"אריה דרעי הוא ידיד אמיתי של פתח תקווה"

26/07/2016
חדשות


שר הפנים אריה דרעי ערך הבוקר ביקור וסיור בעיר פתח תקוה, וקיים פגישה עם ראש העיר.

את ביקורו פתח השר במשרד הפנים במגדל פלינר, שם נפגש עם העובדים, ובהמשך הגיע לפגישת עבודה בלשכת ראש העיר בליווי מנכ"לית משרד הפנים אורנה הוזמן–בכור ובכירים נוספים.

ראש העיר הודה לשר על שנעתר לבקשתו לערוך פגישת עבודה וסיור בעיר: "השר הוא ידיד אמיתי של העיר פתח תקוה", פתח ראש העיר את דבריו והמשיך: "בין עיריית פתח תקוה לבין משרד הפנים מתקיים דיאלוג פתוח ואני מבקש לברך את השר על הדלת הפתוחה וההיענות המהירה לבקשותינו".

ראש העיר הדגיש את הדו קיום המוצלח בין כל המגזרים בעיר ואת מדיניות העירייה ונבחריה המטפחים את הקשר בין המגזרים. ברוורמן העלה בפני השר מספר סוגיות וביקש את מעורבותו: "יש לנו שפע של צרכים ציבוריים ומאידך חוסר משווע בקרקעות, דבר המצריך חילופי קרקעות. יש לנו פוטנציאל אדיר לתמ״א 38 ולהתחדשות עירונית שבה אנו משקיעים את כל מרצנו, אבל מדיניות הממשלה לתעדף בנייה על כל קרקע פנויה, מבלי להכיר כלל את צרכי העיר, מהווה קושי אמיתי לתכנונה העתידי של העיר, כמו למשל התוכנית המוצעת בסירקין, שלא נקדמה עד לקבלת תשובות ברורות ועובדתיות שהפננו למשרדים השונים".

ברוורמן ודרעי (צילום: לשכת הדובר)

עוד ציין ברוורמן כי "במשרדי הממשלה מבטיחים לדבר איתנו על הסכמי הגג ובינתיים, אין עם מי לדבר".

לשאלת ראש העיר על וועדת הגבולות השיב השר דרעי כי "אנו מקימים וועדות, כגון הוועדות המחוזיות, שיעסקו בגבולות, כמו גם באיחוד רשויות. לאזור שלכם יהיה ראש וועדה שיפעל באינטנסיביות כדי לקדם את האינטרסים שלכם. אתם תקבלו בקרוב את כל הפרטים על תחילת פעילות הוועדה".

השר דרעי הודה לראש העיר ולבכירי העירייה על קבלת הפנים: "העיר פתח תקוה מוכרת לי היטב. ביקרתי בה בכהונתי הראשונה כשר הפנים ואז היא לא הייתה כזאת גדולה. העיר עברה כברת דרך ארוכה וכיום פתח תקוה היא עיר איתנה, החמישית בגודלה בארץ, הפועלת טוב וללא שום גירעון. אני שמח ומברך את החלטת ראש העיר לבלום את הבנייה המואצת ולהשקיע יותר באיכות חייהם של תושבי העיר באמצעות שיפור התשתיות והעמקת המסחר .אני מקווה שהנהלת העיר תמשיך לתת מענה לשכונות הוותיקות שהן אבן היסוד של פתח תקוה. הנושא הזה הוזנח שנים רבות. אני מזכיר את זה כי זה נושא רגיש וכאוב לי. יש לכם את היכולות לממש את זה".

בתום הישיבה יצאו השר, ראש העיר ופמליותיהם לסיור בעיר.

לחדשות נוספות בפ"ת

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...