"המורה צריך לעורר בתלמידים את החשק ללמוד ולדעת"

13/11/2016
חדשות מקומיות


ב- 8.11 התקיים בקריית המוזיאונים יד לבנים אירוע מחווה למוסד החינוך הוותיק בפתח תקוה - בית ספר פיק"א ע"ש דוד חיון, במלאת 130 להיווסדו.

הארכיון לתולדות פתח תקוה ע"ש עודד ירקוני יזם את האירוע כחלק מהמדיניות להנגיש את אוצרותיו לקהל הרחב. האירוע התקיים מטעם מנהל התרבות בשיתוף עם האגף לאמנויות פלסטיות ובתמיכתה של משפחת ירקוני.

בערב נשאו דברים עו"ד איתי שונשיין, סגן ראש העיר וראש מינהל התרבות, דרורית גור אריה שסיפרה על המשוררת אסתר ראב תלמידת בית הספר, וכן גליה דובידזון מנהלת הארכיון שתיארה את דמותו של מנהל בית הספר האגדי אדון חיון.

בית חינוך פיק"א בניהולה של גילת אנג'ל נטל אף הוא חלק באירוע. תלמידיו הכינו תערוכה "עבר הווה עתיד" שהוצגה בכניסה לאודיטוריום, ועל הבמה הופיעה מקהלת בית חינוך פיק"א בניצוחה של אסתר ברנשטיין.

בערב הופיעו שחקני מוזיאון ראשונים לתולדות פתח תקוה, והוצגו צילומים וזיכרונות השמורים בארכיון לתולדות פתח תקוה.

לסיום הערב התקיים רב שיח בהשתתפות בוגרי בית הספר. בין המשתתפים היו מרים ספקטור-בלאו, ניצה כץ לבית ירקוני, פרופ' נאוה אפשטיין, פרופ' ישראל פינקלשטיין, עו"ד דני יערי, גברי לוי ויואל גבע. הנחה את הערב איש גלי צה"ל מולי שפירא.

ראש העיר איציק ברוורמן הודה למשתתפים ולבוגרי בית הספר אשר הגיעו לאירוע, ונעל את הערב בברכה חמה לכל העושים במלאכה ובמיוחד משפחת ירקוני על תרומתה לארכיון.

הערב ננעל בדבריו של ראש העיר איציק ברוורמן, שסיפר על חשיבות השימור של המורשת החינוכית שהשאיר לנו דור המחנכים הראשון בפתח תקוה. בדבריו הוא בחר לצטט את דוד חיון, המנהל האגדי של בית ספר פיק"א, "היות ומטרת בית הספר העממי, היא פיתוח הכוחות הרוחניים של התלמיד וטיפוח רגשותיו, השתדלנו שכל שיעור ישמש מעורר למחשבה ולרצון... לא "פיטמנו" את ילדינו בידיעות יבשות ומכניות, אלא עוררנו בהם את החשק והצימאון ללמוד ולדעת... המורה הוא המדריך-המעורר, אבל על פי רוב הוא "נעלם" מאחר תלמידו, אשר לו שייכת הנאת היצירה".


צילום: זאב שטרן

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...