"איציק הוא הדבר הכי טוב שקרה לי בחיים, וגם לפ"ת"

22/09/2016
חדשות


דפנה ברוורמן, אשת ראש עיריית פתח תקווה, מספרת בראיון אישי וגלוי לב לפורטל פ"ת נטו על הקשיים, האתגרים והסיפוק, ועונה למקטרגים: "אני כבר מספיק זקנה כדי לא להשתנות".

דפנה ברוורמן, בת 51, נשואה לראש עיריית פ"ת איציק ברוורמן, כבר מוכנה לטקס הרמת הכוסית לשנה החדשה שיתקיים במוצ"ש, והיא גם קצת עסוקה בהכנות לאירוע החגיגי, אבל מצאה השבוע זמן לראיון בלעדי לפ"ת נטו. לפני שדיברנו על בעלה ועל הפוליטיקה, ניסינו גם לגלות כמה דברים שלא ידעתם עליה.

ספרי על עצמך - מי זאת דפנה?

"נולדתי בחיפה וגדלתי ברמת השרון. בגיל 22 הכרתי את איציק באמצעות שידוך ועברתי לגור בפתח תקווה, וזה הדבר הכי טוב שקרה לי בחיים. יש לנו 3 ילדים. בת 24 שמתחילה ללמוד מדעי המוח בקרוב, בן בצבא ובת נוספת בבי"ס יסודי".

מה עשית לפני שהפכת לאשתו של ראש העיר?

"למדתי באוניברסיטה בירושלים. עבדתי בעירייה כאחראית על החוגים בחינוך הבלתי פורמלי באגף הספורט. מיד כשאיציק נבחר לראש העיר פוטרתי בהסכמה. לפי החוק מותר היה לי להמשיך בתפקיד, אבל איציק לא הסכים לכך".

צילום: זאב שטרן

מה את עושה היום?

כיום אני עובדת בקרן לחינוך שמאתרת בתי ספר נחשלים בשכונות ברחבי הארץ ומקימה מעבדות למחשבים ומתמטיקה. בנוסף, אני נשיאת ארגון המתנדבים בפ"ת, תפקיד אוטומטי של אשת ראש העיר, מאז כהונתו של גיורא לב.

איך את מציגה את עצמך?

"אשתו של... אמא של... ואם היה לי מספיק כסף הייתי מתעסקת 24 שעות ביממה בנושאי רווחה".

מה השינוי העיקרי בלהיות אשת ראש עיר?

"זה לא דומה לכלום. הדבר המשמעותי ביותר הוא הנושא שאיציק מאובטח. הפחד שאתה חי איתו, חוסר הפרטיות. כל הבית מצולם. צריך אישור מהמשטרה לכל מי שנכנס הביתה. זה אומר לחיות עם חששות וחוסר פרטיות, להיות שייך לציבור".

מה הסיפוק שלך?

"אני תמיד אומרת שאם כל אחד יעשה משהו קטן מעבר לריבוע שלו נהיה חברה טובה יותר. כאשת ראש עיר יש לי אפשרות להשפיע על הרבה אנשים ומתנדבים. פרויקטים כמו: כריך 10, לקט לשבת בשיתוף ועד סוחרי השוק, עזרה להומלסים, הבית החברתי ועוד. הכל מתרומות ומאות מתנדבים. אלו פרויקטים שנמשכים (לא חד פעמיים) ואין לכך אח ורע בשום עיר בארץ. מתעניינים מכל הארץ בפרויקטים הייחודיים של אגף הרווחה בעיריית פ"ת, כדי ליישם אותם בערים אחרות".

אגב, האם הילדים מעורבים בפוליטיקה?

"ממש לא, בשום אופן".

מה צריך לדעתך לשפר בפתח תקווה?

"העיר צועדת בכיוון הנכון. אני סומכת על איציק בעיניים עצומות. התדמית של העיר משתפרת. הייתי רוצה שתושבי פ"ת ירגישו גאווה לחיות בה".

מהו ההישג העיקרי של ראש העיר עד כה?

"איציק מצעיד את העיר כראוי לעיר מודרנית במאה ה-21 בצעדי ענק, אזורי התעשייה מתפתחים. 20 שנה שלמה ארצי לא רצה לבוא לפ"ת בגלל הדימוי השלילי של העיר. הוא היה בהלם שנמכרו להופעה שלו כאן פי שניים כרטיסים מאשר בקיסריה. העיר צעירה ואטרקטיבית. בנוסף משלימים כאן עכשיו פערים של שנים רבות שלא נבנו מוסדות חינוך, בתי ספר וגני ילדים".

