"אם הדרך" - מחולשה לעוצמה

22/03/2016

קבוצת הפעילות החברתיות "אם הדרך" הפועלת במסגרת המחלקה לעבודה סוציאלית קהילתית באגף לשירותים חברתיים בפ"ת, מורכבת מנשים שחוו בעבר דיכאון לאחר לידה והחליטו לשבור את קשר השתיקה, להפוך את חולשתן לעוצמה ולזעוק את כאבן הפרטי ואת כאבן של אותן הנשים אשר עדיין חוששות לדבר.

הקבוצה בהנחיית גל כהן, סטודנטית בתוכנית ההשלמה לתואר שני בעבודה סוציאלית קהילתית, ובליווי מקצועי של העו"ס קהילתית מאיה אורנין, מזמינה נשים שחוו או עדיין חוות דכאון לאחר לידה, להצטרף.

הקבוצה מורכבת מנשים שחוו בעבר דיכאון לאחר לידה והחליטו לשבור את קשר השתיקה, להפוך את חולשתן לעוצמה ולזעוק את כאבן הפרטי ואת כאבן של אותן הנשים אשר עדיין חוששות לדבר.

על פי הדעה הרווחת בציבור הבאת ילד לעולם, זהו אירוע משמח, לרוב הנשים ולמשפחותיהן. אך יחד עם זאת, החיים של לא מעט נשים משתנים באופן דרמטי לאחר הלידה ואחוז הנשים הלוקות בדיכאון לאחר הלידה נע בין 10%-15%. דיכאון לאחר לידה, לא בהכרח לידה ראשונה, מופיע בעיקר בחודשים הראשונים לאחר לידה ועלול להמשך מספר חודשים ואף שנה ויותר. אותן נשים חוות תחושות של חוסר אונים, פחד, בדידות ואי שמחת חיים ומתקשות לבטא את הרגשתן האמתית, זאת מפאת הביקורת הסביבתית. התחושה של אותן נשים היא שהחברה הדביקה להן תוויות, למשל שהן מפונקות, לא מתפקדות ואף עלולות לפגוע בילד לכן מעדיפות שלא לדבר - ברצוננו לשבור סטיגמות אלו.

החזון של קבוצת "אם הדרך" הינו קידום ופיתוח מציאות מכילה ומקבלת למען נשים המתמודדות עם דיכאון אחרי לידה, זאת על ידי עשייה חברתית הנוגעת בכל המעגלים העוטפים את האישה, וכן, הקבוצה תפעל למען שינוי מדיניות בכל הקשור לטיפול ומתן השירותים לנשים במהלך ההריון ואחרי הלידה, בכדי להביא להעלאת מודעות הנושא, ניפוץ סטיגמות ולהוות מקור תמיכה למען אותם נשים.

הקבוצה נפגשת אחת לשבועיים ופועלת מזה חודשים. במפגשים דנות חברות הקבוצה על הסוגיה בהרחבה, מעלות רעיונות לדרכי התמודדות, מציעות כיווני חשיבה והצעות למימוש המטרות, וכן עוסקות בעשייה מול גורמים שונים על מנת לקדם את המטרות.

חברות הקבוצה, "אם הדרך" מעודדות שיח ציבורי בנושא ומזמינות נשים נוספות שחוו דכאון אחרי לידה, הבוער בהן הרצון לעשייה חברתית ומעוניינות להפוך לשותפות פעילות בשינוי מדיניות בנושא, מוזמנות להגיש מועמדתן להצטרפות לקבוצת "אם הדרך". 

לפרטים והגשת מועמדות: גל כהן -  galelmalam12@gmail.com

או בטלפון- 03-9149401 המחלקה לעבודה סוציאלית קהילתית.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...