוד שחקנים. מצאנו שניים, אבל את הצלע הרביעית לא הצלחנו להשיג – השחקן שהיה צריך לגלם את אחי האנס. ידעתי שאני מחפשת שחקן כריזמטי וסופר-גברי, שהוא גם ילד בנשמה. גליה הציעה לי את רז ליסיצקי, וסרבתי בתוקף. קיבלנו שחקן שנאלצנו להפרד ממנו לאחר תקופת חזרות וגליה שוב הציע את רז. סרבתי שוב והיא התעקשה. כשלא ויתרתי, עשינו שוב אודישנים וקיבלנו שחקן אחר, שגם ממנו נאלצנו להפרד. גליה שוב העלתה את רז, ובשלב הזה כבר הייתי נעולה על כך שאני לא רוצה אותו כשחקן בשום אופן. לאחר ויכוחים ממושכים ערכנו אודישנים בפעם השלישית, וכשאף אחד לא נמצא מתאים גליה הזמינה את רז. נחשפתי לשחקן מאוד מוכשר שנתן לנו בדיוק את מה שחיפשנו. התאהבנו והתחתנו".

כרטיס ביקור

שם: שרון עמרני ליסיצקי

גיל: 33

מקום לידה: חדרה

עיסוק: מנהלת תאטרון הפסגה, שחקנית, מחזאית ותסריטאית

זיקה לפ"ת: גרה עם בעלי בעיר

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...