עם חברים

מדוע את לא פועלת בצורה פחות בולטת, מאחורי הקלעים?

"בנושאי העירייה אני סומכת על איציק. באופן כללי אנחנו מתייעצים, הוא החבר הכי טוב שלי ואני מקווה שגם אני שלו. אני מאחלת לכולם זוגיות כזו, ואני בטוחה שישנם אנשים שאולי היו שמחים שאני אהיה האישה הקטנה במטבח, אבל חינכו אותי להוביל תהליכים. הייתי יו"ר ועד הסטודנטים, הייתי קצינה ואני כבר מספיק זקנה כדי לא להשתנות".

האם תרצי שאיציק ימשיך עוד שנים רבות כראש עיר?

"אני מאחוריו, מה שטוב לו - טוב לי. אני לא אובייקטיבית אבל חושבת שהוא הדבר הכי טוב שקרה לפ"ת".

ישנם שינויים שצריך עדיין לעשות בעירייה, ואולי לראש העיר אין את האומץ לכך?

"אני לא מתערבת וסומכת על המנכ"ל והנהלת העירייה. ישנם תהליכים שלוקחים זמן ויש גם מגבלות משפטיות ואחרות. מקווה שייקחו סיכונים ויהיה לכולם את האומץ לעשות את כל מה שצריך".

מה את חושבת על הטענות שהעיר לא נקייה, מוזנחת, יש בעיות חנייה וכדומה?

"אין ספק שעדיין לא הכל מושלם. איציק קיבל נדוניה לא פשוטה מהקדנציות הקודמות, כמו מבני ציבור ומוסדות חינוך. זה לא חוכמה לדאוג שעשרות אלפי אנשים ייכנסו לעיר מבלי לדאוג לשירותים. חלק מהאיומים עליו היו בגלל עצירת הבנייה המואצת. לגבי החניות, היום המפתח לבנייה הוא שתי חניות לכל דירה. הבניינים שנבנו לאחרונה אושרו כבר לפני הרבה שנים".

ממה לדעתך נובעת ההתנהגות וההתייחסות המזלזלת של המתנגדים לראש העיר? אולי משהו גם אצלו לא בסדר?

"אנשים לא השלימו עם הבחירות ועם התוצאות שלהן. לאנשים כואב להפסיד. מעבר ל-30 אנשים, אני מסתובבת הרבה בעיר והאהדה לראש העיר גבוהה ביותר".

את לא חושבת שהפעילות הענפה של תומכי ראש העיר ברשתות החברתיות מוגזמת?

"יכול להיות שבחלק קטן מהמקרים כן".

התדמית של העיר השתנתה לטובה לדעתך?

"בוודאי, באופן משמעותי. איציק הוא ראש העיר הכי מבוקש בכלי התקשורת הארציים, אולי חוץ מראש עיריית ב"ש רוביק דנילוביץ', והסיבה היחידה לכך היא התדמית החיובית של פתח תקווה".

במוצ"ש תתקיים הרמת כוסית של אכפ"ת – מה תגובתך לטענות כלפי העמותה והרשימה?

"הרמת הכוסית היא של רשימת אכפ"ת. הרשת חברתית אכפ"ת קמה הרבה לפני שאיציק נהיה ראש עיר. אני קוראת גם לחברי האופוזיציה להצטרף למתנדבים בפרויקטים למען הקהילה. לגבי הרמת הכוסית, זהו האירוע היחיד שעושים בשנה והוא ממומן מכספו האישי של ראש העיר. אגב, כל התרומות שקיבלנו במערכת הבחירות היו מחברים שתרמו לנו, ורק על פי החוק".

איך היית רוצה לראות את פ"ת בעוד 10 שנים?

"שיהיה פה אגם אקולוגי, שלא נאלץ ללכת לעיר אחרת, מרכז בילויים מהגדולים בארץ. תחנה מרכזית שאין כמוה בשום מקום, שוק כמו מחנה יהודה בירושלים ושכל מרכז העיר ייראה אחרת. שכל תושב יגיד בגאווה שהוא גר בפ"ת, ואיציק ואני נפרוש".

מה את רוצה לאחל לתושבי העיר לקראת ראש השנה?

"למי שיש ארוחת חג, שידאג מכל הלב למישהו שלא יכול להרשות לעצמו לקנות ארוחת חג. אני מאחלת לכולם שנה טובה, שנת בריאות וכל שאר הדברים תלויים בנו".

