"זו שערורייה ויריקה בפרצוף של תושבי השכונה"

18/07/2016
חדשות


הורים לילדים באם המושבות מודאגים מאוד מסכנת סגירת מרבית הגנים הפרטיים בשכונה בקרוב, ולא מבינים את אדישות הגורמים הרלוונטיים. "עושים מהלך קיצוני מבלי שיש חלופות, מאות ילדים ימצאו עצמם בבית".

כפי שחשפנו באופן ראשוני ובלעדי כאן בפורטל פ"ת, מרבית הגנים הפרטיים בשכונת אם המושבות עלולים להיסגר ממש בקרוב. בינתיים מתבררים פרטים נוספים על הפרשה וחומרתה, וכמו כן זורמים למערכת הפורטל תגובות רבות.

מסתבר שמדובר בפרשה שהחלה כבר לפני מספר שנים. בשלב מסוים נראה היה שהתיק נסגר, אך לאחר מכן דיירי הרחובות לא ויתרו ותבעו את העירייה, בגין הנזקים שנגרמים להם לטענתם. בנוסף לרעש וליצירת פקקי התנועה, טוענים דיירי הרחובות שבהם מופעלים הגנים כי הדבר מוריד את ערך הדירות שלהם.

בעקבות כך, העירייה החלה בעצמה בהליכים משפטיים כנגד הגנים, כשנכון לעכשיו כל גן קיבל תאריך להסדרת חוקיות הפעילות שלו. מדובר בכמעט כל הגנים שבמחלוקת (ברחובות גיסין, אחים ישראלית ומשה סנה) פרט לאחד.

המשמעויות של סגירת הגנים הצפויה הן רבות וכואבות: בנוסף לנזק הכלכלי של בעלי הגנים, עשרות עובדים עלולים להפוך למובטלים. בנוסף לכך להורי הילדים אין אלטרנטיבות, ובוודאי שלא בתוך השכונה.

אומנם ניתן לגנים פרק זמן להסדרת החוקיות, אך זהו לכאורה מעשה ריק מתוכן, היות ואין לעירייה אפשרות לתת לגנים תוקף חוקי ללא אישור התושבים. אלו כאמור, בחלקם לפחות, מתנגדים.

ההורים ובעלי הגנים ששוחחנו איתם טוענים כי העירייה למעשה מנסה לכבות את השריפות האישיות שלה (תביעת התושבים את העירייה) בצורה הפשוטה ביותר מבחינתה - קרי תביעת וסגירת הגנים הללו: "בזאת הפתרון שלהם נעצר ומסתמן שאין מחשבה על היום שאחרי", טוענים המעורבים.

כזכור, בתגובה שכבר פרסמנו בשבוע שעבר, נמסר מהעירייה בין היתר כי "האחריות לקבלת היתר לשימוש חורג ומתן הודעות להורים מוטלת על המשתמשים, ומשכך אין להלין על הרשות הפועלת כדין".

אחד ההורים אמר לפורטל פ"ת: "לא ייתכן שבשכונה עם עשרות אלפי תושבים כמעט ולא יהיו גנים פרטיים, במיוחד כשלגנים העירוניים כמעט ובלתי אפשרי להיכנס, וגם היום מי שמבקש נענה בשלילה. בנוסף לכך ברור כי בעקבות המהלך הצפוי יעלו המחירים בשל ההיצע הנמוך והביקוש הגבוה".

בעלי הגנים צפויים בעצמם להילחם בגזירה, אך כאמור הזמן העומד לרשותם קצר מאוד. חלקם כבר עדכן את הורי הילדים בגן על המצוקה, וחלק מהגנים מתכוון כנראה לפתוח את השנה כרגיל ולעבוד כל עוד יתאפשר לו. אגב, לפחות חלק מהגנים שיפונו לא יוכלו להפוך לדירת מגורים, ונשאלת גם השאלה מה יהיה עתיד הקרקע שתתפנה. חלק מבעלי הגנים מנסים לרתום את ההורים למסע להעלאת המודעות, ובהחלט ייתכן כי ממש בקרוב תיערך הפגנה.

מסתבר גם שאין שקיפות בכל הקשור לנושא הגנים הפרטיים בפתח תקווה, ובמקביל נעשה ניסיון לקבל את הסטטיסטיקות לגבי הגנים בכל רחבי העיר. ככל הנראה ישנם לא מעט גנים "פיראטיים" בכל רחבי העיר.

