"בשנים הראשונות לא הייתי מוכנה לעלות על רכבת"

17/05/2015
חדשות

כרמית אורבך נפצעה קשה לפני 30 שנה באסון הבונים. בראיון מיוחד לפורטל פ"ת ממקום מגוריה כיום באוסטרליה היא משחזרת את מה שארע.

כרמית גמליאל אורבך הייתה על האוטובוס שנפגע באסון הבונים. כיום היא מתגוררת במלבורן שבאוסטרליה, והסכימה לשתף אותנו בזכרונות שלה ובמה שעבר עליה מאז:

"עזבתי את כיתת ספורט והצטרפתי לכיתה ז׳12 בשלושת החודשים האחרונים של השנה. הייתי בת 12 כשהאירוע קרה. את יום הולדת 13 חגגתי בבית החולים".

כרמית ממשיכה לשחזר: "ישבתי באזור האחורי של האוטובוס ביחד עם מיכל פרנק. לצערי אני לא זוכרת הרבה מיום הארוע. הועברתי לבית חולים רמב"ם בחיפה והייתי מחוסרת הכרה יומיים. אחרי כמה ימים של התאוששות סיפרו לי על התאונה ושמרו לי את כל הכתבות מהעיתונים שהיום נמצאים בתוך אלבום מיוחד שהכנתי לאסון הבונים".

כרמית אורבך היום

"בשנים הראשונות אני זוכרת שלא הייתי מוכנה לעלות על רכבת. במהלך השנים שעברו מאז האסון עברתי לגור במלבורן שבאוסטרליה, התחתנתי ונולדו לי שלושה בנים: ג׳וש, רובי ואריאל". 

על הניסיון לשמור על קשר מספרת כרמית: "בשנים הראשונות של מגורי בחו״ל יצא לי להיות בארץ בזמן שהיו טקסים של אסון הבונים, אך לצערי פיספסתי הרבה טקסים".

כרמית מסכמת באופטימיות ובתובנה חשובה: "אחרי התאונה הראיה שלי לחיים עצמם השתנתה לחלוטין, והחלטתי לחיות את היום, כי אי אפשר לדעת מה יקרה מחר".

הכתבה מתפרסמת במסגרת פרויקט הנצחה משותף לספריית בית הספר ברנר ולפורטל פ"ת -  לציון 30 שנה לאסון הבונים.

לדף הראשי של פרויקט ההנצחה

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...