לראיון המיוחד עם איציק ברוורמן – לחצו כאן

שתף ב-

תגובות

אשת ראש עיר מדהימה ומשכילה
ועכשיו יגיעו תגובות של שליחי החבורה הקיקיונית שהתאחדה כבדיחה, ויתחילו להשמיץ את האשה הנפלאה הזאת, שאין לה דומה לפועלה למען החלש בכל מדינת ישראל.
נאוה גאון - 22/09/2016
שתף ב שתף ב
כל הכבוד לראש העיר ואשתו על מה שעושים עבור העיר שלנו!!!
.
אסף - 22/09/2016
שתף ב שתף ב
אין ספק שהאופוזיציה היא בדיחה עצובה אבל יש גם מה לשפר
איציק ברוורמן נמצא בכמה רמות מעל יריביו הקטנוניים והממורמרים שחלקם בקושי סיימו בית ספר תיכון. גדולתו של אדם לדעת לכבד את כללי המשחק. התושבים בחרו מה שרצו, עברו 3 שנים וחלאס - תפנימו, תקבלו את זה, העולם מתקדם קדימה ורק הם צועדים אחורה. לא יעזור לכם כל כעס שבעולם, אם אתם אוהבים אותו או לא, הוא שם וכדאי שעל הדרך גם תעשו משהו למען הציבור ולא רק נגדו. יחד עם זאת יש כמובן גם דברים שברוורמן צריך לשפר וזה בעיקר הנגישות לציבור. אין אפשרות להגיע ללשכה, אי אפשר לדבר איתו, אין לו זמן ולא מספיק סבלנות וחבל כי הוא יכול להצליח בענק אם ישדר יותר עממיות.
אורית - 22/09/2016
שתף ב שתף ב
אישה מדהימה
אין עוד אשת ראש עיר כמו דפנה ברוורמן, אשת חייל.
תושבת העיר - 23/09/2016
שתף ב שתף ב
בבקשה די - תארזו את עצמכם מחוץ ללשכת ראש העיר
דפנה ואיציק מה שרואים מכאן כנראה לא רואים מהקומה השניה בלשכת ראש העיר. התושבים כועסים. קצצתם בתקציבי חינוך, ניקיון ועוד. תקציבי לשכת ראש העיר, יחסי הציבור וכ"א גדלו בצורה חריגה. אנחנו מממנים מהארנונה עשרות רבות של מקורבים שקיבלו גובים לכאורה כדי לדאוג שאיציק יבחר שוב. העיר לא זקוקה לאגם, גליץ והופעות בכיכר המייסדים. פעילות גדרנדיוזית מיותרת בשעה שיש שכונות ללא גינות ציבוריות ראויות, ללא בתי ספר משופצים, ללא תקציב רווחה, עם קיצוץ מזעזע בתקציב החינוך ועוד. הקואליציה העירונית היא דוגמא רעה לקבוצת אינטרס חסרת רסן המנצלת את כוחה בביריונות ובסחטנות של תקציבים ושטחי ציבור ואפליה לרעה של הרוב החילוני בעיר המממן את רוב הארנונה. בבקשה דפנה ואיציק - לכו הביתה. עשיתם נזק להרבה שנים. בכם לא יהיו בוחרים חוץ ממקורבים שקיבלו גוב בעירייה. עצה אחת דפנה, בבקשה אל תיתממי. המעורבות שלך במה שקורה ברחוב העלייה 2 חורגת ממעורבות סבירה של אשת ראש העיר. חלקנו בחר לצערנו באיציק אבל לא בחרנו בך.
תושב העיר - 23/09/2016
שתף ב שתף ב
מומלץ לבכיינים כמו המגיב כתושב העיר, פשוט לעזוב את פ"ת, אנשים כמוך לא רצויים כאן
אכלו לי, שתו לי, המעורבות שלך בעירייה, לא רואים מהקומה השנייה, יאללה, תחזור לעיר בה נולדת, תשאיר את הבכיינות שלך לעצמך ולסובבים הסובלים ממך ומסביבך..ותן לראש העיר המעולה ברוורמן מוותיקי פ"ת, לנהל את העיר מצוין, ובזמן שהוא יבנה ,יהיה לך זמן לצחצח את הנעליים של רעייתו דפנה, פעילת ציבור מדהימה.
הנאמן לעיר - 23/09/2016
שתף ב שתף ב
ישר כוח דפנה
אל תיתני לקבוצה של ה-50 ממורמרים להשפיע עליך. איציק ראש העיר הכי טוב שהיה פה והאופוזציה הקטנה והקטנונית שיש בעיר לא תצליח לשנות את זה.
יוסי - 23/09/2016
שתף ב שתף ב
לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...