ההורים עדיין נעים בין השלמה עם רוע הגזירה לבין תקווה לפתרון שיימצא ברגע האחרון: "מאות משפחות שבחרו לבנותיהם ובניהם גן באהבה גדולה, בהתרגשות ובאהבה אין קץ. שכבר מתחילים לחוש את הדגדוג של הגעגוע היומיומי לזאטוט שהשאירו בידיים מנוסות של צוותים בגנים. גנים שבנו לעצמם מוניטין וגידלו אלפי ילדים באם המושבות בשנים האחרונות. מאות משפחות שאין להן פתרון אחר זולת גנים אלה, מאות ילדים שימצאו את עצמם בבית, כי השכונה הנפלאה הזו שמרכזת עשרות אלפי תושבים, היא שכונה ללא תשתיות מספיקות. שכונה שקורעת תחת נטל כמות התושבים והיעדר משווע של גנים פרטיים לקטנטנים על כל המשתמע מכך. אין לי ספק שעם קצת רצון ונכונות ניתן להיפגש ולהגיע לפתרון שיניח את דעת תושבי הרחוב, פרנסי העיר והורי הילדים. פתרון ארוך טווח. לטובת כל הנוגעים בדבר", מסכמת אחת האימהות.

נציגות דיירי רחוב "האחים ישראלית" ביקשה להבהיר כי דיירי הרחוב חווים סבל ואיכות חייהם נפגעת באופן אנוש יום יום. לתגובה המלאה ותמונות מפורטות לחצו כאן

לחדשות נוספות באם המושבות

מצאתם טעות בכתבה? אנא צרו קשר

שתף ב-

תגובות

ברוורמן, 1 בספטמבר כולנו בלשכה שלך
עם הילדים.
לא יקום ולא יהיה - 18/07/2016
שתף ב שתף ב
" ...מדובר בכמעט כל הגנים שבמחלוקת (ברחובות גיסין, אחים ישראלית ומשה סנה) פרט לאחד."
איזה אחד? ומה זה אומר, שהוא יפתח עם היתר או שיסגר עם מסמרים?
אחד שלא יודע - 18/07/2016
שתף ב שתף ב
הגנים שפתוחים בשכונת אחים ישראלית
הגנים שפתוחים באחים ישראלית פועלים באופן פיראטי ואינם חוקיים. הכתבה מעודדת עבירה על החוק. הכתבה צולמה ותעבור לתביעה נגד האתר.
תושב השכונה - 18/07/2016
שתף ב שתף ב
ברוורמן מפקיר את ילדי פתח תקווה! לצאת להפגין
הפקרות
אסתי - 18/07/2016
שתף ב שתף ב
תגובה לתושב השכונה
היכן אתה רואה עידוד לעבירה על החוק? ההיפך הוא הנכון. מה שאתה טוען דווקא כתוב בכתבה בצורה ברורה. בכל מקרה אתה מוזמן להעביר תגובה מסודרת ו/או כל תיקון לכתבה והיא תפורסם כמובן בשמחה.
מנהל מערכת - 18/07/2016
שתף ב שתף ב
כתבה מצוינת ולא צריך להתייחס לכל טמבל שמאיים
אתר פ"ת נטו הוא אתר סופר אובייקטיבי, והכתבות אחריהם אני עוקב בדריכות זמן רב, הם מצוינות וללא אינטרס כלשהו, לכן לא צריך לתת במה למסיתים וטמבלים ההורסים את העיר, בדעותיהם המטופשות והמאיימות, באידיש אומרים לטיפוסים האלה קישמירנטוחס.
תושב העיר - 19/07/2016
שתף ב שתף ב
היצע חוקי מול ביקוש לגיטימי
אברך את כל הפועלים למען סגירת גני ילדים בשכונה שהינם ללא רישיון ופיקוח. אודה על התייחסות להגדלת היצע גני הילדים הפרטיים בשכונה וכמובן פיקוח על שכ"ל (3,050 ש"ח?). זו המצוקה האמיתית של השכונה שלנו העמוסה בפעוטות בגיל הרך (עד 3 שנים).
אמא - 20/07/2016
שתף ב שתף ב
גני ילדים
כל הכבוד על סגירת הגנים. תושבי השכונה האחים ישראלית לא צריכים לסבול מאותם גנים למרות שהם לא משתמשים באותם גנים. שיפתחו גני ילדים באם המושבות. שם יש אוכלוסייה יותר גדולה של ילדים.
יוסי - 21/07/2016
שתף ב שתף ב
לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...